Polska dyplomacja chce odbudować przedwojenną koncepcję międzymorza w wersji ABC - czyli 'trójmorza' (Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne) jako przeciwwaga dominujące pozycji Niemiec. Ale, jak mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' Adam Balcer z Instytutu WiseEuropa, większość państw środkowoeuropejskich nie jest zainteresowana projektami, które będą w opozycji do Niemiec. Wskazuje też na niejednorodność tej grupy państw. Kiedy Kaczyński i Orban ogłaszają kontrrewolucję kulturową, to Czesi i Słowacy nie są chętni, by do niej dołączyć - dodaje rozmówca Adama Leszczyńskiego.
Więcej
  Komentarze
  Z Czechami i Słowakami to trzeba inaczej, gdyż u nich trzy podstawowe wartości tak drogie dla każdego Polaka i Węgra, takie jak Bóg, Honor i Ojczyzna są gdzieś daleko w hierarchii wartości. Czesi i Słowacy to chłopi, budzący oczywiście wśród Polaków wiele sympatii. Ich szlachta w jakiejś bitwie dała gardło i pozostali sami chłopi, których do pewnych koncepcji powinniśmy starać się przekonać prostymi środkami.
  już oceniałe(a)ś
  13
  9
  Czerscy Mistrzowie Świata w przewidywaniu przyszłości znow z akcji. Może teraz jakaś historia religijno-demograficzno-drogowa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Na Węgrzech pod czułą opieką Orbana rozkwitają organizacje otwarcie faszystowskie. Nie tylko my mamy ONR. Organizacje węgierskie dysponują składami broni, niedawno zastrzelono policjanta.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  Własnie jedna z pisich gazetek opublikowała tajne dokumenty,szyfrogarmy które Waszczu wyniósł z ministerstwa. Nikt nie będzie z nim rozmawiał w sprawie jakiegoś tam międzymorza i niedługo będzie podróżował tak jak du....a tylko po powiatach.
  już oceniałe(a)ś
  7
  8
  Droga Gazeto - jestem gleboko wdzieczna za ten swietny wywiad, ktory wyjasnia czytelnikom czym sa mrzonki wielkomocarstwowe niejakiego Jaroslawa Kaczynskiego, syna (sorry: to wazne -ubekow) zza Buga i nawet bez ukonczonej matury. Kaczynski i caly prawie jego rzad to sa tzw kresowianie a wiec nie Polacy etniczni (my nie wysylalismy tam kolonizatorow,ew. slabo spolszczylismy tamtejsza ludnosc) ale ludnosc obca nam etnicznie, wschodnia. Polska od 966 r. chciala byc na ZACHODZIE, na Wschod trafila jakby przez przypadek. Ludnosc tam, na Wschodzie jest bardziej zacofana i antyzachodnia, maja wielki kompleks Zachodu co wyraznie widac po przecietnym PiSiaku. Ich potomkowie juz nam raz Polske zniszczyli, nie chcieli zaakceptowac pierwszej, europejskiej,polskiej konstytucji z 1791 roku, tak jak nie chca akceptowac obecnej konistytucji i Trybunalu Konstytucyjnego. Oni ciagle kpia, obgaduja i nie chca wykonywac zalecen EU, oni po prostu nie chca w niej byc i nam - Polakom -odmawiaja europejskosci, szczegolnie tej zachodniej. To ich przodkowie nasladujac Turcje i islamski Wschod zaczeli nosic tamtejsze stroje, kolpaki i sukmany. Zakrzywione szable, wysmiewali zachodni ubior krola Stanislawa Poniatowskiego. Oto ci ludzie dzis znow infantylnie i bezzasadnie wymyslaja na nowo te rozne miedzymorza. Matka blizniakow Kaczynskich urodzila sie i wyrosla w jakims sztetl na pograniczu z Moldawia. Jej opowiesci a takze wyjazdy synow jako pionierow na Krym gdzie poznali zycie Gruzina Stalina i sie w nim zakochali, takze Timurze i jego DRUZYNIE oraz ALIKU (Kaczynski druzyne ma a Alika kocha i nasladuje). Te bajki oppowiadane mu przez mamusie wywarly na niego ogromny wplyw,chce nam z Polski uczynic taka moldawska reputbike kaczynska. Jego marzenia sa przyziemne, po prostu zyje w swiecie wytworzonym w mozgu mamusi, sam wlasnego zycia ani swiata nie mial i nie ma. Chce go sobie inam stworzyc. Paranoja i SUBMISSION.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7
  Czesi i Słowacy mają swój rozum. Histeryczka Polska nie jest obecnie dobrym partnerem do wspólnej polityki.
  @saintjustintimberlake Histeryczność, jako konstytutywną, polską cechę "narodową", opisał wiele lat temu psychiatra, prof. Antoni Kępiński.
  już oceniałe(a)ś
  7
  11