Agnieszka - wnuczka warszawskich Powstańców - co roku obchodzi uroczyście 1 sierpnia. Jedzie na Powązki Wojskowe, gdzie pochowani są jej dziadkowie z batalionu 'Wigry': babcia Ewa ps. 'Ewa', sanitariuszka i dziadek Wacław ps. 'Moskito'. Na godzinę 17:00 udaje się na Rondo Dmowskiego, gdzie ze smutkiem obserwuje zmieniające się obyczaje obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.
Więcej
  Komentarze
  Szacunek.
  @mottek861 Ze względu na bycie wnuczką?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie wiem tylko skąd to zdziwienie. Tak to jest jak się plebs za coś weźmie, zaraz sprowadzi to do swojego poziomu. Cieszę się, że powstaniem welkopolskim nikt się poza wielkopolską nie interesuje, bo dzięki temu nie kręcą się wokół niego narodowe męty.
  @skiba17 a prezydent Poznania to nawet całkiem je olewa nie przychodząc na uroczystości hyhyhy
  już oceniałe(a)ś
  6
  17
  @skiba17 Akurat. W tym roku Macierewicz na pewno zażąda odczytywania apelu smoleńskiego, a może i przyśle bojówki bandytów.
  już oceniałe(a)ś
  6
  7
  "półgołe dziewczyny z opaskami powstańczymi" --- hehehe wg mnie tylko ten kapelusz sprawia, że jest szanowna bardziej ubrana od tych dziewczyn :>>>>
  @rosswatowski ale nie ma opaski powstańczej czego nie dales rady zauwazyc. Szokujacce nie jest pojawienie się ubranych letnio ludzi w centrum miasta. Ale już znak walczacych i umierajaczch ludzi w roli ozdóbki tekstylnej i to często tych osob, które krzycza hasla jak z marszu NSDAP, to już szok
  już oceniałe(a)ś
  5
  6
  @mis_rys nie ma opaski, ale za to przybrałą się w "święte" oburzenie hyhyhy
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "moi dziadkowie się w grobie przewracają?" --- skąd wiesz?, jak umarli zanim ty się narodziłaś? hyhyhy i to dawno
  już oceniałe(a)ś
  20
  19
  Na jednej łapie opaska z kotwicą, druga właśnie rzuciła petardę i hajluje. A z mordy wrzask "lewaki do gazu". Jestem pewien, że członkowie Szarych Szeregów, przedwojenni uczniowie "Batorego", kwiat ówczesnej inteligencji - bardzo by się chcieli identyfikować z tymi matołami i ich specyficznym pojęciem patriotyzmu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  i se q..wa przejechało 100 motocykli hałasując niesamowicie w ten sposób czcząc powstanie - tylko dlaczego ja nie rozumie związku. Jestem szewcem zrobiłem buty o 17 pierwszego sierpnia uczciłem w ten sposób powstanie ?
  @scarcies1 nie jeśli zrobiłeś to co zawsze, ty byłeś w robocie, a oni specjalnie w tym miejscu!!! hy oni uczcili tak jak umieją, a ty tak jak ty potrafisz :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jestem też warszawianką, mój dziadek zginął w czasie Powstania - był cywilem, zabezpieczał okno i dostał odłamkiem. Większość moich starszych kuzynów także poległa, zawsze kiedy odwiedzam grób rodzinny na Powązkach patrzę na tabliczkę wujka ps. "Jordan" - w chwili śmierci miał 16 lat i 4-ry miesiące. Wiem, że jeszcze młodzi Powstańcy walczyli i ginęli. To po prostu niewyobrażalne. Rodzice w domu przechowywali dwie pamiątki małą srebrną kotwicę i mały posążek Powstańca. Noszenie powstańczych opasek świadczy o braku wiedzy, empatii i rozumu. Opaska była synonimem munduru, a osoby nie będące żołnierzami (Powstańcami) nie powinny nosić mundurów, Oni przecież nie uczestniczyli w Powstaniu i nie maja prawa do opaski.. Ktoś napisał, że każdy ma prawo czcić w dowolny sposób, lecz jeśli sami Powstańcy wielokrotnie mówią, że nosić opaskę powinni tylko uczestnicy Powstania - to chyba taki apel należy uszanować. Zastanawiam się, czy znak powstańczej kotwicy nie powinien być znakiem chronionym i nie powinien być prawnie chroniony. Tak by handlarze nie robili z niego wzorków na ściereczki czy ołówki. Aby oddać honor Powstańcom wystarczy pamięć, uczestnictwo w uroczystościach i flagi narodowe.
  @zabicdrozda59 Też tak uważam, też jestem warszawiakiem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @zabicdrozda59 "Zastanawiam się, czy znak powstańczej kotwicy nie powinien być znakiem chronionym i nie powinien być prawnie chroniony. Tak by handlarze nie robili z niego wzorków na ściereczki czy ołówki. " --- to nie jest znak powstańczy!!! to jest znak Polski Walczącej!!! i na zawsze zostanie znakiem każdego Polaka!!!! hyhyhy choćby całe tabuny różnych przewrażliwieńców zabraniały, nakazywały i zamykały go w gablotach hahaha "„Kotwica”, jako znak Polski Walczącej pojawił się w Warszawie 20 marca 1942 r. Został wybrany z 27 propozycji zgłoszonych na konspiracyjny konkurs ogłoszony przez Biuro Informacji i Propagandy KG AK. Jednym z inicjatorów tego konkursu był Czesław Michalski. Spośród znaków zgłoszonych na konkurs, w ciągu ok. 2 miesięcy za najlepsze uznano dwie kompozycje: „Kotwicy” oraz „Skrzyżowanych mieczy grunwaldzkich”. Przy wyborze brano pod uwagę m.in. łatwość wykonania oraz wymowę patriotyczną. Zwyciężył projekt „Kotwicy”, którego autorką (współtwórczynią) była najprawdopodobniej instruktorka harcerska Anna Smoleńska ps. „Hania”, studentka historii sztuki na tajnym Uniwersytecie Warszawskim." pl.wikipedia.org/wiki/Znak_Polski_Walczącej pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "ten znak dla Warszawiaków powinien być święty!" --- i jest!, zakładają i przypinają go sobie w najlepszej wierze i szczerym poczuciu patriotycznego uniesienia hyhyhy to tylko zmanieryzowany marketingowymi sztuczkami umysł szanownej pani nie dopuszcza do siebie możliwości najprostszej z możliwych, że ci ludzie uczciwie podziwiają i szanują Powstańców, że dla nich stali się idolami (może się to podobać lub nie, ale co w tym złego, że to akurat dla młodego pokolenia Polaków herosami stali się starsi o kilka generacji ich bohaterscy poprzednicy?) --- relax ciotka, powstanie jest powstaniem narodowym, a nie twoim prywatnym i ci ludzie maja pełne prawo czcić je tak jak to im serce nakazuje, nie znasz ich, skąd wiesz gdzie leżą ich przodkowie? :) to, że masz większe parcie na szkło nie powoduje z automatu iż twoje racje są większe niż racje tych, których nie lubisz :)
  @rosswatowski jesteś zwykłym prostakiem.
  już oceniałe(a)ś
  10
  12
  @ladne_sny możliwe hmmm ale nie znasz mnie, więc kim ty jesteś oceniając w ten sposób człowieka, którego nie znasz? hy
  już oceniałe(a)ś
  11
  11
  @rosswatowski Nie trzeba ciebie znac, zeby sie na tobie poznac hy. Wnuczka powstancow lepiej znala swoich dziadkow niz wy hy. To wy macie duze parcie na szklo...h.y.., h.y. Potrzebujecie Powstania do robiecia cyrku, Polacy sa dla was tylko tlem, rRodziny powstancow sa dla nieistotnymi rekwizytami hy hy hy . Nie zawlaszczajcie Powstania do robienia z niego cyrku, hy hy hy, Hy mozesz zamienic na inne slowo.
  już oceniałe(a)ś
  8
  12
  @rosswatowski Jooo.. Wielka hy hy, Polska hy, Narodowa hy hy. Hyyy hyy hy hyy. : D
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  @rosswatowski przedstawiłeś się: na piśmie, publicznie pokazałeś siebie - to coś, tam na dnie. i cuchnie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  6
  @rosswatowski Z całym szacunkiem, ale nie zgadzam się. Jako warszawiak, przodek Powstańców cierpię, gdy widzę, co się dzieje.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @czesio przodek wszystkich czy tylko wybranych? hyhyhy ja wśród przodków na ten przykład nie znajduję żadnego czesia :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @pankota że co? hyhyhy na dnie pisma cuchnie :) oooo aleś wydumał, pozdrów kota od mojego psa :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kef hy też ładnie :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @abk "Wnuczka powstancow lepiej znala swoich dziadkow niz wy hy. " --- może i tak hyhyhy a może nie?, ale kopii kruszył nie będę :) "potrzebujecie Powstania do robiecia cyrku, Polacy sa dla was tylko tlem, rRodziny powstancow sa dla nieistotnymi rekwizytami hy hy hy ." --- my też mamy rodziny hyhyhy i też w powstaniu :) "Nie zawlaszczajcie Powstania do robienia z niego cyrku, hy hy hy, " --- Warszawa jest pojemna hyhyhy zmieścimy się i my z naszym cyrkiem i wy z waszym - tylko tym się będziemy różnić, że jak my przeczytamy w gazwybie, że powstańcy zabili więcej Żydów niż Niemców i zajmowali się głównie mordowaniem Żydów z Gęsiówki to cała menażeria michnikoidów dowie się co niej myślimy, a wy genderki będziecie przepraszać :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `