Pierwszy raz w historii wszystkie organizacje działające w służbie zdrowia razem będą protestować w Warszawie. W 3x3 Romana Imielskiego (trzy pytania, trzy minuty na odpowiedź) postulaty pracowników 'białej służby' przedstawia prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To niech rząd dołoży ( jak ma z czego), ale jednocześnie niech zaproponuje określony limit miesięczny, godzin pracy dla rezydentów.Tak aby mieli czas na dokształcanie (na którego brak narzekają) i aby uciąć podejrzenia, że i tak nie zrezygnują z nadgodzin, bo większa kasa zawsze będzie nęcić...(-:
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Prezes Hamankiewicz przeciwko swojemu koledze Radziwiłłowi? Jakoś nie krzyczał że można by te 16 mln PLN które dostał na Naczelną Izbę Lekarską dać np. rezydentom(?) CO Hamankiewicz zrobił DLA PACJENTÓW przez ostatnie 4 lata. CO BYŁY Prezes Radziwiłł zrobił przez poprzednie lata (gdy był Prezesem NRL)? Jeden i drugi siebie warci - jedyne postulaty to dać więcej kasy, nic nie zmieniać...
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  Ktoś mi powtarzał, że słuchał wywiadu z profesorem medycyny, którego współpracownicy proszą by nie odchodził na emeryturę, bo nie będzie kto miał leczyć pacjentów. Jak to? - zapytał prowadzący wywiad - przecież są młodzi lekarze. Profesor odpowiedział: młodych lekarzy interesują trzy rzeczy - duże pieniądze, dalekie podróże i sporty ekstremalne. Medycyna interesują ich najmniej.
  @ikat7 "Ktoś mi powiedział" - cóż za pewne źródło informacji... To ja podam swoje, równie pewne informacje: młody inżynier, młody technik, młoda nauczycielka, młoda doktorantka mają tylko takie marzenia: małe pieniądze, żadne podróże, pielesze domowe...
  już oceniałe(a)ś
  6
  7
  @ikat7 Ach, ta dzisiejsza młodzież...
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  @przedsiebiorca_msp Nie trzeba się powoływać na "ktosia ", bo oczywistością jest że lekarz po studiach jest jako taki z teorii, ale żeby być lekarzem leczącym ludzi / a nie uśmiercającym / potrzeba lat praktyki. Przepracowałam w szpitalu 35 lat, niejednokrotnie szkoląc stażystów - ich bezradność, niewiedza i nonszalanckie podejście do pewnych zagadnień mających bezpośredni wpływ na życie pacjenta / np. transfuzjologia / były porażające.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @gwc 1) Nie można mieć żalu/pretensji do młodych ludzi, że pragną zarabiać, zwiedzać świat i np. jeździć na snowboard (sport extremalny wg. niektórych) - a o tym jest ten niby post że ktoś coś słyszał, jak jakiś profesor medycyny, coś komuś mówił 2) nikt nie neguje, iż młody lekarz ma przed sobą jeszcze długą drogę do bycia doświadczonym, lecz uogólnianie iż tych młodych interesuje najmniej medycyna jest przesadą 3) doświadczony lekarz też warto by się uczył, bo sporo się ostatnio zmienia... 3)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  `