Obywatele RP zgłosili kontrmanifestację na 10 czerwca pod Pałacem Prezydenckim. W myśl nowych przepisów o zgromadzeniach cyklicznych warszawski ratusz wydał zakazał manifestacji.Teraz głos w sprawie zabrał sędzia sądu okręgowego w Warszawie Andrzej Kuryłek.
Więcej
  Komentarze
  Czyzby pojawil sie nowy “lepszy sort” sedziowski ktory poczul wiatr w zaglach po ostatniej ustawie naprawczej KSSiP. Wywod sedziego Andrzej Kuryłeka jest nie logiczny ale za to plitycznie poprawny: 1- Sedzia Andrzej Kuryłek stwierdza ze wonosc do organizowania pokojowych zgromadzen i uczestniczenia w danym czasie i miejscu ma tylko jedna uprzywilejowana grupa obywateli a jednoczesnie odbiera ta wolnosc innej grupie mniej uprzywilejowanej. 2- Sedzia Andrzej Kuryłek apriori zaklada, ze ta inna grupa spoleczna bedzie agresywa i stanowi zgrozenie dla bezpieczenstwa pbublicznego. A co bedzie jak ta inna grupa bedzie pokojowa i nie bedzie zagrozeniem dla bezpieczenstwa pbublicznego? Sedzia Andrzej Kuryłek juz wydal wyrok na demonstracje ktora jeszcze sie nie odbyla. 3- Sedzia Andrzej Kuryłek otwiera przestrzen publiczna do wypowiedzi w danym czasie i miejscu tylko dla wybranej grupy obywateli tak ze oni tylko moga sie w niej wypowidac a jednoczesnie zamyka ta prestrzen publiczna dla innych mniej uprzywilejowanych obywateli zaladajac z gory, ze ta inna grupa jest zgrozeniem dla bezpieczenstwa publicznego. To rozumowanie mozna rozciagnac na przyklad przestrzen spoleczna jaka jest internet gdzie pojawia sie rowniez wypowiedzi niebezpieczne dla bezpieczenstwa obywateli. 4- Sedzia Andrzej Kuryłek w swoim uzasadnieniu probuje uzyc ustawy o zgromadzenich publicznych w zastepstwie Kodeksu Karnego. Jesli chodzi o bezpieczenstwo obywateli to Kodeks Karny daje srodki jak zabezpieczyc obywateli w czasie demonstracji i za to jest odpowiedzialny minister Blaszczak.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Co za dupek. (Sędzia). Czyli w ogóle kontrmanifestacji ma nie być, bo nie. I nie raczył zauważyć, że 'uderzenie' Borowskiego miało miejsce wtedy, gdy nie było legalnej kontrmanifestacji, a nie wtedy, gdy była. PiS alert!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0