Niedawne badania Instytutu Spraw Publicznych i TNS wskazują, że najmłodsi wyborcy w wieku 18-24 lat, najczęściej oddają głos na tzw. partie antysystemowe, czyli Kukiz 15, partię Korwin-Mikkego lub Razem. Z czego wynikają takie polityczne wybory? W ?Temacie dnia? Rafał Zakrzewski pyta swojego rozmówcę, prof. Ireneusza Krzemińskiego, socjologa z UW. - Zmieniła się świadomość młodych ludzi. Są bardzo roszczeniowi wobec państwa. Państwo powinno udostępniań obywatelom różne warunki, ale jednocześnie nie może się wtrącać - zauważa prof. Krzemiński.
Więcej
    Komentarze
    Partie antysystemowe! Ale beka!! Te partie są antysystemowe do czasu, gdy obejmą władzę. Potem już są w pełni systemowe. Ba, są w pełni kompatybilne z systemem! A zwłaszcza interfejsy finansowe są ściśle dopasowane oraz wykonane w technologii gwarantującej najszybszy możliwy transfer. Gimbaza łyka miazmaty wychodzące z zaćpanych punków, bo nie ma nawet cienia świadomości o tym, na czym polega normalne społeczeństwo. No ale cóż, taka Rzeczpospolita, jakie młodzieży chowanie, jak powiedział klasyk...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Młodzi ludzie łatwo uwierzą w każde głupstwo, każdą demagogię, bo mają zerowe doświadczenie życiowe. Starsi, pamietąjacy stan wojenny, jeszcze starsi, pamietający PRL, nie uwierzą oszustom, obiecującym dobrobyt bez wysiłku, "bo się należy".
    @janzdechlak Jasne nie uwierzą i głosują na pis bo oni mowia tylko prawdę. Pull up pull tarrain ahead
    już oceniałe(a)ś
    0
    0