Gośćmi pierwszego odcinka programu 'Nogaś na stronie' są Andrzej Stasiuk, pisarz i felietonista, laureat Nagrody Literackiej 'NIKE' w roku 2005, autor właśnie wydanej książki 'Osiołkiem' oraz Samar Yazbek, syryjska dziennikarka i pisarka mieszkająca w Paryżu, która swoje trzy nielegalne wyprawy do ojczyzny opisała w 'Przeprawie. Mojej podróży do pękniętego serca Syrii'.
Książki dostępne na stronie Publio.pl
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wielu Niemców myśli, że to nie oni wymyślili komory gazowe... Wielu Ukraińców myśli, że na Wołyniu były niewinne zamieszki... Wielu Amerykanów myśli, że Indianie pomarli sami... Wielu Polaków myśli, że "za Niemca" było fajnie... Cóż, życie...
  @kmicic68 Wielu Polakow mysli podobnie jak Rosjanie.
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  @kmicic68 Dodam ze komory gazowe wymyslono w USA do wykonywania wyrokow smierci. Niemcy zastosowli je na duza skale do mordowania . Coz, zycie........
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @yayo "Wielu Polakow mysli podobnie jak Rosjanie". Tak, słuszna uwaga. Dość powszechny schemat myślenia i postępowania: gdy mnie dzieje się krzywda, to b. źle i trzeba ją wykrzyczeć, co jest oczywiste, gdy skrzywdziłem... o nie, to niemożliwe, ja nie skrzywdziłem. A nawet jeżeli, to w słusznej sprawie... ale generalnie to nie ma takiej "opcji" abym krzywdził.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Dziękuję za Stasiuka, gdybym mogła mieć podpowiedź - poza jakością dźwięku - więcej Nogasia w ''Nogasiu na stronie'' :) Może po wywiadach, jakiś kwadransik i tylko Pana opinie, przemyślenia, polecenia?
  @vicka Tak. Głośność zdecydowanie za nisko. Ustawiam max na laptopie, max na panelu wideo i ledwo, ledwo słychać. A słuch mam dobry, niedawno badałem :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ogłądam i będę czekać na następne odcinki, pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  11
  9
  Panie Michale, dziękuję. Jeszcze nie ochłonęłam po przeczytaniu, polecanej przez Pana w Trójce, "Skóry" Toni Morrison a tu znowu bardzo trudny temat krzywdzonych dzieci w Syrii. Nie rozumiem tego świata. I ten Stasiuk, refleksyjny, niespieszny , wspaniały. Słuchałam i patrzyłam na Was z przyjemnością. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panie Michale 1) jak już ktoś pisał - za mało Pana w "Nogasiu" 2) dźwięk - fatalnie cicho, z trudem słychać cokolwiek 3) fajnie byłoby zachować trochę formuły radiowej - czyli jak biorę figurkę do ręki, to wspominam o tym, jak skręcamy, to wplatamy dyskretnie, zmyślnie i inteligentnie info, że skręcamy gdzieś tam. Rozumiem zmiany, ale część słuchaczy jest nadal bardziej słuchaczami, więc tam, gdzie się da zrobić radiowe "tło" - super. Gdzie nie - trudno, nie chodzi przecież o "zagadywanie" dźwięku na siłę. Chodzi tylko o to, by słuchając dało się z grubsza nie stracić wątku. Pozdrawiam i życzę fajnych gości i dobrych audycji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Świetna sprawa i prawdziwa przyjemność widzieć i słyszeć znowu redaktora Nogasia. I to w rozmowie z moim z moim ukochanym Pisarzem... Czarne, Radocyna, Wołowiec - w tych krajobrazach !!! Trapi mnie tylko jedna sprawa - dlaczego Redaktor, trzymając przez cały czas tej rozmowy egzemplarz książki "Osiołkiem" a zakładając że zna on twórczość Stasiuka, nie zadał Autorowi pytania, czemu służyć miało powtórzenie całej partii tekstu z innej książki Autora (na pustyni, kiedy przy śpiewach Międzynarodówki wyłaniają się kości Polaków). I tutaj mnie ta nowa powieść rozczarowała, bo odniosłam wrażenie, że Autor nieprzyjemnie się powtarza. Może nie mam racji, może był w tym jakiś zamysł, ale poczułam niesmak.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Stasiuk wspaniały, bo autentyczny! To wielka rzadkość dzisiaj w życiu publicznym wypełnionym manekinami.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Michale jesteś wielki. Szkoda tylko mi Maana.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  `