Prezydentura Donalda Trumpa oznacza olbrzymią zmianę, której Polska powinna się obawiać - mówi w '3x3' dr Marcin Zaborowski, politolog, ekspert ds. międzynarodowych. Prawdopodobieństwo, że w rozmowach z Putinem Trump przehandluje Europę Środkową jest bardzo prawdopodobne - dodaje rozmówca Romana Imielskiego.
Więcej
  Komentarze
  A ja napiszę,że jeszcze nie wiem, jakiego rodzaju wycisk da D.Trump Polakom. Ale wiem,że da. I to taki,że się nie pozbierają. Nie wiem też,czy wszystkim,czy też części Polaków. Mam na razie za mało przesłanek.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Z "bardzo prawdopodobnym prawdopodobieństwem" żartów nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trump wygląda na zdrajcę. Putin ma na niego haki. Na czele USA stoi człowiek, któremu Putin sporo pomógł w zdobyciu urzędu. I teraz Trump musi grać, jak Putin chce. Czyli jest winnym zdrady stanu. Stwierdzenia Trumpa nt Rosji, zapowiedź zniesienia sankcji, chęć przehandlowania Europy wschodniej i zapewne Bałtów to wszystko oznaki nie zidiocenia, ale świadomej zdrady. Za pieniądze i ze strachu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Spoko Panowie, najwyrazniej nie zapoznalliscie sie z artykulem Adama Zadwornego - 06.06.2016 w GW: "Wkrótce Sojusz Czerwonych zaatakuje północną Polskę. Całe szczęście, czuwają Niebiescy." Posuniecie Rzadu Polskiego to kontynuacja planu Anakondy czyli polityka neutralizacji zjednoczonych siłom Obwodu Kaliningradzkiego i Bałorusi przeciwko rzeczywistym krajom NATO, w tym Polski, Estonii, Łotwy, Litwy, Niemiec, Norwegii. W scenariuszu "Anakondy" Obwod Kaliningradzki dążyl do opanowania regionu Morza Bałtyckiego, w tym fizycznego zajęcia Estonii, Łotwy, Litwy i po przecięciu Korytarza Suwalskiego wybranych regionów północnej Polski. Kaliningradcy imperialisci podejmą działania destabilizujące region, a po zajęciu terytorium, ustanowienia marionetkowej władzy na okupowanych terenach oraz - jak czytamy w komunikacie armii - "politycznej i militarnej izolacji Polski i krajów bałtyckich na arenie międzynarodowej. Spokojnie. Niebiescy do tego nie dopuszczą... albowiem - jak zapewnia nas stażysta "Gazety Wyborczej" Pan Zadworny - są CZUJNI, ZWARCI i GOTOWI!<<< Plan strategiczny "Niebieskich" przewiduje, że po rozgromieniu wojsk rosyjskich pod Narwą przez siły Frontu północnego, w skład którego wchodzą doborowe dywizje estońsko-litewsko-łotewskie nastąpi oblężenie i całkowita blokada St. Petersburga. Murmańsk zajmą Norwegowie. Wojska Niemieckie Armii Południe skierują się na Krym. Szczególną, dziejową rolę w "Anakondzie" odegrają Siły Zbrojne Rzeczypospolitej. Polska Anakonda po "zaduszeniu" głównych sił rosyjskich w Smoleńskim kotle popełźnie na bezbronna Moskwę. Europejska część Federacji Rosyjskiej zajęta przez Wojsko Polskie będzie włączona do Rzeczypospolitej jako jej Nowa Kresowa Prowincja z oficjalną nazwą PISANCJUM. W Sztabie Głównym Wojska Polskiego nadal toczy się spór o to czy bardziej odpowiednim określenie jest dotychczasowa robocza nazwa "Kraj Nadwołżanski". Planowana już Smoleńsko-Katyńska Bazylika pod wyzwaniem Świętego Lecha Męczennika - patrona polskich lotników - będzie drugim po Jasnej Górze duchowo-pielgrzymkowym centrum dla Polaków. Wśród naszych ekspertów dominują opinie, że Moskwę należy przechrzcić na Jarosławopol, kompromisowo-pojednawcze PiSoPOlis lub eksportowo-piarową Nową Warszawę/New Warsaw. Kreml zostanie Pałacem Namiestnikowskim dla... wiadomo kogo... Bring it on, Mr Putin!
  @tow_rydzyk Waaśka przestań. Kiedy zaczniecie rozliczać wasze największe dostiżenie, największy obóz koncentracyjny w historii ludzkości zwany ZSRR gdzie popełniono największe w historii ludzkości zbrodnie.Kiedy staną przed sądami wasi esesmani waśka? Wielu na pewno jeszcze żyje. Również ci którzy w Katyniu strzelali polskim ofocerom w tył głowy. No to kiedy zaczynacie waśka?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale przecież Gazeta Polska, organ PiS-u, bardzo się z tego powodu cieszy.
  @halfl-itra to radosc wnuczka z odmrozenia sobie uszu na zlosc babci
  już oceniałe(a)ś
  0
  0