- Kongres pokazał, że jest naprawdę mocny konflikt między władzą sądowniczą, a włądzą PiS-u, czyli ustawodawczą i wykonawczą zdominowaną przez PiS, ponieważ nikt z władzy ustawodawczej i wykonawczej zaproszonych na kongres nie przyszedł - mówi Ewa Siedlecka.
Więcej
  Komentarze
  A moze by tak Kongres wystapił o ujawnienie oświadczeń majątkowych sędziów (byle radny musi je podawać do publicznej wiadomości), co jest standardem w tak chętnie przywoływanej przez sędziów Europie.
  @mada.kinhcim to nie jest standard - jesli chodzi o kraje UE, występuje tylko w Rumunii. Każdy sędzia składa co roku oświadczenie, które kontrolowane jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jaka w takim razie jest korzyść powszechnego dostępu do oświadczeń?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  I bardzo jestem ciekaw, kiedy Ci Panstwo zrobia protest przeciw zlemu prawu stanowionemu przez Sejm, bo przeciez te slabe statystyki to niech ich wina tylko parlamentu tworzacego zle prawo. No ale wtedy nie ma powodu protestowac, bo takie prawo nie wplywa negatywnie na ich pensje i przywileje. Nawet jest lepsze, bo im bardziej zagmatwane tym wiecej roboty mozna miec w ramach roznych kursow prowadzonych na uczelniach.
  @mada.kinhcim "Nie na darmo powiada się, że adwokatowi płacimy częściowo za jego wiedzę, a częściowo za naszą ignorancję" Nie wiem kto i gdzie to napisał ale miał dużo racji
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A moze by tak Kongres wystapił o ujawnienie oświadczeń majątkowych sędziów (byle radny musi je podawać do publicznej wiadomości). W końcu skoro to jest standardem w większości cywilizowanych europejskich krajów to i u nas coś takiego by się przydało (to tak przy okazji wycierania sobie twarzy róznymi europejskosciami przez Panow sedziow).
  już oceniałe(a)ś
  19
  2
  Skończcie ten sądowy kabaret. Wystarczy sprawdzic wydatki na aparat sprawiedliwosci Polski na tle innych krajow rozwinietych (trzeci wynik jesli chodzi o udzial w PKB) i porownac je z czasem odzyskiwania naleznosci (ok. 800 dni, jeden z najwyższych wynikow) i stopa odzyskania (30% - jeden z nizszych), by wysnuc prosty wniosek, ze cale to towarzysto trzeba batem pedzic do roboty. Co ciekawsze jakies 2/3 budzetu przenaczamy na wynagrodzenia, zas znikomy odsetek na informatyzacje (najnizszy wynik w panelu OECD), podobnie uzycie srodkow informatycznych i telekomunikacyjnych jest jednym z nizszych w panelu OECD. I oni czekaja, ze bedziemy im placic za robienie nadasanych min, bo przeciez efekty ich pracy sa zadne. Wlasciwsza nazwa byloby napisac nadzwyczajny kongres slimakow. No i zeby jeszcze wsrod narodu bylo przekonanie o sprawiedliwosci w wymiarze sprawiedliwosci. Tu za ocene moze sluzyc akcja reprywatyzacja. Jak w tym sie nasze sady sprawily nie trzeba przypominac.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Kazdy z 1000 Sedtiow na tym Kongresie,jest lepszym prawnikiem,niz PAD,czy (0) Ziobro
  @Zenon Miller Sedziow
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Nie było przedstawicieli rządu ..nie było nikogo z pałacu prezydenckiego podobnie jak nie było przedstawicieli partii politycznych "przychylnych" prawniczej mafii, podobnie jak nie było, a w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo bo media nie informowały, przedstawicieli watykańskiej hierarchii w naszym kraju ... W ten sposób została uszanowana ta reklamowana przez nich "niezawisłość" sędziów. Byli sami ze sobą, nie było nacisków. Nie było pewnie rowniez reprezentacji kilku mediów .. Bo i po co ? By wysłuchać kolejnych oficjalnych kłamstw Strzembosza ? 1000 sędziów na przeszło pewnie 10 000 to jest zaledwie 10% Mamy 10 tys. sędziów, podczas gdy dwa razy większa Francja ma ich 5 tys. Jesteśmy na drugim miejscu także, jeśli chodzi o nakłady na sądownictwo w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. A na którym miejscu jesteśmy, jeśli chodzi o czas orzekania? Też na drugim miejscu - tyle że od końca www.wykop.pl/link/1930972/polska-jest-na-drugim-miejscu-w-ue-pod-wzgledem-liczby-sedziow/
  już oceniałe(a)ś
  12
  7
  W sprawach aktualizacji opłat użytkowania wieczystego, patologia w orzeczeniach doprowadziła do sytuacji że na tych samych działkach lub w identycznych stanach prawnych płaci się różne opłaty (czasami nawet o kilkaset procent wyższe). Gdy Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE chciało wstąpić w postępowania sądowe w tych sprawach niejednokrotnie natrafiała na odmowy sędziów (zwłaszcza w SR Wwa Śródmieście). Gorzej gdy w SR Śródmieście w I wydziale zostali przez jednego sędziego dopuszczeni do postępowania, po roku zostali wyrzuceni na wskutek presji pozostałych sędziów z I wydziału. Serwis21 opisywał te postępowania.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  A kto to ta "Ewa Siedlecka"? Jeden z (((jewtorytetow))) ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `