Posłowie PiS złożyli dziś projekt ustawy zwiększający wynagrodzenie dla ministrów i parlamentarzystów. Ile zarabiają władze Polski? Jak wysokość wynagrodzeń polskich polityków wypada na tle przedstawicieli innych krajów? Czy w Polsce władza naprawdę kiepsko zarabia? Sprawdź w materiale
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niskie zarobki rządu i posłów są zachętą do korupcji, ale bez przesady. Posłowie i rząd mają jak pączki w maśle. PIS obok plusów u mnie macie coraz więcej minusów!
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Chyba "Kanclerza Niemiec". Typowy seksizm.
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  Porównać należy nie tylko rządzących, ale i średnią la społeczeństwa: Zarobki polskiego premiera tak się mają do zarobków premiera belgijskiego, jak polskiej pielęgniarki do pielęgniarki belgijskiej. itd., itd., itd.
  @brokrak Myślę, że może się okazać, że uposażenie premiera Belgii mierzone jako wielokrotność zarobku belgijskiej pielęgniarki jest niższe niż premier Polski mierzone jako wielokrotność zarobków polskiej pielęgniarki. A już na pewno zarobki wszystkich premierów z pierwszej dziesiątki są mniejszą wielokrotnością zarobku lekarza specjalisty w szpitalu w ich krajach niż w przypadku premier polski. Ale też chętnie zobaczyłbym takie porównanie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @pierrot Popieram w całości. Dodam, że można się odnieść też do średnich zarobków, ale nie tych podawanych przez GUS (nie wiem skąd to biorą, ponieważ uważam, że dominanta zarobków, to około 2 tys. zł netto).
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  całe PO o pensje nie musiało się martwić. Byli na liście płac u banksterów.
  @gawor7 A ty skad toi wiesz? Prezes powiedzial?
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  Tlumaczenie, ze minister nie moze zarabiac mniej niz ekspert jest bzdura. Bo minister zadnym ekspertem nie jest, co dzis w Polsce bardzo widac. W Skandynawii sporo urzednikow zarabia duzo wiecej niz minister i premier, bo sa ekspertami. Poslowie, przez kilkadziesiat lat nie zarabiali wiecej niz przecietna statyczna. Ale to juz historia. W ekstra skorumpowanej Norwegii (na tle Skandynawii) uznali ze nalezy im sie podwojna przecietna i specjalne przywileje emerytalne. Oprocz tego pokrycie wszystkich innych kosztow, jak w Polsce. Rok temu uznali, ze moze braknac, wiec okradli emerytow i rencistow i zapewnili sobie ekstra podwyzki.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Dojna zmiana-
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Podzielcie zarobki zagranicznych dygnitarzy przez 4,00zł gdyz tyle zł płaca za dolara to wyjdzie wam że Polscy dygnitarze zarabiaja dużo więcej niż ich zachodni poplecznicy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Obłudne skur...syny. tylko tyle mam do powiedzenia o tej kabotyńskiej kłamliwej kaczej swołoczy
  już oceniałe(a)ś
  8
  14
  `