- Największym błędem ministra Macierewicza w sprawie francuskich śmigłowców jest to, że podjęcie decyzji w tej sprawie przeciągał przez rok - tak uważa były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej. - Trzeba było taką decyzję podjąć rok temu, skoro nowe ministerstwo obrony od początku nie było zainteresowane tym projektem - powiedział generał Koziej w Temacie Dnia Gazety Wyborczej. A bez nowych śmigłowców polskie wojsko z miesiąca na miesiąc będzie traciło zdolności operacyjne - ostrzega były szef BBN.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wiekszosc zachodnich gazet ma ARCHIWA. Z platnym dostepem, ale ma. Wyborcza nie ma. Mozna googleowac, ale stare artykuly czesto kasujecie, wiec nie zawsze to duzo daje. A szkoda. Bo ludzie z dobra pamiecia pamietaja co pisaliscie po wyborze Caracali. Opinie za pozostalymi opcjami, powatpiewania, analizy, zachety do wycofania sie. A teraz? Zmiana zdania o 180 stopni w kazdym artykule od zerwania kontraktu. Serio, Wy macie opinie czy tylko polityczne zmienne "opinie"?
  już oceniałe(a)ś
  12
  11
  Błąd Macierewicza ???? To macierewicz jest JEDNYM WIELKIM BŁĘDEM !!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  24
  23
  @gazwyb.pl: Caracale odleciały, szef MON kupuje to, co leży na półkach - gen. Koziej w Temacie Dnia say69mat: Abstrahując od stylu, czyli elementarnej zdolności do praktycznej realizacji i artykulacji swojego stanowiska na polu międzynarodowym. Gdzież to rzeczone Caracale odlecieć miały??? US Army w Europie - UH60/CH47; Niemcy - NH90/CH53, gdzie eksperci Bundeswehry suchej nitki nie pozostawiają za deal, czyli zakup 122 śmigłowców wielozadaniowych NH90 za 4,6 mld euro. Polska za 50 śmigieł miała zapłacić 13mld PLN, czyli +/- 3 miliardy euro!!!; Dania - SH60/AW101; Holandia - NH90/CH47 - Super Pumy zakonserwowane i w rezerwie sprzętowej, mają być zastąpione przez nowe CH47. Co ciekawe, Holandia po negatywnych doświadczeniach z NH90 wybiera CH47; Norwegia - NH90/AW101, H225 zdecydowanie przegrał w konkurencji z AW101; Szwecja - UH60/NH90; Finlandia - NH90; Francja - zgodnie z dostępną dokumentacją komisji parlamentarnych Zgromadzenia Narodowego, dokumentami Ministerstwa ON, oraz wypowiedziami dowódców sił zbrojnych. Wszystkie 'kociaki', czyli Pumy, Super Pumy, Cougary czy Caracale mają do 2030 roku zostać zastąpione przez NH90. Czyli, skoro Caracal jest taki super, dlaczego nie wygrywa przetargów w konkurencji z konstrukcją NH90??? Kolejna kwestia, wygląda na to, że po 2030, nasze siły zbrojne zostaną w zjednoczonej Europie jak ta 'eurosierotka' z Caracalem w garści. Dlaczego nasz kraj ma aspirować do nowatorskiej, na europejską skalę, koncepcji budowy sił lotnictwa taktycznego w oparciu o przestarzałą konstrukcję???
  @say69mat UH60/CH47,SH60/AW101,UH60/NH90, NH90/AW101....etc. Może dla reszty czytelników są to rzeczy oczywiste, ale ja nie wiem o czym mowa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  MON powinien ogłosić przetarg na dostawę bram od stodoły. A howki przydadzą siędo wożenioa urzędników MON.
  już oceniałe(a)ś
  6
  6
  na razie pełza , dopiero zaczyna mysleć o wstawaniu z kolan
  już oceniałe(a)ś
  11
  11
  Macierewicz mówił o rozbrajaniu polskiej armii, no i daje radę, w czyim interesie ?
  już oceniałe(a)ś
  26
  36
  "Pocieszam się tylko, że ta stara ku..wa Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała !" - Stefan Kisielewski, Dzienniki 1996
  już oceniałe(a)ś
  0
  12
  `