Kilkadziesiąt miliardów złotych - tyle rocznie budżet traci na unikaniu płacenia przez firmy podatków VAT i CIT. Do walki z unikaniem opodatkowania wystarczy dobrze wykształcona i dobrze opłacana grupa kilkudziesięciu urzędników - mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' prof. Dominik Gajewski, zajmujący się badaniem oszustw podatkowych. Zwraca przy tym uwagę, że są kraje - Czechy czy Słowacja - które 'podkradają' nam podatników, zachęcając np. przedsiębiorców z południa Polski do rozliczania się właśnie u nich.
Więcej
  Komentarze
  Panu profesorowi nie przychodzi do głowy propozycja zmiany przepisów podatkowych, tak by polscy przedsiębiorcy nie uciekali do Czech czy na Słowację.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  ale firmy na calym swiecie uciekaja do iinnych panstw, azeby placic jak najmniej podatkow! zadno nowe zjawisko! turystyka podatkowa trwa, a tylko normalny pracujacy na niskich pozycjach placa podatki na calym swiecie!! malych pieniedzy to banki nie chca, oni chca miliony, dlatego nalezy wprowadzic karty bankowe dla wszystkich i gotowke zlikwidowac!!!! wtedy bedzie koniec z nielegalnymi dochodami!! maly czlowiek nie boi sie plastykowych pieniedzy, tylko zlodzieje, mafiosi, politycy, tzw. przedsiebiorcy nie chca plastikowych pieniedzy i sa za gotowka, bo co zrobic np. z lapowkami ?
  już oceniałe(a)ś
  2
  2