Nabielaka 9. Kamienica na warszawskim Mokotowie zreprywatyzowana w 2006 roku. Jedyny i ostatni adres Jolanty Brzeskiej. Czy 5,5 roku po zamordowaniu obrończyni praw lokatorów jest szansa, by wyjaśnić zagadkę jej śmierci?
Przeczytaj też reportaż Izy Michalewicz: 'Jolanta i Ogień' za który autorka została nagrodzona w konkursie Grand Press.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Mnie też wyeksmitowano bo kamienice "oddano". Swoje wiem bo doświadczyłem i bzdur medialnych nie słucham. O politykach z ostatniego ćwierćwiecza mówię tylko źle.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Przy całym szacunku dla ogromu tragedii, dlaczego ś.p. pani Brzeska miała opuścić ten lokal? Bo jej rodzice zajęli go, a przecież nie był ich. Ten lokal miał jakiegoś właściciela przed wojną, czy nie miał? Ktoś wydał na niego pieniądze, czy nie wydał? Jak nam zabierają to źle, a jak my zabieramy, to jest super...
  @ostatnileming Bzdurny komentarz. Zajeli, bo dostali przydział od władz miasta. Nikt nie dochodził, kto jest wlascicielem, bo w myśl nowego ustroju było nim państwo.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @aura Bzdurne tłumaczenie !!! To jakby legalizować kupno u pasera kradzionego samochodu - jak się sięga po towar z nielegalnego źródła to trzeba się liczyć z konsekwencjami (z tym, że tu zapłaty nawet nie było, ot przydział za zasługi...).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Po 5 latach GW przypomniała sobie o p. Brzeskiej, bo nagle trzeba dokopać HGW. To nie przypadek, że jednego dnia TVN puszcza kłamliwą bajkę o Skrze, drugiego GW wymyśla równie zakłamaną historyjkę o Chmielnej, a trzeciego Petru jest na okładce Rzepy. Do tego całą akcję uruchomiono, kiedy HGW jest na urlopie. To skoordynowany medialny pucz części środowiska dziennikarskiego, który ma wypromować Nowoczesną kosztem PO, nawet za cenę oddania stolicy PiSowi. Szczyt obłudy, a traktowanie historii p. Brzeskiej jako karty w brudnej grze to już czysta ohyda.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7