Nie możemy mieć zaufania do ludzi, dla których prawda się nie liczy - mówi w 'Temacie dnia' prof. Leszek Balcerowicz. Jego opinia odnosi się do zaprzeczeń Jarosława Kaczyńskiego, że nie zamierza wyprowadzać Polski z UE. Jaką wiarygodność może mieć człowiek, który notorycznie rozmija się z prawdą i pokazuje moralny daltonizm - pyta prof. Balcerowicz. I poleca 'Raport gęgaczy' o kłamstwach PiS. Zdaniem rozmówcy Doroty Wysockiej-Schnepf, Polsce potrzebny jest silny ruch obywatelski pod hasłem 'Polska w Europie, Polska w Unii Europejskiej'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Moralny datlonizm to złe określenie. Daltonista nie kłamie, że nie widzi, tylko po prostu nie widzi. Oszust to dobre określenie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Balcerowicz nie powinien zabierać głosu w zadnych dyskusjach na temat Polski . To on doprowadził do biedy ...pamiętam jego głupie gadanie na temat osczędzania ...a sam oszczednosci zwinął /czyli skradł ..no bo gdzie podziały się pieniądze płacone przez podatników ludzi pracujących w fabrykach .. które "upadły" a pracownicy pozostali na bruku gdzie te pieniadze z podatków ...bo nie wszyscy pracownicy poszli na emeryturę ?Balerowicz dobrze wie gdzie sa te pieniądze z podatków. u żydków za jego posrednictwem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie ma żadnych dowodów, że K. lub PiS chcą wyprowadzić Polskę z UE. Chcą ją zmienić i w tym dążeniu nie są osamotnienie. Prof. L.B. miał zawsze jedynie słuszne poglądy, umysł całkowicie zamknięty. Bywa. Ale forma w jakiej krytykuje oponentów i argumenty, których używa świadczą o tym, że ma chyba kłopoty osobowościowe. Starość ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pani Dorotko, a kiedy wywiad z Panem Leszkiem na temat inwestycji w polskie Fort Knox nad Zegrzem, może mały artykulik o skutkach ekonomicznych tego pomysły dla NBP. O na przykład taki h t t p ://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19050919,narodowy-bank-polski-sprzeda-niedoszly-polski-fort-knox-miliony.html, albo taki h t t p ://natemat.pl/108497,pol-miliona-zlotych-miesiecznie-kosztuje-nbp-utrzymanie-polskiego-fort-knox-czyli-inwestycji-skarbca-balcerowicza. Dla wnikliwych proponuję oszacować jakie rozmiary mają (miały w 2002 roku) polskie rezerwy złota. Jaką różne kraje stosują politykę przechowywania rezerw (można też poszperać jaką pod tym względem miała politykę II RP). Nie mniej ciekawe będzie zestawienie stanu krajowych rezerw złota (czyli przeprowadzanych transkakcji) za rządów poszczególnych prezesów NBP z cenami tego kruszcu. Po tym wszystkim już śmiało można przejśc do słuchania wynurzeń naszego moralisty i menadżera, któy zaczynał swoją karierę od wycieczek do Egiptu w końcu lat 60-tych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mały błąd, w miejsce Handelsblatta powinien być Der Spiegel
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Cytowanie tego co Handelsblatt twierdzi o polskiej polityce zagranicznej, to jakby przyjść na koński jarmark i pytać sprzedawcę, którego konia i za ile kupić. Panie Leszku takie deklaracje jawnie pokazują, że jeśli chodzi o gospodarkę rynkową to wszystko co Pan w tej dziedzinie osiągnął to obejrzał Pan na półce okładkę ksiązki na jej temat. Można krytykować PiS, ale krytyka polegająca na powtarzaniu opinii zagranicznych gazet pokazuje,że pańska świadomość pozostaje na poziomie postPRL-owskiego inteligenta dla któego świat składa się z dobrego, solidarnego i chcącego bezinteresowanie pomóc Polsce Zachodu i złego Wschodu (z tym, że ten Wschód i krytykowany Gierek jakoś Panu nie przeszkadzał w pracy na rzecz prof. Bożyka i byciu aktywnym w PZPR). Niestety Panie Profesorze świat jest nieco bardziej skomplikowany, a żeby go zrozumieć nie wystarczy czytać zagraniczne gazety i powtarzać opinie w nich zawarte. Taki sposób widzenia świata to typowy spadek po zakompleksionych inteligentach PRL, którzy zamiast własnych mysłi powtarzali mądrosći z Polityki lub z zagranicznych gazet, dostępnych w salonach EMPiK - dawniej klub międznarodwej prasy i książki.
  @mada.kinhcim Propagandzisto, przyjrzyj sie jak funkcjonuja kraje cywilizowane, te demokratyczne i szanowanew swiecie. Tam takich "medrcow" jak ty nie ma, a rzady tych krajow to zespoly profesjonalistow, zajmujacych sie rozwiazywaniem problemow, informowaniem o wszystkim spoleczenstwa. Politykow, ktorzy zle wykonuja swoje obowiazki zwalnia sie. Tym krajom "nikt nie pomagal", rozwijaly sie i rozwijaja dalej samodzielnie. Polska mentalnosc dziada ( ktos przyjdzie, cos da i nam wszystko zalatwi ) to mentalnosc fornali i chlopow panszczyznianych. Niestety, inteligencja jest teraz w Polsce w mniejszosci, m.in. dlatego Polska kraj 40-to milionowy nie ma zadnych osiagniec, ludzie wybitni sa utracani, dominuje taka mentalnosc jak twoja, propagandzisto. PS: Jakie sa twoje osiagniecia zyciowe ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko masowy, dobrze zorganizowany ruch spoleczny moze powstrzymac dewastacje Polski przez rzad PiSu. Polskie spoleczenstwo, w znacznej wiekszosci, nalezy wychowac, zregenerowac moralnie. To co sie w Polsce dzieje to wina Polakow, zle pojety patriotyzm i brak elementarnej wiedzy o tym, jak funkcjonuje demokracja, brak troski o dobro wspolne. Znakomita analiza dramatycznej sytuacji w Polsce, przedstawiona przez p. prof. Balcerowicza..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  brawo!!! swietne podsumowanie tego pis-rzundu!!!! pis-politruki dzialaja motywowani zemsta kaczy... nad p. D.Tusk!!!takze ten kaczy... zrujnuje Polske calkowicie, dlatego klamie+oszukuje+manipuluje!! kaczy... oslepiony zuemsta nad p. TUSKIEM!!!! a reszta tych pis-atrap popiera tego psychola!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `