Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej ruszyły, ale część rodzin wciąż ma nadzieję, że zostaną wstrzymane. Niektórzy bliscy zarzucają, że 6 lat temu doszło do zbezczeszczenia ciał ofiar. - Taki sposób przewożenia ciał z zagranicy został ustanowiony już dawno, nie idźmy tak daleko. Nie wiem czy bezczeszczenie zwłok nie nastąpi w tej chwili. Skąd mogę wiedzieć, czy nie zostaną pomylone tabliczki, ciała, a może coś zostanie włożone do trumien. Pewność, że tak się nie stanie miałam wtedy, gdy tam byłam i to widziałam, teraz nie mam - mówi Jolanta Wiktoruk, siostra zmarłej tragicznie w katastrofie smoleńskiej Agnieszki Pogródki-Węcławek.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Polska jest Panstwem Prawa, Polskie Prawo wymaga eksumacji.
  @mjjtwjht Zgodnie z prawem, przyczyny katastrofy smoleńskiej już dawno zostały wyjaśnione i sprawa została zamknięta. Obecne działania nie mają na celu wyjaśnienia przyczyny, są tylko próbą stworzenia dowodów na rzekomy zamach.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @mjjtwjht Aby Polska była państwem prawa, wystarczy prawo przestrzegać i szanować (czyli np nie pisać bzdur, że ekshumacje maja jakiekolwiek prawne uzasadnienie, publikować wyroki TK, zaprzysiąc wybranych sędziów itd ). Stosowanie wielkich liter niewiele tu pomoże :-)
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @mjjtwjht Rozpędź się a drzewo cię samo znajdzie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @mjjtwjht Prawo Polskie nie wymaga ekshumacji w wypadku, gdy znana jest przyczyna śmierci, i tak było w tym przypadku KROPKA. Jeśli do tej pory ekshumowano 9 ciał (pomylonych lub nie) i nie znaleziono na nich śladów trotylu, poderżniętych gardeł, duszenia, trucizny -> to na pozostałych 8x-kilku się tez ich nie znajdzie (z jednym wyjątkiem - mogą zostać podrzucone!!!!). Najważniejszym dowodem w sprawie są rejestratory lotu z nagranymi rozmowami załogi i gen. Błasika. Do milisekund (tysięcznych części sekundy) przed samą katastrofą (ucięciem przewodów do rejestratorów) nie było żadnego śladu w treści rozmów, że coś się dzieje niepokojącego na pokładzie samolotu - prócz rejestrowania dialogu pilotów i gen. Błasika świadczącego o zupełnym oderwaniu się od rzeczywistości i śmiertelnie niebezpiecznym szybkim zniżaniu samolotu bez widoczności. Kiedy załoga i gen. Błasik wreszcie zobaczyli było: "JEZU", "K***A", krzyki - i to wszytko. "Obecne działania nie mają na celu wyjaśnienia przyczyny, są tylko próbą stworzenia dowodów na rzekomy zamach"
  już oceniałe(a)ś
  2
  12
  "...Niektórzy bliscy zarzucają, że 6 lat temu doszło do zbezczeszczenia ciał ofiar. - Taki sposób przewożenia ciał z zagranicy został ustanowiony już dawno, nie idźmy tak daleko..." Aha. I "ustanowione zostało" wrzucanie do wnętrza zwłok petów i innych śmieci, jak zrobili to sowieci ? Jeżeli za peo nie wykonano sekcji w Polsce, to trzeba je wykonać teraz. Co tu jest trudnego do zrozumienia ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jedyne co przychodzi na myśl to hieny cmentarne.Ograbią groby,splądrują wszystko byle tylko móc podrzucić parę dowodów by w przyszłości ogłosić Prezydenta Lecha Kaczyńskiego świętym męczennikiem, a jego brata spadkobiercę jego idei i zbawicielem polski.
  już oceniałe(a)ś
  3
  5
  ale ten na drabinie z ojcem ubekiem ma juz przygotowane preparaty ze sladami dynamitu+trotylu+bomb plastikowych itp!!! i te preparaty trzeba teraz odpowiednio wsadzic do grobow!!!! ostatecznie trzeba umiec udowodnic, ze to nie ten na drabinie i pijany general ponosi 100% odpowiedzialnosc za ta katastrofe samolotowa!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  5
  7
  Myślę, że "GW" powinna PRIORYTETOWO informować swoich czytelników o losach sześciu złożonych zażaleń na postanowienie o ekshumacji. Jeśli odpowiedź prokuratury będzie odmowna (np. "zażalenie nie przysługuje"), na tę odpowiedź będzie można poskarżyć się do niezawisłego sądu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7
  Beda szukac ........ az znajda.
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  Ekshumacje po 6,5 roku wbrew woli najbliższych, to świadoma tortura dla korzyści politycznych. Zgadzam się ze słowami Wałęsy, Kaczyński, Ziobro i Maciarewicz to najciemniejsze karty tej tragedii. Mam nadzieję, że tak się unurają w tych trumnach, że jak g..no z wiatraka do nich na zawsze przylgną. Ta trójka powinna mieć tablicę honorową na funeraliach.
  już oceniałe(a)ś
  5
  11
  `