To, co w tej chwili się dzieje prowadzi do tego, że ludzie tacy jak ja, którzy się zdeklarowali politycznie, są wrogami. A wrogów trzeba tępić - mówi aktor Artur Barciś, gość Agnieszki Kublik. I dodaje: na razie nic takiego się nie dzieje, ale wszystkie instrumenty do tego już są. Gość Kublikacji tłumaczy też, dlaczego wycofał się z pisania felietonów; w rozmowie także o nowych elitach i 'rozmarynowej' wersji polskiego patriotyzmu.
Więcej
  Komentarze
  Przeczytałeś te ustawy czy przeczytałeś o nich w gazecie?
  już oceniałe(a)ś
  23
  13
  Jeśli ktoś popiera Komorowskiego mimo jego powiązań z WSI: a/ nie wie o tym i nie rozumie w czym rzecz b/ wie o tym i popiera to co to a elita? Elita czego? Bo przecież nie intelektu.......
  już oceniałe(a)ś
  12
  5
  kublikacja :) gratuluję!
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Po 1945 roku bardzo - niestety - duża część artystów, aktorów popierała nowy, sowiecki "porządek". Środowisko przyzwyczaiło się do tego? Barciś mówi o elicie - w środowiskach artystycznych widać ciągłość "elity" od czasu sowieckich nominantów
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  Prosimy zeby Pan nie wycowywal sie, Pana zdanie jest wazne, Pana Glos ma znaczenie, smuci nas to co Pan mowi.Prosimy tez nadal pisac!"Emigracja wewnetrzna " nie jest wyjsciem z tej sytuacji! Nie oddawajmy Polski bandytom!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  tak, zgadzam się, 500+ to utrwalanie elektoratu pis
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prawda jest taka, że nie trzeba być aktorem, żeby zostać zniszczonym przez pisowskie chamstwo. Wystarczy krytycyzm wobec nich, podpisany własnym nazwiskiem i opublikowany, w zasadzie gdziekolwiek. Schemat jest właściwie zawsze taki sam, najpierw, autor jest ignorowany, jeśli pisze nadal, wyśmiewany, jeśli nie ugnie się, pojawiają się groźby i zaczyna się grzebanie w jego przeszłości. Jeśli jego ojciec, wuj, czy ciotka nie był w PZPR, czy SB znajdzie się cokolwiek, przyjaźń z żydem, którym chodził do podstawówki, czy nie zapłacony 30 lat temu mandat za jazdę bez biletu tramwajem. Wszystko może być narzędziem zniszczenia. Na szczęście w nieszczęściu powoli zaczyna się początek końca władzy zaściankowego chamstwa, żywię nadzieję, że ich następcy, nie ugną się jak Tusk w 2007 roku i postawią przed trybunałem stanu i sądami winnych.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Barcis ma racje ze popiera PO bo PIS do niczego sie nie nadaje.
  już oceniałe(a)ś
  14
  14
  `