Rząd Prawa i Sprawiedliwości od samego początku chciał zerwać kontrakt na dostawę 50 francuskich śmigłowców dla polskiej armii. Taką decyzję można zakomunikować w sposób dyplomatyczny, ale partia rządząca z niego nie skorzystała, rozpętując antyfrancuską histerię. Jaki jest cel obrażania trzeciej potęgi militarnej świata? Obejrzyj komentarz Jarosława Kurskiego, pierwszego zastępcy redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.
Więcej
  Komentarze
  3 potęga?! Rozumiem, że z grupy USA / Rosja / Chiny ktoś wypada?:)
  @mietekkowalski Pewnie wzieli klasyfikacje pod wzgledem liczby glowic nuklearnych - tam faktycznie Francja jest trzecia. Oczywiscie nie znaczy to, ze Francja to trzecia potega militarna swiata.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @mietekkowalski Są tacy ekonomiści co twierdzą, że jak wajchę przemysłu się przestawi na wojnę to Niemcy tą Francję w 3 lata wyprzedzą i są tacy geostratedzy co od razu wolą być Angolami na wyspie niż Francuzami na kontynencie i uznają wyższość WB nad Francję. Realnie na średnim dystansie to Francja się nie łapie do pierwszej 7. Bo Korea ją wyprzedzi i konstytucyjne pacyfistyczna Japonia już ja wyprzedaż - a co będzie jak zmienią konstytucję?
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @mietekkowalski jaki Kurski taki komentarz
  już oceniałe(a)ś
  1
  10
  @mietekkowalski a Węgry i Korea Płn. to co?...
  już oceniałe(a)ś
  6
  8
  @mietekkowalski PRYWATNE STOSUNKI partyjnych notabli są zasłaniane "interesem państwa" Antoni Macierewicz nie wytłumaczył się ze stosunków z Alfonsem Damato, za to usłyszeliśmy, że w interesie Polski, jest wybór firmy polecanej właśnie przez Alfonsa..
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  @pieniadzeistolki Chcę przez to powiedzieć, ze sprawa jest na tyle poważna, że powinna ją zbadać ponadpartyjna komisja sejmowa. POLSKA nie należy do Antoniego Macierewicza i jego kolegów, którzy teraz pomagają mu zatuszować jego dwuznaczne znajomości i powiązania, którym jak widać podporządkowano interes państwa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @biesczad1 Podobno Kublikowa zrobi dziś analizę wieczornego wydania faktów, TVN chce kupić od Kurskiego brata format " rolnik szuka żony" Do szkoły zostanie wprowadzony przedmiot Historia lotnictwa śmigłowcowego i każdy młody Polak będzie specjalistą od lotnictwa. IDĄ NOWE CZASY
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @mietekkowalski O Turcji, drugiej arrmi NATO tez ktos chyba zapomnial...
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @mr.powers Drugiej pod względem liczby żołnierzy. To nie jest jedyny wskaźnik.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Jarosław Kaczyński - Caracal I Król Polski
  @japa Chciales zapewne napisac karakan?
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  Spośród propozycji innych oferentów, gabarytami Caracal jest najbliżej Mi-8/Mi-17. Jednak ten przetarg był dziwny od początku, tak samo te ekspresowe testy. Wystarczy przyznać przed sobą, że nie jesteśmy suwerenni i człowiek przestaje się dziwić. Ta wasza desperacja i wypieki na twarzy też daje do myślenia.
  już oceniałe(a)ś
  13
  9
  La! La! La! Pan Kurski co się Na śmigłowcach zna!
  już oceniałe(a)ś
  11
  8
  Mozeciee byc dumni z tych MINUSOW SWIADCZA OE O WASZYCH RACJACH. pis jest wsieklym psem na lancuchu Rosji. kaczynski z biografia katow wujow czerwono Armijcow na stanowiskach w Polsce do smierci Stalina. jeden stracony w Moskwie za mordy na Polakach. taki rodowod tych z pod Odessy. Bolszewia. Niszcza kraj. To za 500+ dali sie otumanic dziecioroby w tym przelidnionym sweiecie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jaki ma cel pan Kurski obrazajac Francuzow, ze sa 3 potega militarna swiata?
  @mr.pen Faktycznie, nie są trzeci. Są na piątym miejscu. Wciąż - potęga militarna (i nuklearna!).
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Francja to jest taka potęga że się POs..ć można,kolaborant to tak ale nigdy sojusznik.
  @klekot52 a ty jestes knot i burak !
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @slasla lubię Ci.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @klekot52 Ale to Ameryka w Jalcie sprzedala nas za czapke gruszek Stalinowi :D
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Przecież prezydent Chin był dopiero co w Polsce i nikt Chińczyków nie upokarzał.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1