Co robić, gdy w miejscu publicznym jesteśmy świadkami podszytego ksenofobią ataku na inną osobę? Opowiada Maria Cywińska z Wydziału Psychologii UW, która była świadkiem napaści na dwie cudzoziemki w metrze. Zdarzenie opisała na swoim profilu na FB. Co jeszcze możemy zrobić widząc podobne zdarzenie?

Obejrzyj więcej materiałów wideo
Więcej
  Komentarze
  Jeszcze przed rokiem nie trzeba było dawać takich rad. Dobra zmiana!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Lać w ryj ile wlezie. Nie poznałem dotąd gościa , który nie zaczął piszczeć ( lub charczeć - to ci słabsi na 2 razy) po 3 porządnym razie - choć ledwie 2 minuty temu" kozakiem był".
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  ja bym bez wahania na pierwszej stacji zaciagnał hamulec bezpieczeństwa
  @oregon7
  Biorąc pod uwagę ilość pociągów jeżdżących po samej Warszawie i ilość incydentów.....skoro tak się jeszcze nigdy nie stao tzn że napinać umiecie się tylko w sieci. szmieszni ludzie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jak slysze jak rzad przekonuje nas ze Polacy niepopelnili przestemstw wobec Zydow a co sie dzieje obecnie, wzrost faszyzmu kiedy rzad I KK z gangsterem Rydzykiem odwracaja glowy a nawet zachecaja Ja mam wrazenie ze jestem w "One flew over the cuckoo's nest"..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dokladnie tak to dziala, strach o wlasna skore blokuje wszelka reakcje. A przeciez to nie byl SS-man z automatem z rozkazem zabijania bez skrupolow, nie tylko ciebie ale calej twojej rodziny.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Idź Pan do wyborczej, tam Panu pomogą". i po sprawie. ZAWSZE POMAGAM!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  gazem po oczach i wpie..... Policja spisala gostka i puscila. Kilka godzin pozniej znow zaatakowal. Nie ma sensu wolac policje tylko wymierzyc spraweidliwosc samemu. Niech sie lyse pały boją obnosić ze swoim rasizmem. Niestety... takie mamy czasy
  @mamuska-z-jajami Jeszcze pójdzie Pani do łysych pał, gdy ciapaty będzie chciał Panią zgwałcić i poderżnąć gardło, po uprzednim zbiorowym skopaniu, jak ma to miejsce u szkopów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @kapitalmarksa Na razie jakoś nie widać tych "ciapatych", natomiast polskie pisowskie bydło w pełnym rozkwicie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @ar.co Przyjdzie kryska na matyska.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @mamuska-z-jajami
  Takiego to jedynie za fraki i po.... Na takich argumenty słowne nie działają, to intelektualne AMEBY. Policja nic nie robi takim i nic nie zrobi, taki mamy klimat, zwyczajnie. Faktycznie ze zdziwieniem stwierdzam, że dowodów na to, iż ta Władza nie przyjęła roli "Okupanta" nie posiadam.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @zabicdrozda59 Po angielsku też mówię. I popełniam błędy we wszystkich językach, którymi się posługuję. Nie nie powiedziałem "to jest ukryta opcja lewacka/KOD'owa" - nie odpowiada mi ten język. Myślę, że KOD nie ma z tym nic wspólnego, zgadzam się z wieloma tematami poruszanymi przez lewicę. Natomiast uważam, że należy wziąć pod uwagę możliwość prowokacji, ataków pod tezę, graffiti,hejtów pod fałszywą flagą. Ponieważ mamy już kilka precedensów, co poznaliśmy z "nielegalnych nagrań". Wydarzenia bieżące można przykrywać, zarządzać emocjami.
  @GoscGPLUS: Jacek Kotowski

  "nie" z czasownikami piszemy osobno.
  Lata całe spędziłam w Niemczech i nie zapomniałam mówić i pisać po polsku :)), bez względu na przyjaciół w róznych krajach całego SWIATA

  Przykre jest to, co Pan pisze.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0