Mieszkańcy Białowieży już odczuli zamknięcie części szlaków turystycznych przez prowadzoną wycinkę. - To dla nas nóż w plecy. Mamy nietkniętą puszczę, skarb dla którego przyjeżdżali tu turyści, teraz jednak jest ich połowę mniej niż przed rokiem - twierdzi Sławomir Droń, lokalny przedsiębiorca. I wylicza, że branża turystyczna to kilkaset miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców. - Puszcza została zamknięta, bo ponoć jest teraz niebezpieczna. Jednak tutaj nie zginął żaden turysta od czasów II wojny światowej. Mimo to strażnikom leśnym każe się wlepiać ludziom mandaty, za to że weszli do lasu, do którego chodzili od lat - twierdzi mieszkaniec Białowieży.
Więcej
  Komentarze
  Porzadek w Polsce moga zrobic jedynie Polacy sami. NIKT do Was nie przyjdzie, zeby Wam zorganizowac godne zycie. Prosze popatrzec, jak ksztaltowaly sie demokracje w krajach dzis szanowanych w swiecie, w pelni demokratycznych, bogatych. W tych krajach tez okreslenie "biznes" ma negatywne znaczenie. Ale w Polsce dalej, od ca. 18 w., im wiecej cwaniactwa, kretactwa, klamstw, tym lepiej da sie przeslizgnac przez zycie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A czy to przypadkiem nie pisiory podnosiły wrzawę że sprzedaż lasu prywatnym właścicielom uniemożliwi wchodzenie do lasu ludziom?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  chca trzymac ludzi z daleka zeby nikt nie widzial jak morduja puszcze. ludzie tych perdolonych pisdzielcow nalezy rozgonic na 4 wiatry.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niedługo wszystko zamkną. Orwell w czystej postaci.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale na PiS pewnie głosowali. Tak swoją drogą, widać jak PiS ma w dupie tych swoich wyborców, którzy nie stanowią istotnej siły w przyszłych wyborach.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ciągle za mało są nagłaśniane sprawy dotyczące niszczenia puszczy, lasów czy innych uchybień. Starsi ludzie z małych miejscowości nie mają pojęcia co się wyprawia, oglądając tylko Wiadomości /z przyzwyczajenia/ dowiadują się o jedynie słusznych decyzjach rządzących. Mieszkam w małej dolnośląskiej miejscowości i wiem jak sprawa wygląda z informacją. Ci którzy nie korzystają z internetu lub nie czują potrzeby oglądania innych serwisów informacyjnych wiedzę mają bardzo skromną. Zapytani czy wiedzą co dzieje się w kraju? odpowiadają, że wszystko w porządku. Komercyjne stacje telewizyjne powinny takie sprawy nagłaśniać w całodziennych transmisjach, innego wyjścia nie ma. Dwa zdania w programach informacyjnych nie wystarczają i nie wystarczą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardzo mądre słowa
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Współczuję mieszkańcom i nam czyli dbających i kochający naturalne środowisko. Szyszko po wsparciu Rydzyka i Kaczyńskiego likwidują Puszczę, lasy morduje zwierzęta, które giną po wylegu. Bazanty, które sprowadzone zostały do lotek.Tam będa nie długo zapewne "szopy" Rydzyka, Szyszki, Macierewicza, Ziobry, Broszki...To początek uswiadamiania, że jesteście potrzebni jedynie do urny.
  @runner2000 To bardzo dobre i boleśnie prawdziwe: "jesteście potrzebni tylko do urny". Trzeba o tym krzyczeć!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `