'Telewizja kłamie' - hasło powtarzane w PRL powróciło. Wiadomości TVP przestały być programem informacyjny, zajmują się komentowaniem i kreowaniem rzeczywistości, co można było obserwować na przykładzie serii materiałów o organizacjach pozarządowych. Czy zwalnianie dziennikarzy z mediów publicznych, powtarzanie półprawd i kłamstw odniesie zakładany przez partię rządzącą skutek?
O mediach narodowych Dorota Wysocka-Schnepf rozmawia w 'Studiu pod parasolką' ze swoimi gośćmi - Magdaleną Jethon, byłą szefową radiowej Trójki, obecnie redaktorką portalu Koduj24.pl, Karoliną Lewicką, reporterką radia TOK FM, niegdyś dziennikarką TVP Info oraz Agnieszką Kublik z 'Gazety Wyborczej'.
'Studio pod parasolką' to program tworzony przez kobiety, dla których inspiracją były wydarzenia z 3 października oraz chęć podkreślenia głosu kobiet w debacie publicznej. Program jest emitowany w każdą sobotę, o godz. 12.00 w serwisie Wyborcza.pl.
Więcej
  Komentarze
  Przyganiał kocioł garnkowi. Chciałem tradycyjnie zapytać kiedy Pani Wysocka Schnepf przeprowadzi wywiad ze swoim mężem w sprawie udziale jej nieżyjącego teścia Maksymiliana Sznepfa w obławie augustowskiej i jej ofiar. Przynajmniej w tym programie będą to wiadomości prawie z pierwszej ręki. Będzie to doskonały test wiarygodności tej Pani. h t t p s ://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82awa_augustowska
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Piękna nazwa programu.Może warto by go powtarzać w METRO albo TVN24?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  w tvpis nie ma mowy o informacji, ciemnogrod musi wiedziec co ma gadac, bo myslec nie musi!! myslenie to zadanie tej kaczej miernoty i nieudacznika, a ze jego myslenie jest ograniczone jto wychodzi tylko pis-szambo i pis-wariatkowo!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bo to nie ma być TV-informacyjna, tylko TVP-ropaganda.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  p. Jethon już się trochę zakręciła, coś usłyszała ale nie tam gdzie trzeba. Przecież w czasie kampanii prezydenckiej 2015 rządziło PO, miało wpływ na Orlen i jeśli przyjąć, że jest prikaz dot. eksponowania tytułów to z wypowiedź pani dyrektor wynika, że PO samo doprowadziło do przegranych przez Komorowskiego wyborów poprzez wystawianie tylko tygodników z jego twarzą na stacjach Orlenu :D
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  TVP już nie istnieje, teraz jest TVR. R czytaj "reżimowa"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W zasadzie to samo można powiedzieć o waszym portalu :/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  KU...ZJA
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `