Według nowego projektu ustawy PiS ws TK, sędziowie zostaną pozbawieni uposażenia po przejściu w stan spoczynku. Sędziowską emeryturę mieli do tej pory wszyscy sędziowie i prokuratorzy. 'Naprawa TK' przez partię rządzącą została opatrzona sloganem 'ograniczenia przywilejów sędziów' i 'debizantyzacji'. - To jest osobista zemsta na prezesie Rzepilńskim. Pytaniem jest, co oni chcą na nim wymusić w ten sposób? To jest szantaż - mówi Ryszard Petru.
Więcej
  Komentarze
  Oczywiście że to zemsta, głupia i podła. Mówimy o człowieku który po dwóch dekadach pamiętał Kuroniowi rzekomą próbę zajęcia krzesła: "W 1977 roku po raz pierwszy zaproszono mnie na duże zebranie KOR. Otwierają się drzwi i wkracza czołówka opozycji: Kuroń, Macierewicz, Jan Józef Lipski. Wszyscy, którzy siedzieli przy stole, wstają i przenoszą się pod ściany. Podniosłem się także, ale by ustąpić miejsca Lipskiemu, który był starszym panem. On jednak usiadł obok, a Kuroń wykorzystując ten moment, już wieszał swoją marynarkę na moim krześle. Ja jednak spokojnie usiadłem i miejsca Kuroniowi nie ustąpiłem. Po jakimś czasie poszedłem do Jacka Kuronia do domu i on 15 minut trzymał mnie bez krzesła. Zapamiętał i się zemścił. Gdyby nie silna motywacja, że ja muszę z tym komunizmem walczyć, a więc być w opozycji, to ja bym ją w jasną cholerę rzucił, bo tego towarzystwa nie akceptowałem"
  @kociogon cóż za małostkowy, nędzny człowieczek..
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  @kociogon Prostactwo z dołów po kartoflach. Skrzyżowanie megalomani z mitomanią. Ot taki żonkil - narcyz. Wódz " mała kopa"
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Bardzo niebezpieczna osobowość.. DOŚĆ tego !!! bo będzie tragicznie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Nie mam nic przeciwko obcieciu sedziom TK uposazen, pozbawienia ich kasy po przejsciu na emeryture, pozbawieni mozliwosci dorabiania na boku ( bo maja ferowac wyroki a nie szwendac sie po lewiznach) ograniczenia im ilosci asystentow bo to sedziowie maja sie brac za robote a nie zwalac jej na asystentow, pozbawienia ich odpraw idacych w setki tysiecy zlotych, pozbawienia mieszkan sluzbowych, kasy na paliwo bo jezdza autem z kierowca, pozbawienia ich dodatkow funkcyjnych i pozbawienia ich mozliwosci telefonicznego zamawiania kawy i ciasteczek u tzw „kawiarki”, „która to na telefon przygotowuje i roznosi sędziom kawę i herbatę”, ale mam cos przeciwko ogladaniu Oraczowej ktorej sie wydaje, ze do pieknych nalezy lub co najmniej do tych >sredniej pieknosci< hehehehehehehehehe!!!
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  Na razie zabierze się uposażenia sędziom TK w stanie spoczynku, ale potem, jak będziemy mieli swoich sędziów to im się przywróci. Pan Rzepliński powinien się cieszyć, że nie przywracamy kary śmierci, bo mamy większość i możemy przegłosować co nam się tylko zamarzy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  interesujacym jest, czy w takich wypadkach chodzi o wsteczne dzialanie prawa. W momencie powolania sedziow TK panowal stan prawny dotyczacy kadencji, uposazenia oraz wielu innych warunkow. Czy to mozna po prostu zmienic bez wzgledu na zawarte umowy warunki nominacji?
  @jerzon Nie można. TK orzeknie, że to niekonstytucyjne a Kaczyński i banda pawianów za nim stojąca krzyknie - "patrzcie jak walczą o kasę "tłuste koty"" a ciemny lud to kupi.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Debizantyzacja TK - oczywiscie popieram!
  już oceniałe(a)ś
  57
  64