Jutro ruszy zbiórka publiczna na budowę pomników - smoleńskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Potrwa do marca 2018 roku. Całkowity koszt może sięgnąć trzech milionów złotych. PiS chce, aby pomniki stanęły na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Pałacu Prezydenckiego. Warszawski ratusz wyklucza taki scenariusz ze względu na sprzeciw konserwatora zabytków. Być może jednak PiS znalazło sposób na 'pokonanie' tego oporu. Jacek Sasin nie wykluczył, że może zostać rozwiązane porozumienie, na podstawie którego administracja rządowa przekazała samorządowi warszawskiemu część kompetencji Generalnego Konserwatora Zabytków. 'Tę umowę zawarł ówczesny wojewoda z miastem stołecznym, które reprezentował prezydent Lech Kaczyński. Nie wyobrażam sobie, by politycy PiS teraz działali w poprzek dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego' - komentuje wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak.
Więcej
  Komentarze
  Ta bużka na tablizy nie jest do niczego podobna i powinna zostać zlikwidowana z powodów estetycznych! (poza wszytkim innym naturalnie).
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Pamiętajcie ludzie!!pis ma wielkie pieniądze (jest włascicielem "srebrnej" i wielu nieruchomości),mają miliony zł.A ta zbiórka to mydlem nie oczu biednym Polakom,że "niby zbierają".TE PIENIĄDZE KTÓRE KTOS ODWAŻY SIĘ DAC TYM OSZUSTOM,PÓJDĄ DLA RYDZYKA!!Pis ma pieniądze i majątek,a udaje przed głupim pisowskim elektoratem tzw.zbiórkę!!Ludzie nie płaćcie i nie dajcie się nabrać.Ile razy mozna was oszukiwać??pomnik smolenski jest na powązkach.A najśmieszniejsze że kaczynski usypał sztuczny grób na powązkach9swojego brata)i tam się modli.Czy ktoś coś takiego kiedyś widział??modlić się do pustego grobu???A wy idioci wierzycie staremu mściwemu kurduplowi.WSTYD!!
  już oceniałe(a)ś
  36
  29
  W ramach depislamizacji usunie się wszystkie pomniki-szkaradki. Dobrze byłoby również zrobić porządki na Wawelu
  już oceniałe(a)ś
  38
  31
  Jest muzeum Prl w Kozłówce, będzie pisu, miejsc wiele do wyboru..
  już oceniałe(a)ś
  22
  16
  niech ktos powie jakie to dziedzctwo lecha kacz....
  już oceniałe(a)ś
  19
  14
  Dla kogo pomniki? Dla tchorza? Zylo dwoch braci Kaczynskich. Zyli w czasach gdy jeden byl premierem drugi prezydentem. Zyli w czasach gdy zlodziej Rydzyk nazwal pania prezydentowa czarownica, i namawial ja do poddania sie eutanazji. Nazwal tez prezydenta oszustem, ulegujacemu lobby zydowskiemu. Zaden z nich nie odwarzyl sie dac Ryzykowi w pysk, jak by to zrobil kazdy przyzwoity czlowiek. Prezydent takze zmuszal pilota do ladowania, a pozniej biegal z drugim idiota noca po granicy, dwoch panstw w stanie wojny. Pierwszy, prezydent rozbil sie w Smolensku. Jaroslaw do dzisiaj trzesie ze strachu portkami, i nawet do WC chodzi z obstawa. Jednego z tych dwoch tchorzy chca obdzielac pomnikami.
  już oceniałe(a)ś
  29
  24
  @gazwyb.pl: Jak może się skończyć spór wokół smoleńskich pomników? say69mat: Wydaje się, że cmentarz Powązki jest właściwym miejscem upamiętnienia tej narodowej tragedii. Ponieważ, biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności jest to bezsprzecznie nasza narodowa tragedia. Stąd epatowanie/pomnikowanie, realizowane w imię poprawności politycznej. Typowym ludzkim dramatem i zarazem ułomnością naszego narodu nie jest najwłaściwszym rozwiązaniem. Ponadto Lech i Maria Kaczyńscy zostali już upamiętnieni pochówkiem na Wawelu. I to czego potrzebują, to cisza i ... modlitwa.
  @say69mat Na Powązkach już jest jeden pomnik
  już oceniałe(a)ś
  8
  6
  @zabicdrozda59 Skoro jest, to w czym problem??? Przecież te nasze dowody pamięci i atencji są, z reguły namiętnie obsrywane przez okoliczne ptactwo. Tak na marginesie, po cywilizacji Wysp Wielkanocnych pozostały jedynie pomniki.
  już oceniałe(a)ś
  7
  4
  @say69mat Optymisto, sądzisz że motłoch spragniony pomników i podobnych "dekoracji" - tak jak w kościółkach, słyszał coś o tej cywilizacji ? Jak by było coś o kolejnym świętym...a, to na pewno.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @say69mat Owszem jest pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na cmentarzu Powązki Wojskowe, jednakże: 1. Konkurs na projekt pomnika zorganizowało Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy a wykonawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Warszawie. Koszt inwestycji wyniósł ok. 2 mln złotych. 2. Pomnik odsłonięto 10 listopada 2010 roku z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego z małżonką, marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, premiera Donalda Tuska i części rodzin ofiar. Okolicznościowe przemówienia wygłosili mi. Bronisław Komorowski i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. 3. W odsłonięciu pomnika nie uczestniczył Jarosław Kaczyński, który w tym czasie złożył kwiaty pod Pałacem Prezydenckim i przybył na Powązki wraz z kilkoma współpracownikami dopiero po zakończeniu oficjalnej uroczystości. 4. Pomnik wzbudził kontrowersje przed jego odsłonięciem - część rodzin ofiar katastrofy uznała go za pozbawiony walorów estetycznych i niepotrzebny m.in. Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim, stwierdziła, iż to "pomnik władz, a nie ofiar katastrofy" oraz zwracała uwagę, że projekt nie był konsultowany z rodzinami ofiar. Jak widać pomnik na Powązkach Wojskowych powstał za czasów PO, z inicjatywy PO i odsłonięty przez przedstawicieli PO. Kaczyńskiemu marzy się pomnik powstały za czasów PiS, z inicjatywy PiS i odsłonięty przez przedstawicieli PiS. Nic więc dziwnego, że w Warszawie muszą być dwa takie pomniki. Jeden na cmentarzu na Wojskowych Powązkach, gdzie co roku 10 kwietnia ludzie mogą przyjąć i oddać hołd ofiarom katastrofy. A drugi gdzieś na Krakowskim Przedmieściu gdzie 10-go każdego miesiąca Kaczyński wraz ze swoją świtą i wiernymi będą mogli odstawiać comiesięczną szopkę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardzo szybko przyjdzie czas burzenia pomników !
  już oceniałe(a)ś
  27
  22