16 minut potrzebowała komisja konkursowa, by wybrać nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Został nim Cezary Morawski, na którego głosowali przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego i delegat teatralnej 'Solidarności'. Pod sprawozdaniem komisji nie podpisali się Krystian Lupa i Piotr Rudzki, którzy uznali posiedzenie wyborcze za ustawione i nieuczciwe.
Decyzja komisji wzbudziła oburzenie aktorów Teatru Polskiego, odchodzącego dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego, a wkrótce też przedstawiciele innych teatrów Polski. 26 sierpnia w samo południe aktorzy Teatru Polskiego rozpoczynają strajk okupacyjny sceny na Zapolskiej. Otrzymują wsparcie z całego kraju.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Artyści z teatru, powodzenia, trzymajcie się!!!
  już oceniałe(a)ś
  10
  7
  Absolutnym skandalem było to, że polityk był dyrektorem teatru finansowanego z pieniędzy podatników. To rzecz absolutnie niedopuszczalna, podobnie jak niedopuszczalne było granie hymnu w radiu tylko dlatego, że jakiemuś szefowi radia nie podobała się nowa władza. Publiczne pieniądze wydawane na radio czy teatr mają być wydawane na kulturę, a nie na promowanie opcji politycznych. Partie polityczne dostają z budżetu wystarczająco dużo pieniędzy. Publiczny teatr ma być wolny o typów takich jak Mieszkowski. Przecież każdy może założyć własny, prywatny teatr, wystawiać w tym teatrze co tylko zechce i głosić w nim wszelkie mądrości i głupoty, jakie tylko przyjdą komukolwiek do głowy. Ale za własne pieniądze, panie Mieszkowski, za własne, a nie za MOJE. Szalom.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  Najpierw konie, teraz aktorzy! Biedny kraj!
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  to niech ten pi- minister co to brat go nazwal "moj brat idiota" zrobi z tego emeryta pietrzaka szefa teatru, no to kolesie z podworka PRL zrobia tzw. pis-kultura czyli "kreatywnosc" inaczej w ramach dobrej dobrej zmiany tzw. pis i zrujnuja teatr i kulture w ramach programu tzw. pis "Polska w ruinie". a poza tym ochlokraci potrzebuja "kulture" hodowcow zdychajacych koni co to w czasie studiow mieli przedmiot dojenie krow!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Skandal , wybrać dyrektora w 16 minut, bez uzgodnienia z Czerską.
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  Ekipo teatru - trzeba znaleźć jakiegoś sponsora i założyć teatr prywatny. W tym przypadku publiczność masowo pójdzie za wami. A teatr państwowy wkrótce upadnie bo "suweren dobrej zmiany" w ogóle nie chodzi do teatru (nawet na sztuki JP2 i spektakle smoleńskie).
  @parazyd Ha ha ha..... właśnie na tym polega problem, misiu, że pan Mieszkowski, mimo sutych dotacji, mimo tego że wystawiał genialne podobno sztuki na niezwykle wysokim poziomie, to zadłużył Teatr na gigantyczną kasę. A ty byś chciał, żeby poszedł na swoje?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  I jeszcze jedno, do wrocławian: wspomóżcie ich, bo to przecież wasze miasto i wasz teatr.
  już oceniałe(a)ś
  7
  7
  Larwy z PO i PiSu (co tak naprawdę różni tych cwaniaków poza skalą tupetu?) pokazują, gdzie tak naprawdę od zawsze miały przyzwoitość. Odrażające, cuchnące gnomy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  `