- Polacy zdają się nie doceniać znaczenia wyborów prezydenckich we Francji. Tymczasem w niedzielę zdecyduje się los nie tylko V Republiki, ale całej Unii Europejskiej ? mówi w Komentarzu 'Wyborczej' pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' Jarosław Kurski. Czy dojdzie do starcia skrajnej prawicy ze skrajną lewicą i co może z niedzielnych wyborów wyniknąć dla Unii Europejskiej?
Więcej
    Komentarze
    Podpisywać siłę amerykanów to jest dobrze, Rosji źle....
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    a co Pan na to Panie Jarku In 2016, she was ranked as second-most influential MEP in the European Parliament by Politico, just behind the President of the European Parliament Martin Schulz. To z ukochanego przez was Politico
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Jarosławie, jakaż głębia, jakie horyzonty. Gazeta dla elit. Jakie elity (Prof. "W..rw", Dr "jestem wkurzona") taka gazeta ;-))
    @mada.kinhcim To idz do swoich PiSowskich elit, skarbie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Wyborcza i jej naczelny ciągle o tej unii ... to, że ta unia przestała być już dawno europejska i jest przysłowiowym kamieniem u szyi Francuzów, naczelny jak zwykle nie raczył zauważyć. Każdy ekonomista, który kiedykolwiek analizował wymianę handlową w strefie euro i poza nią, powie panu naczelnemu kogo jest ta unia i kto na niej tak naprawdę korzysta. I ciągłe te straszenie populizmem ... po co się wysilać i argumentować swoją niechęć. Wystarczy wspomnieć, że coś jest populistyczne, cokolwiek miałoby to oznaczać.
    @A. P. Nie słuchałeś.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. właśnie to co piszesz to populizm. Te określenia: każdy Polak, wszyscy Polacy, każdy ekonomista, Suweren się wypowiedział... Nie przypomina ci czegoś? To tak jak byś mechanikę kwantową podsumował: a to takie dwie kulki co latają wokół siebie. Wszak świat jest taki prosty i nieskomplikowany...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. Gospodarka, wymiana handlowa w krajach EU, szczegolnie tych krajach, ktore przyjely euro, rozwija sie, jak nigdy dotad. "Tak naprawde na EU korzysta" najbardziej Polska. 13,7 miliarda euro/rok, netto, plynie z EU do Polski. Bez EU np. medrzec A.P. nie moglby wypisywac swoich rewelacji w internecie. Ta idylla bedzie trwala do roku 2020 - skoncza sie dotacje EU dla Polski, a jezeli w Polsce jest wiecej takich medrcow jak A.P., to Kaczynsk nie bedzie mial trudnosci z wyprowadzeniem Polski z EU.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @110da Radzę zacząć czytać coś innego niż Wyborczą. "Sam Niemcy korzystają z nierówności w strefie euro i dzięki temu osiągają bardzo wysoką nadwyżkę budżetową - powiedział Macron z kolei w wywiadzie w Funke Mediengruppe. To nie jest dobre ani dla samych Niemiec, ani dla całej strefy euro. Niezbędna jest tutaj korekta i wyważenie tych nierówności-mówił."
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @110da A mnie się wydawało, że zasobność obywatela ocenia się na podstawie stanu jego rachunku, a nie obrotów na nim, bo te z pomocą kredytu mogą być ogromne, choć majątek netto ujemny. Pytanie nie jakie są obroty, ale kto na nich zarabia. No ale ja się przecież nie znam. ;-)
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. Check your source, jak mawiaja Anglicy.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. Medrcu, zyje w swiecie cywilizowanym, bogatym i sprawiedliwym. Czytam to, co mnie interesuje i w roznych jezykach. Verstanden ?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. A myślisz palanciku, że z marką będą sobie radzili gorzej?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. Pomiędzy "niezbędna jest korekta" a "wychodzimy z Unii" jest subtelna różnica c'nie?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. Zresztą może wspomnianą korektę dało by się zainicjować, gdyby aktualny Minister Spraw Zagranicznych nie był bardziej zajęty realizowanie osobistej wendetty Prezesa, niż walką o żywotne interesy Polski
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @A. P. Niemcy uzyskuja nadwyzke budzetowa dzieki temu, ze nie zapozyczaja sie na swiecie, a ich obligacje, majace duze zaufanie inwestorow, sprzedaja sie jak swieze buleczki na 0,1%. Wypuszczajac nowe obligacje na prawie zerowy procent wykupuja stare obligacje na wyzszy procent. W ten sposob zmniejszaja stan swojego zadluzenia. Francja zadluza sie na swiecie na ponad 3%, a jej dlugi rosna. Wniosek z tego jest jeden. Panstwo moze wydawac tylko tyle, ile przyjelo podatkow. Nie jest to zadna tejemnica, nawet dla ucznia szkoly podstawowej. Niemcy moga latwo zlikwidowac nadwyzki budzetowe zmniejszajac podatki, albo inwestujac u siebie, co Francji i tak nic nie pomoze.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0