9 lipca Agnieszka Kublik, dziennikarka 'Gazety Wyborczej', złożyła do KRRiT skargę na 'Wiadomości' TVP 1. Była to jej reakcja na sposób, jaki telewizja publiczna relacjonowała warszawski szczyt NATO i przedstawiała polską drogę do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

- Tych skarg było więcej, było ich ponad 20 - mówi członek Rady, Krzysztof Luft. Podkreśla, że na oficjalne stanowisko Rady trzeba poczekać, natomiast w jego prywatnej opinii materiał nadany 7 lipca przez TVP to 'zakłamanie' i 'przykład prymitywnej tuby propagandowej'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Piszą, że ostatnio węgierski "handlarz" zarobił miliony na kopalniach złota. Pewnie co niektórym skapnęło z tego trochę grosza za destabilizowanie sytuacji w Europie! Podpalajcie dalej Polskę i Europę, historia lubi się powtarzać!
  już oceniałe(a)ś
  12
  9
  Pani Kublik będzie pozwana przez TVN i nauczą ją tam, przed sądem zasad DOKŁADNEGO tłumaczenia tekstów. Oby tak dalej. To samo zresztą może spotakąć Lufta. To i wyrzucenie go z KRRiT.
  @nobssir Ty tak na poważnie? Czy PiS wszystko co obnaża głupotę jego członków-zwolenników musi zaraz nieść do Sądu? Za obrazę uczuć patriotycznych?
  już oceniałe(a)ś
  8
  9
  @nobssir O to już będą więźniowie polityczni. Czar PRLPIS
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  ale to to z tzw pis to jest tak zaklamane+falszywe+manipulujace+wazeliniarskie ze od tego tvpis nie oczekuje juz solidnej prawdziwej obiektywnej informacji!!! to co tvpis robi to pis-propaganda! tvpis to nie jest demokratyczna instytucja!! to jest banda propagandystow dla tzw. pis!!!
  @doktor1152 to po prostu kur-wizja ;-)
  już oceniałe(a)ś
  15
  15
  A TVN i GW to czyje tuby propagandowe? Wracając do Lufta, zajmij się lepiej gościu handlem w Piotrkowie Tryb.!
  już oceniałe(a)ś
  14
  13
  Powinniśmy się cieszyć, że propaganda uprawiana przez TVP jest tak debilna i prymitywna.
  już oceniałe(a)ś
  6
  8
  O. SIę Rada obudziła po pół roku... Lepsze teraz niż nigdy, ale....
  już oceniałe(a)ś
  16
  22
  Ciemny lud to kupi bardzo znamienne słowa wypowiedziane przez szefa polskiej TV .Ciemny lud zawsze kupuje to co im tacy kaznodziejewie jak Kurski przekazują ale kupuje to ciemny lud .Zatem taki przekaz jest kierowany tylko do tego ciemnego ludu . Niestety skutki takiego przekazu mogą być tragiczne .Ciemny lud kupił to co przekazywał Lenin i Stalin ,Hitler ,Pol Pot i wielu innych i czym to się skończyło dla tego ciemnego ludu milinami ofiar. Mamy w naszym kraju sytuację bardzo ale to bardzo groźną znowu zaczynają przekonywać ten ciemny lud do swoich racji nie zważając na ostrzeżenia ludzi rozsądnych zatroskanych o los naszego kraju ,ostrzeżenia płyną nie tylko od naszych elit intelektualnych ale i Europy ,Ameryki .Niestety elity z PiS –u nie widzą lub nie chcą widzieć do czego prowadzi taka polityka i za wszelką cenę forsują swoją ideologię fałszu zakłamania i hipokryzji bo dla nich sprawowanie władzy jest najważniejsze.
  @gliwcjusz1 zgadzam się ,z małym zastrzeżeniem:-jakie elity z PiS-u?Kogo tam,w tym bydłowatym towarzystwie nazwać można elitą?Chyba,że doda się precyzyjne określenie konkretnych członków tej bandyckiej organizacji.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Nie wiem, czy TVP manipulowała, ale to, że GW w materiale powyżej ,,na rympał" fałszuje wypowiedź Obamy to pewne. Obama mówi (2:29) : ,,These, I know, are values that the President cares about" i wskazuje na Dudę, by nie było wątpliwości że mówi o nim a nie o sobie w trzeciej osobie.. Tłumaczenie kublikowców?. Ano takie: ,,To wartości na których nam bardzo zależy". Czyli Obama mówi,, Wartości na których, ja wiem, zależy Panu Prezydentowi (Dudzie), a Wyborcza Dudę z tej podkreślanej przez Obamę wspólnoty wyklucza. Przestańcie sami łgać i fałszować, to Wasza krytyka będzie bardziej skuteczna.
  @erykko Ale z Ciebie pisowski kaznodzieja .Widzę tu dokładnie putinowską propagandę to co pasuje do propagandy to się publikuje a co nie to przemilcza .Puknij się w tą swoją pisowską głowę czymś ciężkim to może zobaczysz co jest prawdą a co fałszem.
  już oceniałe(a)ś
  20
  26
  @erykko tłumoku! zaplanuj sobie wypad na grzyby,najlepiej trujące i pożegnaj się z rodziną.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  `