Poszukiwacze inteligentnych cywilizacji pozaziemskich na moment wstrzymali oddech. Rosyjski radioteleskop zarejestrował dwusekundowy, wyraźny sygnał. Czy po kilkudziesięciu latach poszukiwań i miliardach dolarów, obcy wreszcie postanowili z nami porozmawiać?

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pomijając już fakt, że ten "film" to poskładane trzy zdjęcia z podpisami, całe pół akapitu tekstu.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Wiadomość jest nieaktualna. Sygnał był ziemskiego pochodzenia, prawdopodobnie rosyjski satelita wojskowy. Źródło: tass.com/science/896683
  @nihilcat Ze akurat Ruskie słyszą głosy - to nawet wierzę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  A poza tym jak mają dać znać Ziemianom o tym że tam gdzieś istnieją skoro ci uporaliby się z kosmosem w jego nanosekundę . Tak,jak robią to z Ziemią ? Są ostrożni,bo byłoby............po Kosmosie. :):):):):):):):):):):) Kto chciałby zadawać się z durnymi Ziemianami ?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ludzie - dajcie spokój. Żaden kontakt nigdy nie dojdzie do skutku. Żadna żywa istota nigdy tu do nas nie doleci. My nigdy nie opuścimy naszego ukladu słonecznego. Za 4 miliardy lat spali nas Słońce - o ile w ciągu najbliższych kilkuset lat sami nie zniszczymy Ziemi ...
  @justas32 Ludzkość na pewno nie dotrwa do końca istnienia Słońca. Wcześniej czy później wydarzy się coś, co nas zmiecie z powierzchni Ziemi, tak jak miało to już miejsce wielokrotnie z innymi dominującymi gatunkami. Tym bardziej, że tracimy zdolność przerwania bez wsparcia techniką i medycyną. Istnienie ludzkości ma historię maksymalnie kilkuset tysięcy lat, a w tym czasie kilka razy byliśmy na skraju wyginięcia i to bez spektakularnych wydarzeń, jak upadek asteroidy czy wybuch superwulkanu. Do epoki kamienia łupanego z kolei, możemy zagnać się sami lub w wyniku naturalnych procesów ziemskich, czy aktywności słonecznej. Do niedawna byliśmy uzaleźnieni tylko od energii elektrycznej. Obecnie nie przetrwamy w miastach bez internetu, który jest jeszcze bardziej wraźliwy od sieci energetycznej. Ogólnie cieszmy się tą krótką chwilą jaką mamy w miarę wygodnych warunkach na planecie, która nas wydała na swoją powierzchnię. Na prawdę żyjemy w wyjątkowym momencie na Ziemi i do tego w wyjątkowym momencie naszej cywilizacji, patrząc na skalę czasu istnienia planety.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @pepe_pan_dziobak O matko, czy nic Cię z życia na naszej planecie nie cieszy...? Np. piękny zachód Słońca i budzące się na szafirowym niebie gwiazdy... Albo wieczorny gość- sowa- gapiąca się z gałęzi na człowieka że także nie śpi.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  mój cały kraj porwali Marsjanie, to mnie te sekundy nie ruszają
  @q-ku smieszne jest to ze na marsie daja takie swojskie imona jak sasza i misza.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale do tylu z wiadomosciami jestescie... juz sie okazalo ze przez przypadek podchwycili dzwiek z jednego ze satelitow a nie od kosmitow.... A tak nawiasem jesli ktos juz ma technologie zeby smigac po kosmosie to kontakt z nami to mniej wiecej tak jak bysmy my chcieli sie kontaktowac z mrowkami...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  znając historię ludzkiego bestialstwa (my też jesteśmy przecież ET) należy bać się obcych. Tylko naiwniak mógłby wierzyć, że ci inni obcy są aniołami.
  @tyberium1111 ET to akronim ExtraTerrestial, czyli pochodzący spoza planety Ziemia. ET więc nie jesteśmy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @tyberium1111 Luzik, Macierewicz jest ich szefem - może zabiorą go do domu??
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  A może mówią,tylko............inaczej. I dlatego nikt ich nie słyszy ? Może fale radiowe to dla nich taka przeszłość jak dla nas Neandertalczyk ?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  `