Ci, którzy zarzucają Muzeum II Wojny światowej brak patriotyzmu jeszcze na tej wystawie nie byli - mówi w 'Temacie dnia' prof. Włodzimierz Borodziej, historyk, członek kolegium programowego Muzeum. Od roku jest ono pod stałą krytyką rządu i ministra kultury i prawicowych publicystów. Zdaniem prof. Borodzieja, pokazuje ono okropieństwo wojny i to, że w jej trakcie zginęło i cierpiało więcej osób cywilnych niż kombatantów. W sobotę i niedzielę Muzeum organizuje dni otwarte.
Więcej
  Komentarze
  z tymi "inteligentami inaczej" to Polska jest posmiewiskiem nawet w Afryce!!! najgorsze to jest to, ze ta wrzeszczaca holota prawacka, to ma tradycje rodzinne takie jak: zdrajca+donosilel+agent gestapo+kolaborant+denuncjator+oprawca+morderca+podpalacz+ubek+nie matura lecz chec szczera+zlodziej+bandyta+agent UB itp!!! i ta prawacka holota uzurpuje sobie prawo do historii Polski i deprawuje tradycje patrotyczne Polakow!!! Won od mojej patriotycznej tradycji rodzinnej, zadna prawacka+pis-holota nie bedzie sobie wycierac odbytnicy moja rodzinna historia!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak PiSowi wiadomo, Armia Krajowa nigdy nie istniala. Wojnę wygrali żołnierze wyklęci, tyle, że zaistnieli dopiero po ucieczce Niemców. Z braku innych wrogow mordowali chłopów, którzy dostali ziemię z reformy rolnej, i Żydów, ktorych nie zdążyli wydac gestapowcom patriotyczni szmalcownicy.
  Święta prawda.@janzdechlak
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Etos wojny jest klasycznym "wybrykiem" ruchow faszystowskich. Kto nie wierzy, niech zajrzy do definicji FASZYZM w Wikipedii. PiS chce wojne upieknic. Tak samo jak upeknia zyciorys swojego "walecznego" Dyktatora Partyjnego. Q sumie, jeszcze jeden ozdobnik w laurce faszysto/mafijnej RP.
  @boson Zagrozenie -- budowa w pelni faszystowskiego panstwa osiagajaca pelna realizacje, moze byc zatrzymana tylko przez demontaz faszystowskich podstaw ekonomicznych: sprywatyzowanie olbrzymiego sektora korporacji panstwowych. Sprywatyzowanie, ale nie w rece trzymajacych je obecnie w zachlannych ludzi z PiSowskiego aparatu partyjnego. Niestety, opozycja czeka na swoja okazje by moc zajac stolki, w imie: "A teraz k**** MY!!!". Patriotyzm, kultura spoleczno-polityczna w RP staly sie taka sama fikcja jak kultura "czarnych koszul" we Wloszech po zwycieskim marszu na Rzym.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `