Wypowiedź wiceszefa MON o tym, że to Polacy nauczyli Francuzów posługiwania się widelcem przyjęto nad Sekwaną z humorem - mówi w 3x3 szef warszawskiego biura Francuskiej Agencji Prasowej AFP - Michel Viatteau. Ale w sprawie zerwania negocjacji z Airbusem, Francuzi poczuli się bardzo urażeni i wprowadzeni w błąd - dodaje M. Viatteau.
Więcej
  Komentarze
  Polska polityka jest smieszna i prosta ,; Niedobry Putin ( chociaz tak naprawde nik nie wie dlaczego ) i dobra Ameryka, ktora nas obroni ,i tak dalej rozne podobne bzdury. Wedlig czytelnikow GW , jak sie zniszczy koscio w Polsce , to poznej nastapi szczescie i dobrobyt zupelny. Nipowaznie jest ,ze jeden rzad podpisuje umowe miedzynarodowa , a drugi ja zrywa. Takie dzialanie tylko nam szkodzi i osmiesza . No, ale moze Polacy musza byc tacy jacy sa. A jacy sa najlepej widac na emigracji
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Nie mogę pojąć, jak Don Antonio zdołał uwalić ten kontrat z Airbusem, który poszedł naprawdę na maksymalne ustępstwa m.in. zgodził sie na offset na poziomie ponad 13 mld PLN tj. łącznie z polskim VATem (!). MON zażądał od Airbusa dostępu do technologii produkcji amunicji czołgowej do Leopardów z prawem do sprzedaży we wszystkich częściach świata. Wg Airbusa jest to niezgodne z przepisami offsetowymi, jako zbyt odległe od przedmiotu oferty. Airbus za to zaoferował MON m. in. dostęp do franc. pocisków manewrujących o zasięgu 1500 km i zakup dla franc. armii polskich samolotów szkolenia podst. Orlik. (!!!) produkowanych na Okęciu. Airbus obiecał 3.000 miejsc pracy w Polsce, ostatnio była mowa nawet o 6.000 w całej grupie Airbusa w Polsce (obecnie jest ich ponad 900). Airbus zgodził się na 41 wymogów transferu technologii lotniczych, co oznacza możliwość pełnej obsługi, remontu i napraw maszyn w Polsce, przekazanie kodów źródłowych i licencji do rozwijania śmigłowców i ich systemów i wiele innych dosyć niezwykłych zobowiązań (np. stałe ceny części zamiennych itd.) Aibus zgodził się na objęcie tylko 10 % udziałów w WZL Łódż. W Polsce nie ma i niestety raczej nie będzie żadnej wytwórni śmigłowców należącej do Skarbu Państwa. MON podjął b. dziwną decyzję której nie sposób obronić.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Putin sie cieszy ze ma tak sprawnych agentow u szczytu wladzy w Polsze. Dobra robote pis-bolszewikow Kreml wynagrodzi.
  już oceniałe(a)ś
  7
  7
  panie Michelu, nie zaproszono polskich ządzących na targi, bo po co zapraszać oszustów, korzyść żadna a później trzeba tylko łyżeczki z zastawy liczyć
  już oceniałe(a)ś
  13
  13
  Już od średiowiecza obowiązuje zasada "Pacta sum servanda". Nasz rząd po prostu strasznie "popłynął".
  @jancio Jańciu, wyucz się podstaw łaciny zanim zaczniesz się nią posługiwać. Ostrzegam, to trudny język...
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @ciemny_lud Fakt, popełniłem błąd. Powinno być "Pacta sunt sevanda". Dzięki za zwrócenie uwagi.
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  Co chwila przed kamerą staje jakiś chłystek i wyplata co mu ślina na język przyniesie.
  @makrama21 Co chwila na tym forum pisze jakis chlystek i wyplata co mu slina na jezyk przyniesie. Bo mu wolno.
  już oceniałe(a)ś
  3
  5
  Magisterium z głupoty!
  już oceniałe(a)ś
  14
  16
  400 lat temu w Polsce przegrała reformacja. Kościół katolicki rozwinął skrzydła. Przejął szkolnictwo. Zlasował mózgi pokoleniom Polaków. Z logicznie myślącej reformatorskiej szlachty - jak pisał Jasienica - uczynił generację kretynów. Skutki były straszne. Powolne staczanie się państwa. Utrata niepodległości. Jak widać 400 lat ma swoją wagę. Trudno to wszystko przeskoczyć. Dopiero od odsunięcia Kościoła od spraw państwa można myśleć o jego odnowie. I odnowie społeczeństwa. Czekają nas dekady walki. Ale może to początek dobrego?
  @lizabet "Księża zawsze wykorzystują ciemnotę i przesądy ludu, posłużą się religią jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć" Chamy, chamy nami rządzą za przywilej zasiadania przy tronie. RZĄDY DESPOTYCZNE/pissu posługują się zasłoną kłamstwa, obłudy, cynizmu, hipokryzji, religii w przekonaniu ,że są one najmocniejszą podporą władzy / pissowskiej.. PAŃSTWA MUSZĄ BYĆ ŚWIECKIE, BO TE WYZNANIOWE ŹLE KOŃCZĄ. Z PISSEM TRZEBA SKOŃCZYĆ..
  już oceniałe(a)ś
  2
  2