Zamieszanie wokół tego wyjazdu trwa od lipca. I wiele mówi o taktyce działania podkomisji smoleńskiej. Jej członkowie składali sprzeczne relacje kto, kogo zaprosił. Rosyjski MAK utrzymuje, że to Tatiana Anodina zgodziła się przyjąć Wacława Berczyńskiego na jego prośbę. MON, że to ona wysłała zaproszenie. A przewodniczący podkomisji kluczy. Co mówił przed komisją obrony, a co po? I jak PiS reaguje na utworzoną przez PO komisję od odkłamywania smoleńskich historii? Zobacz.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przypomnijmy, o co chodzi. W 1991 roku Macierewicz opublikował listę z której wynikało jak byk, że "legendarni opozycjoniści", którym w 1989 roku komuniści przekazali władzę, byli w większości szpiclami komunistycznej bezpieki. Nic dziwnego - Kiszczak i Jaruzelski, ludzie inteligentni, starannie dobrali sobie "opozycję" do negocjacji. Rozmawiali po prostu z ludźmi, których mieli w garści, jak Boni czy Wałęsa, albo ze swoimi dobrymi kolegami, jak Geremek (w PZPR robił karierę przez bite 18 lat, dopóki go nie wywalono z partii za żydowskie pochodzenie). To dlatego, tuż po ujawnieniu listy przez Macierewicza spanikowany Wałęsa wraz resztą kapusiów zebrali się i po nocy zrobili zamach stanu zwany "nocną zmianą", obalając rząd Olszewskiego. Od tamtej pory michnikowszczyzna opluwa Macierewicza przy każdej możliwej okazji, robiąc z niego wariata, furiata, rosyjskiego szpiega, itp itd...... Nic z tego, resortowe śmieci i UB-eckie szpicle. Ostatnie wybory dobitnie pokazały, że ludzie już tych bredni nie kupują. Nic z tego. Wasze śmierdzące szambo wybiło i już się z tego g. nie wygrzebiecie, Bolki, Maleszki, i inne Boni-Engelkingi.
  To szambo wybilo tez i tobie@michalpopychal
  już oceniałe(a)ś
  15
  15
  @michalpopychal Nawet gdybyś miał rację to mam to głęboko w d..., gdyż mało mnie obchodzi w jaki sposób komuna się skończyła - ważne, że ten syf się skończył i tyle. Dodatkowym plusem jest fakt, że skończył się bez rozlewu krwi, ogromnym plusem. Dzięki temu, że się skończył dzisiaj tak beznadziejna partia jak pis może mieć władzę.
  już oceniałe(a)ś
  21
  27
  @jiddu Sęk w tym, że wcale się nie skończyła. Np. od 25 lat najbogatszymi Polakami są byli oficerowie lub agenci komunistycznej tajnej policji, lub ich potomkowie. To oni przejęli większościowe pakiety akcji wszystkich większych polskich firm i banków To tak, jakby po "obaleniu" Hitlera większość mediów, banków, przedsiębiorstw i mediów przejęli sobie gestapowcy i ich dzieci, i cały czas mówiliby - nazizm został obalony, nazizm został obalony, nazizm został obalony.
  już oceniałe(a)ś
  17
  13
  @michalpopychal Bo inteligentni są(byli)? Zwisa mi , że Wałęsa to Bolek, Lolek, czy Tosia. Jesteśmy w UE(jeszcze), nasze dzieci mają równą szansę się uczyć(dla motłochu PiS powróci do 8 lat nauki), każdy może założyć firmę, jak ma pomysł (wiem, jest ZUS i reszta), paszport mam w domu itd. Nie znaczy , ze jest już różowo, ale z szarego wyszliśmy.
  już oceniałe(a)ś
  12
  13
  Michalpopychal, ja Cię proszę, tylko już nie popychaj, żeby nie dokładać do utrzymania się genu głupoty narodowej w puli.
  już oceniałe(a)ś
  11
  15
  @ray.cappo Ale nie wystarczy teraz nadzieja, że niemądry wyborca nawet głosując na PiS już nas w to szare nie wepchnie. Trzeba zadbać żeby się tak nie stało.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @michalpopychal Jezeli dla ciebie Macierewicz to wiarygodny polityk, to zal mi ciebie, bo albo twoje IQ jest mniejsze niz 25 albo po prostu jestes nafaszerowanym spiskowcem. Tylko matol sluchajac wypowiedzi tych "swoich" komisji by twierdzil ze Macierewich nie stracil rozumu. On jest pelen deluzji i przynosi tylko wstyd i ponizenie dla naszego kraju.
  już oceniałe(a)ś
  4
  6
  @michalpopychal A najwybitniejszym opozycjonistą był Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński. Wiadomo. Wygrał również Bitwę pod Grunwaldem. Sam jeden w pojedynkę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Efekt dalszego drążenia w sprawie katastrofy jest..tzn.na nowo rodziny tych którzy zginęli będą żądać milionowych odszkodowań /nie dość ,że juz dostali /to trzeba dojną Polskę dać im.A niby z jakiej racji wielu jest takich ,którym należy się odszkodowania i nie mam tu na myśli w katastrofy smoleńskiej i tyle na ile byli ubezpieczeni dostali,ale penie rodziny musiały wywalczyć.Tak będą ciągnąć w nieskończoność aż członkowie komisji i wszyscy w koło nachapią się a my podatnicy za to zapłacimy.
  @ella55 Smoleńsk to jest już w tej chwili bardzo dochodowy biznes, nikt nie zrezygnuje z grubych milionów do przytulenia.
  już oceniałe(a)ś
  9
  10
  Pośmiewisko na cały świat, najpierw się obrażają, potem się wpraszają do MAK, nareszcie nie jadą, bo..... I ciągle będzie coś w poprzek ale komisja kasuje niezlę pieniądze, więc najlepiej motać i kłamać.
  @kericester Chamy, zwykle chamy, czasem gorsze od tych ruskich, prawdziwych.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  Pani Anodina.Izwinitie za tych Duraków.Pani ich zatrzyma u siebie i zasiedli Moskiewskie ZOO.
  już oceniałe(a)ś
  30
  29
  Trzeba w końcu wyjaśnić sprawę, którą się komisja Millera i prokuratorzy nie zajmowali: kto podjął decyzję o lądowaniu we mgle (Lech K. czy gen. B. czy JArosław K. ). A więc kto ponosi winę "sprawstwa kierowniczego".
  już oceniałe(a)ś
  27
  26
  Bardzo to przykre co napisze ale katastrofa Smoleńska to najlepsza rzecz jaka mogła się PIS przytrafić nie w sęsie straty najbliższych, ale zbudowali mit smoleński i na tych trumnach powędrowali do władzy, rodziny jak np. pani gosiecka zrobiły karierę polityczną i zgarnęli niezłe pieniądze, ciągle domagają się specjalnego traktowania ( a niby dlaczego). No i cała rzesza miernych dziennikarzy, publicystów doi temat i zgarnia kasę. Minister wojny i jego komisje podkomisje mogą wylewać w TV swoje fantazje ( bo z nauka to nic wspólnego nie ma)
  już oceniałe(a)ś
  22
  21
  Rosjanie powiedzieli - sprawdzam, a nasze kukiełki psychopaty mają w rękach same blotki.
  już oceniałe(a)ś
  33
  32
  Panie Berczyński, podaję panu wzór na obliczenie obwodu koła; O = 2 · π · r
  @szach-mat0 Raczej coś prostszego, co mógłby zrozumieć. Np. 2 +2 = 4 (chyba że Prezes 1050-lecia zażyczyłby sobie 5).
  już oceniałe(a)ś
  10
  10
  @notremak a potem nie spróbuje 3+3x 3= wątpię czy rozwiąże.....
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  `