Na stadionie przybił piątkę z prezydentem Dudą, ale to nie oznacza, że schodzi z boiska. Były prezydent znów ostro o władzy. 'Nowa ustawa o statusie sędziów, to ewidentny knebel. To jest chęć zastraszania środowiska, które powinno być niezależne. A państwo powinno tę niezależność chronić' - mówi Aleksander Kwaśniewski w szóstym odcinku 'I kto tu rządzi?'. 'Jaruzelski bardziej się przyczynił do umocnienia tej części państwa prawa niż ci, którzy chcą Trybunał Konstytucyjny zniszczyć. To nie dzień narodzin Trybunału jest problemem tylko dzień zgonu, który się zbliża'.

Były prezydent jest pewny, że PiS chce obalić Hannę Gronkiewicz- Waltz. Sam jej nie atakuje. 'Być może było za dużo zaufania, za mało kontroli. Tutaj został popełniony błąd w sprawie reprywatyzacji. Ja jestem przekonany, że ta odpowiedzialność jest, ale niekoniecznie ze strony prezydenta Warszawy.' Ostro odpowiada Mariuszowi Błaszczakowi. Czy Aleksander Kwaśniewski był oburzony próbą wymazania go z historii? Czy popiera reformę edukacji i CETA? Zobacz, gdzie teraz rządzi i od czego ucieka.
Więcej
  Komentarze
  Kwach ma rację to skandal, żeby napadać na środowisko sędziowskie. Przecież to takiemu właśnie charakterowi tego środowiska Kwach zawdzięcza słynny wyrok z 1995 roku., w którym" Sąd Najwyższy uchwałą z 9 grudnia 1995[12] podjętą stosunkiem głosów 12:5 uznał, że nieprawdziwe informacje podane przez kandydata w oświadczeniu dla PKW nie mogły wpłynąć na wynik wyborów, oddalając zgłaszane protesty i uznając tym samym wybory za ważne." "Podczas kampanii wyborczej kontrowersje wzbudziła kwestia wykształcenia Aleksandra Kwaśniewskiego, który w ankietach sejmowych podawał, że legitymuje się wykształceniem wyższym[6][7]. Taka sama informacja została zamieszczona w oficjalnym obwieszczeniu Państwowej Komisji Wyborczej. Potwierdzał to także sam Aleksander Kwaśniewski w kolejnych wywiadach. 16 listopada 1995, profesor Brunon Synak, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego, oświadczył, że 5 października 1978 Aleksander Kwaśniewski został skreślony z listy studentów Wydziału Ekonomiki i Transportu Uniwersytetu Gdańskiego[9]. Potwierdził to także rektor UG Zbigniew Grzonka[10]. Aleksander Kwaśniewski kolejny raz powtórzył tezę o swoim wyższym wykształceniu w wywiadzie dla „Frankfurter Rundschau” z 24 listopada 1995, nazywając odmienne stwierdzenie rektora „manewrem wyborczym”. 2 grudnia 1995 już jako prezydent elekt przyznał na łamach „Polityki”, że nie zrobił magisterium, lecz myślał, iż ma wykształcenie wyższe, ponieważ rzekomo zdał wszystkie egzaminy na studiach. Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone przez prokuratora w 1996 wobec braku znamion przestępstwa[11]." Za wikipedia Wyrok: sn.pl/Sites/orzecznictwo/Orzeczenia1/III%20SW%2038-95.pdf Także wart przeczytania, szczególnie, że występuje w nim całe stado dyżurnych autorytetów GW i ich krewnych.
  @mada.kinhcim Och.. para chyba poszła w gwizdek...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @mada.kinhcim Powyższe nie wplywa na to, źe Aleksander Kwasniewski był najlepszym i najmądrzejszym prezydentem Polski.Obecny natomiast jest najsłabszym.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Cytat: “Kwaśniewski o Trybunale Stanu dla Dudy: "Argumenty są silne, żeby prezydent poniósł konsekwencje." Informuję pana Kwaśniewskiego, że to za jego prezydentury i premierostwa pana Millera, na terenie Polski w jednostce wojskowej, bezprawnie przetrzymywano i torturowano dwóch Arabów. W związku z tym, Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce wypłacenie dwójce Arabów bardzo wysokiego odszkodowania finansowego, czyli dla sądu wina Polski nie uległa żadnej wątpliwości. Polska wypłaciła należne odszkodowanie. Prezydent Kwaśniewski najpierw zaprzeczał istnieniu więzienia dla Arabów w polskiej jednostce wojskowej na Mazurach, a gdy okazało się, że takie więzienie istniało, to prezydent Kwaśniewski zaprzeczał, że kogokowiek w więzieniu przetrzymywano i torturowano, a gdy okazało się, że dwójka Arabów była w więzieniu przetrzymywana i torturowana, to prezydent Kwaśniewski zaczął mówić o tym, że o niczym nie wiedział. Co w sposób oczywisty oznacza, że wiarygodność prezydenta Kwaśniewskiego w tej sprawie jest zerowa. Informuję prezydenta Kwaśniewskiego o tym, że torturowanie jakichkolwiek osób na terenie Polski jest sprzeczne z Konstytucją RP, przepisami polskiego prawa oraz traktatami podpisanymi przez Polskę. Więc, jeżeli ktoś miałby stanąć przed Trybnunałem Stanu za złamanie Konstytucji RP to powinien nim być prezydent Kwaśniewski.
  @arawin321 arawin, grafomania to przekleństwo. Wydaje Ci się tylko, że piszesz po polsku. arawin, Twoja grafomania to przekleństwo. Widzę co dzień, jak się z nią zmagasz na wszelkich możliwych forach. Niestety, proces myślenia nadal nie nadąża za klawiaturą.
  już oceniałe(a)ś
  30
  30
  @ks Grafomania dotyczy tekstów literackich a nie komentarzy pisanych na różnego rodzaju portalach.
  już oceniałe(a)ś
  26
  21
  @arawin321 a rozumiesz coś z terminów :"tajne służby, wywiad terroryzm". Oczywiste że była tajna umowa pomiędzy specsłużbami ale gdyby to zostało publicznie ogłoszone to już by nie było tajne. Poza tym powiedz kogo tam przetrzymywano? dziewczynki które spóźniły się do szkoły? Czy zwyrodnialców, bandziorów którzy z zimną krwią obrzynali głowy bezbronnym jeńcom. Zastanów się trochę zanim zaczniesz powtarzać bzdury
  już oceniałe(a)ś
  20
  22
  @arawin321 A ja informuję ciebie, że prezydent Kaczyński miał nie mniejszą wiedzę o działaniach prezydenta Kwaśniewskiego w tej sprawie, i chronił prezydenta Kwaśniewskiego przed postępowaniem karnym. Rusz głową, pomyśl, zamiast być zaślepionym nienawiścią do Kwaśniewskiego.
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  @arawin321 A to w Kiejkutach oberżnięto łeb jakiemuś szuszwolowi ? Nie ? To wszystko w porządku.
  już oceniałe(a)ś
  6
  9
  @dejacek Nie ma znaczenia kogo tam torturowano. Konstytucja nie zezwala na torturowanie ludzi podejrzanych o terroryzm. Jesli uwazamy ze powinnism miec taka mozliwosc to nalezy zmienic konstytucje. Z punktu widzenia bezpieczenstwa, zezwolenie panstwu na lamanie ustawy zasadniczej jest gorsze od zagrozenia terrorystycznego. Co moze zrobic panstwo, gdy nie trzymane jest w ryzach prawa, gdy moze zlamac kazda zasade (skoro mozna zlamac zakaz tortur to dlaczego nie zlamac innych praw chroniacych zycie ludzi przebywajacych na terenie Polski), nauczyl nas XX wiek, w szczegolnosci dwa totalitaryzmy, ktore prawami czlowieka podcieraly sobie tylki. Zaznaczam, nie pisze tu o zasadnosci torturowania podejrzanych o terroryzm tylko o lamaniu zasad Konstytucji, ktora jest w tej sprawie jednoznaczna. W panstwie prawa Kwasniewski i Miller staneliby przed Trybunalem Stanu a trybunal zdecydowalby o okolicznosciach i podjal wlasciwa decyzje (o karze lub uniewinnieniu). Prawo jest prawem, nalezy je przestrzegac. Jesli ja bym zabil lub tortural kogos z Twojej rodziny to czy przyjalbys tlumaczenie ze uwazalem ich za terrorystow lub zagrozenie dla mojego zycia i stwierdzilbys ze w tych okolicznosciach bylo to zasadnione czy jednak wolalbys by o mojej winie zadecydowal niezawisly sad na podstawie dowodow i zeznan swiadkow?
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  @dejacek Jeżeli wspomniana dwójka Arabów, popełniła jakieś przestępstwo to powinni stanąć przed sądem i odpowiedzieć za swoje zbrodnie. Amerykanie nie odważyli się na torturowanie podejrzanych o terroryzm we własnym kraju, ponieważ świetnie wiedzieli o tym, że tego typu działanie, bez względu na szlachetne intencje, może ich doprowadzić do sądu i skazania na więzienie. Dlatego Amerykanie wybierali do przesłuchanie podejrzanych o terroryzm, takie kraje jak Polska czy Rumunia, w których prawo jest stosowane bardzo wybiórczo. Co zawsze wskazuje na to, że nie są to demokratyczne państwa prawa w dosłownym znaczeniu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @arawin321 Wszystko się zgadza. Tylko nie o tym jest artykuł.
  już oceniałe(a)ś
  7
  10
  @arawin321 masz rację; niestety, Twoi adwersarze ograniczają się do argumentów ad personam, zamiast odnieść się do meritum; Kwaśniewskiego cenię za prezydenturę (abstrahując od późniejszych wyskoków), ale Kiejkuty powinny odbijać się nam moralną czkawką; w naszym kręgu kulturowym akceptujemy zakaz tortur i poniżającego traktowania - kropka; jakikolwiek wyjątek od tej zasady tak naprawdę ją unieważnia;
  już oceniałe(a)ś
  3
  9
  @arawin321A jak dzisiaj Pis każda ze zdobyczy jaka jest demokracja lamie przepisy az strach myslec co może wydarzyć się w niedługim czasie to nie jest przestępstwo?.... ponadto szykują nowe swoje przepisy by nie było za 3 lata wyborow...to co to jest?mogl Kwasniewski nie wiedzieć...mogl...a kto teraz wie wszystko w tym rzadzie i in.poza kaczxorem co narzuci...a ile przekretow i kradzieży naszych pieniędzy w spolkach tzn.ile zarabiają na prawo i lewo...to co to jest?
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @aneka72 Rozumiem, że autorka komentarza zgubiła przypadkowo słowo “nie” w ostatnim zdaniu. Przypuszczam, że poprawnie zbudowane zdanie autorki, powinno brzmieć następująco: “w naszym kręgu kulturowym nie akceptujemy zakazu tortur i poniżającego traktowania - kropka; jakikolwiek wyjątek od tej zasady tak naprawdę ją unieważnia;”. Oczywiście, w pełni się zgadzam z opinią autorki w tej sprawie.
  już oceniałe(a)ś
  6
  5
  @arawin321 A u was to Murzynów.. o, pardon - Arabów biją... Ech, ty "miszczu" ciętej riposty...
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  A oto sylwetka chwalonego przez "autoryteta" Kwacha prof. Zawadzkiego: h t t p s ://lustronauki.wordpress.com/2009/02/08/sylwester-zawadzki/
  już oceniałe(a)ś
  87
  10
  Trzezwy byl?
  @magnusg On pijany mówi z większym sensem niż Kaczyński na trzeźwo!
  już oceniałe(a)ś
  34
  36
  @bazbaz1973 bingo
  już oceniałe(a)ś
  17
  17
  @magnusg A klechy też były trzeźwe?
  już oceniałe(a)ś
  11
  12
  @magnusg a Ziobro był trzeźwy???
  już oceniałe(a)ś
  8
  11
  @magnusg Jakby co, w Charkowie upił go Sławoj Flaszka Głódź.
  już oceniałe(a)ś
  6
  8
  Gość, który w normalnym świecie powinien "zaginąć w otchłani historii" (co najmniej), zero totalne - peroruje o Trybunale Stanu..... Dno kompletne. Nie wiem, czy uda się jeszcze ten lewacki świat naprawić.
  @eses2 Co za idiotyczne fobie...
  już oceniałe(a)ś
  19
  18
  @eses2 z twoi sraczem w głowie ty niczego nie naprawiaj piwko i lulu
  już oceniałe(a)ś
  13
  18
  @eses2 A dlaczego powinien zaginąć?
  już oceniałe(a)ś
  10
  13
  @eses2 jak rozumiem masz na myśli totalne zero jakim jest Zioberko? jestem za
  już oceniałe(a)ś
  12
  18
  @eses2 "Nie wiem, czy uda się jeszcze ten lewacki świat naprawić. " Jedyne udane posunięcia obecnego rządu są lewackie z programem 500+ na czele.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  To, że Gronkiewicz Waltz uparcie tkwi na stanowisku, zapewniając, że skontroluje nieprawidłowości i malwersacje ( sama siebie chce kontrolować!) świadczy o wysokim stopniu zdemoralizowania Platformy, żartobliwie zwanej obywatelską.
  już oceniałe(a)ś
  32
  25
  kwasniewski oddaj pieniadze po pzpr
  @ds215 Kaczyński oddaj szmal za Srebrną
  już oceniałe(a)ś
  9
  13
  Jeżeli już mowa o odpowiedzialności, to kiedy p. Kwaśniewski odpowie za udział Polski w NAPASTNICZEJ wojnie przeciw Irakowi ? Ta zbrodnia jest penalizowana przez art. 117 kodeksu karnego.
  @lemurindris Co za idiotyczne mrzonki...
  już oceniałe(a)ś
  9
  12
  @lemurindris rozlicz najpierw z rozwalania kraju przez Kaczyńskiego,Macierewicza,Misiewiczów,Ziobry......
  już oceniałe(a)ś
  9
  9
  @lemurindris Wtedy jak USA odpowie za NAPASTNICZĄ wojnę przeciwko III Rzeszy. Idiotyzm prawda? III Rzesza była tak samo "niezależnym i niepodległym państwem" jak Irak Saddama.
  już oceniałe(a)ś
  5
  10