Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Wojciech Czuchnowski nie przekroczył granic dozwolonej krytyki i tym samym oddalił pozew PiS przeciwko dziennikarzowi i Agorze . Pozew partii rządzącej dotyczył komentarza z listopada 2015 r., dotyczącego trybu ułaskawiania Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Dzisiejszy wyrok sądu jest nieprawomocny.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak Macierewicz wygral ostatnio z GW to sie gazetka nie zajeknela na ten temat.
  @magnusg A co Macierewicz wygrał ?
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Gdyby wyrok sądu był inny, to w Polsce nie byłoby wolnych sądów?. Żenada gościa który swego czasu nie wiedział komu udziela wywiadu.
  już oceniałe(a)ś
  48
  29
  "Sa jeszcze sądy" haha. Po odwołaniu przeprosicie, skończyła się nagonka GW i jej naczelnego, który pozywał za bzdury...
  już oceniałe(a)ś
  75
  64
  Panie Stasiński , dla mnie Pan , Michnik i wasi wyznawcy zdrajcami (politycznymi ) jesteście.
  @shedows1969 Wyraźnie ZDRADZASZ objawy zaburzeń psychicznych.
  już oceniałe(a)ś
  42
  51
  @halfl-itra Jeszcze raz. Politycznymi zdrajcami jesteście. Wasi dziadowie w psychiatrykach zamykali , coś w tym jest ale teraz jesteście bezsilni i tylko jad wam pozostał
  już oceniałe(a)ś
  27
  24
  @shedows1969 Kogo obchodzi Twoje zdanie psycholu?
  już oceniałe(a)ś
  20
  17
  @shedows1969 Oj chyba zabolało, bo pisowskie trolle się wściekły. Brawo !
  już oceniałe(a)ś
  17
  16
  @jko2 Platni zdrajcy odwracaja uwage od siebie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  @shedows1969 Sprawiasz wrażenie przygłupa
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  @shedows1969 Jestem wyznawcą zdrowego rozsądku, za wyjątkiem wybranych artykułów w internecie nie czytam GW, ale popieram twierdzenie że PIS to mafia koleszków, która stworzyła sobie bezkarność przy KORYCIE+ w dojnej "ojczyźnie", a suwerenowi rzuca ochłapy, za które cała Polska słono zapłaci. I kto tu jest zdrajcą?
  już oceniałe(a)ś
  6
  5
  @shedows1969 Uzasadnij swoje pomowienia!!! Znasz powiedenie, ze zlodzziej wola "lapac zlodzieja". Przecez Pis jest mafia bo swoje "ocja chrzestnego kaczynskiego" on nawet nie ma biura politycnego, jaak PZPR mialo dla przyzwoitosci. On jest nieprzyzwoitym megalomanem. Brata doprowadzil do smierci, bo mu stal na drodze do kariery oligarchy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Biedni akcjonariusze Agory...
  już oceniałe(a)ś
  24
  16
  No tak. Pisowskie sądy, prokuratura polityczna, a tu wyrok korzystny dla III RP. Trzeba będzie to larum odszczekać, gazeto.
  @tupolew71 Sekta, mafia, co to za różnica. Tak was widzą Polscy, niestety państwo PiS ma inne zdanie.
  już oceniałe(a)ś
  10
  8
  @tupolew71 ??? dyskutujesz z własną wyobraźnią. Stawiasz absurdalne tezy, a potem bezlitośnie obalasz to, co sam sobie wymyśliłeś. Prokuratura JEST w Polsce upolityczniona, ale sądy nie są (i nikt nie twierdzi, ze są), PiS chciałby i dopiero próbuje je upolitycznić . Rozróżniasz w ogóle prokuraturę, sąd, adwokaturę - tak na wszelki wypadek pytam, bo nie jestem pewien czy nie tłumaczę szczegółów komuś, kto nie zna podstawi ?
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  @tupolew71 Zmień nick bo posądzę Ciebie człowieku,że jesteś zakamuflowaną opcją PiS.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  @tupolew71 Co wy tu robicie balwany na forum? Nie macie swoich gadzinowek? Tam sie wyzywajcie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  Polityczne sądy. Wyrok kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi, uzasadnienie wyroku kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi. To nie był przypadek. "Takie praktyki nie powinny mieć miejsca" Do publikacji odniosła się rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. Jak zaznaczyła, "źle się dzieje, jeśli sąd daje takie uzasadnienie mediom, nie wysyłając go najpierw do osoby zainteresowanej". - To źle świadczy o administracji polskiego sądownictwa i o tym, w jaki sposób postępuje się w takich przypadkach - powiedziała rzeczniczka PiS. - Nie wiem, z czego to wynika, ale stwierdzam zdecydowanie, że to są praktyki, które nie powinny mieć miejsca w żadnym przypadku - podkreśliła. Dodała, że "postępowanie sądowe ma zawsze za cel dojście do prawdy, a ten, kto jest obwiniony, dopóty dopóki nie udowodni mu się winy, jest niewinny". - Od każdego wyroku można się odwołać, ale żeby to zrobić, trzeba znać uzasadnienie. Pan Mariusz Kamiński takiego uzasadnienia nie otrzymał, a został już poddany pod osąd publiczny tym dzisiejszym artykułem na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej" - Stwierdziła Witek. - To skandaliczne - dodała. Karczewski: najnowsze doniesienia nic nie zmienią Głos w sprawie publikacji zabrał również Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS. - Bardzo dziwne, że tuż przed wyborami w „Gazecie Wyborczej” ukazuje się przeciek z uzasadnienia wyroku. Warto przypomnieć, że w tej samej sprawie inne sądy uniewinniały Mariusza Kamińskiego - powiedział Karczewski.
  @kolos100 Boli ? Tak właśnie miało być :-)
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @kolos100 Wy sie nie kopromitujcie osly PiS-oskie,bo wszystko zawsze jest u was na glowie posytawione a pani witek niech zupy gotuje, zeby oawlowicz z sali parlamentu garkuchni nie robila. Wam tak do sejmu, jak stuletnij babci do baletu na balerine.. Holota pisowska wrecz doprasza sie by nazywac rzeczy po imieniu. Skoro w parlamencie mowia takim jezykiem tk ich traktuje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czemu GW nie wspomina o uzasadnieniu które wygłosił sędzia. Czy dla tego, że przyznał rację skarżącym, że artykuł był obraźliwy i kłamliwy, uwłaczający m.in. Prezydentowi, że przekroczono granicę a jedynie fakt, że dotyczył osób publicznych, które muszą godzić się na więcej spowodował oddalenie pozwu. Sąd stwierdził, że GW zastosowała judaszowski chwyt ubliżając osobom kłamliwie posądzonym o mafijność. To jest jak uznanie winnym odstąpienie od ukarania w prawie karnym, więc to nie wygrana tylko pobłażliwość sądu.
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  `