- Świat przygląda się masakrze w Aleppo na ekranach komputerów, telewizorów, tabletów i smartfonów. Czasem się wzruszy, częściej wzruszy ramionami - mówi Aleksandra Klich, zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej'. Aleppo jest niszczone jest walkami o wiele dłużej, niż była niszczona Warszawa w 1944 roku. Ta sama Warszawa, w której obecny polski rząd robi wszystko, by nie przyjąć uchodźców z Syrii.
Więcej
  Komentarze
  Niezrozumiała logika, pani Aleksandro. Czy to Polska jest odpowiedzialna za bombardowanie Warszawy i za obojętność świata w tej sprawie?? Byliśmy sprawcami czy pokrzywdzonymi?? To sprawcom czy pokrzywdzonym powinno być wstyd za milczenie wobec Powstania Warszawskiego i zniszczenia miasta? Niech sie Pani potem nie dziwi pytaniom stawianym przez "mohery". To zupełnie nie moja "poetyka", ale samo ciśnie się na klawiaturę: do czyjej Pani gra bramki? Z kogo chce Pani zdjąć odpowiedzialność za wojnę w Syrii i bombardowanie Warszawy? I dlaczego chce ją wcisnąć nam, Polakom? Ani w jednej ani w drugiej tragedii nie mieliśmy nic do gadania! Czy uważa Pani inaczej?
  @indywidualismus Niezwykle pokrętne rozumowanie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  Medialne nagrania z aleppo to zwykłe ustawki aktorów, całkiem sporo tego ostatnio. A co do uchodźców w naszym kraju, to rząd robi w tym przypadku czego chce 90% społeczeństwa. Nikt się nie spodziewa, że ci inżynierowie i lekarze podejmą pracę, jakąkolwiek. Oni przyjeżdżają do europy po dżizję czyli podatek od niewiernych
  @bleblebator1 Sam jesteś ustawka medialna, wynocha po srebrniki pisowskie, kremlowski trollu!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @bleblebator1 masz rację widziałem film z takiej ustawki. Komedia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  mam gdzieś uchodźców,murzynów, syrii i i inne dziadostwo tego świata
  @wink111 A to raczej nie ładnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  BBC World News prawie codziennie publikuje reportaże z Aleppo - jest tam coraz gorzej. Kończy im się żywność, lekarstwa, resztki paliwa do agregatów prądotwórczych. Świat to ogląda i nic nie robi, a Rosjanie z Assadem śmieją nam się w twarz. Jest praktycznie tak samo jak przy oblężeniu Sarajewa w czasie wojny bośniackiej. Zaczynam tęsknić za Thatcher i Reaganem...
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  Tzw "Świat" nigdy nie reagował na takie zdarzenia zbyt empatycznie. Wręcz przeciwnie - okazywano niedowierzanie, zapadała zmowa milczenia albo cynicznie oświadczano, że "dla dobra sprawy..." ( np. Coventry...)
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  "Aleppo jest niszczone jest walkami o wiele dłużej" - i ja za to płace?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  O ile pamietam przyjeliśmy (tak, wiem, bardzo niewielu) uchodźców z Syrii. Chyba wszyscy, prawie natychmiast, uciekli stąd do Niemiec.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  W czasach, gdy dymily kominy oświęcimskich krematoriów, gdy w kanalach ginęli warszawscy powstancy, w Hollywood kręcono beztroskie komedie muzyczne, odbywały się rewie mody i konkursy piękności. W czasach, gdy pod gruzami Aleppo Syryjczycy przeżywają swój Holocaust, my żyjemy beztrosko, zajadamy smakołyki, kupujemy samochody i nie przyjdzie nam do głowy pomóc cierpiacym.
  już oceniałe(a)ś
  4
  10