W zaskakujący sposób profesor Andrzej Rzepiński tłumaczył, dlaczego Trybunał Konstytucyjny nie czekał ze zbadaniem ustawy aż wejdzie w życie. Historia o podcinaniu gardła to jasny sygnał jak sędziowie oceniają działania PiS. Zakwestionowali większość przepisów kolejnej 'ustawy naprawczej'. Rząd nie zamierza publikować wyroku. Co ogłosili sędziowie? Co z tego wynika? I jak reagują na pomysł odebrania im emerytur. W materiale.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Wyroki oczywiście powinny być publikowane. Wyroki wydawane przez sędziów, a nie przebranych za sędziów brylujących w TVN-ie, chwalących się u Monisi, że w Polsce prawem to jest tylko to na co zgodzi się TK, czyli prezes. Na posiedzeniach jawnych, a nie kapturowych. Zgodnie z zasadami uchwalonymi przez Naród rękami posłów. Art. 197 K. TK ma się do tego stosować i orzekać tylko w tych warunkach. To jest proste jak konstrukcja cepa. Jeśli więc tego nie dotrzymuje, nie są to wyroki. tylko subiektywne opinie panów i pań! TK nie ma żadnego prawa oceniać autonomicznej decyzji Sejmu dotyczącego wyboru Sędziów. Wybór sędziów to akt decyzji Sejmu, a nie Ustawa czy Rozporządzenie, które może być badane zgodnie z przepisami tejże Konstytucji. P.S. Czy pana prezesa Rzeplińskiego obowiązuje Ustawa Kodeks Drogowy, czy może jeździ po Warszawie wedle wybranych artykułów Konstytucji?!
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Brawo PiS! Raz jeszcze, brawo PiS! Wygrywamy i finalnie wygramy!
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  Trybunał nic nie miażdży. To ta mafia Rzeplińskiego zwana Trybunałem leży zmiażdżona. I pomyśleć ze ten piękny fakt zawdzięczam pogardzie dla prawa, głupocie i arogancji Kopaczki, Komorowskiego, Budki... Jest bajkowo - na koniec złoczyńca zostaje ukarany
  już oceniałe(a)ś
  6
  5
  PiS naprawia swoją naprawę
  @aniczka A i tak sp...lili. Zresztą niczego nie zamierzali naprawiać.
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  Aktualna sytuacja polityczna dobitnie pokazuje po co jest właśnie trójpodział władzy. Musimy bronić Trybunału, jeśli polegnie zostanie dyktatura większości parlamentarnej z podporządkowanym jej 'pożalsieboże' prezydentem
  już oceniałe(a)ś
  33
  35
  ten kaczy.. no ten co to nie tylko ukradl ksiezyc, gra role biblijnego Kaina (przypominam: to ten co zabil brata !!) i chce tez w Polsce wprowadzic taki sam system polityczny tzn bardzo bardzo bardzo wsteczny tzn biblijny, beda tylko sady boze a ten kaczy... jest przedstawicielem, chyba obejmie role Belzebuba!!a pieklo polityczne jest juz realizowane przez tego kaczy....!!
  @jiduck47 puknij się w swoją pustą łepetynę. Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny, większych idiotyzmów ze świecą szukać.
  już oceniałe(a)ś
  10
  9
  @ewkaop Nie trzeba świecy wystarczy posłuchać nadprezesa
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Czy Polacy naprawdę nie widzą, że PiS funduje im powrót do PRL, z decydującą rolą sekretarza partii oraz konstytucją sprowadzoną do świstka papieru?
  @stoik 500+ i nastepne obietnice, a takze slodka, sycaca niskie instynkty zemsta - zamykaja oczy i uszy (zbyt) duzej liczbie zaslepionych zawiscia Polakow.
  już oceniałe(a)ś
  15
  25
  @stoik człowieku nie masz pojęcia czym był PRL, bo nie pisałbyś tych bzdur.
  już oceniałe(a)ś
  17
  14
  @ewkaop Był jednowładzą Partii i jej 1. Sekretarza. Czyli tym co Polska PiS.
  już oceniałe(a)ś
  11
  11
  @login54363 Dlatego x lat władzę sprawował wojskowy ! O którym myszka agresorka powiedziała, że bardziej dbał o konstytucje niż obecna władza (przejęcie władzy przez wojskową juntę, gdy w konstytucji stało jasno, że władza należy się partii ... ale jest od Petru, więc trzeba wybaczyć, że nie wie o czym mówi).
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @rownowaznik podjrzewam że jeszcze troszkę i będzie stan wojenny PISda
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Konstytucja w PRL była ale jej przepisy były martwe bo władza była w rękach jednej, jedynej mającej całkowitą rację partii. Dochodzimy do sytuacji podobnej, jest Konstytucja ale jest też jedna jedyna partia P@S-u której prezes pełni rolę szafarza praw konstytucyjnych.
  już oceniałe(a)ś
  21
  24
  `