Miał być wielki kompromis. Jest nowa ustawa PiS, którą opozycja nazywa ostatecznym aktem rozprawy z Trybunałem. W atmosferze awantury Sejm odrzucił wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję. I nawet politycy specjalnie się nie wysilali, by tłumaczyć dlaczego. Operacja zdążyć przed szczytem ma swój cel. Można podejrzewać, że liderzy PiS będą mówić światowym przywódcom, że kryzys konstytucyjny został rozwiązany. Wokół zespołu ekspertów, który miał przygotować kompromis cisza. Choć pobierali pieniądze za swoją pracę. 'Wzięliśmy ich propozycję pod uwagę'- mówi Wyborczej pl. Marek Suski. Zupełnie inna wersję przedstawia inny poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz. 'Komisja ekspertów jeszcze nie wypracowała stanowiska. Jak to zrobi nie wykluczamy kolejnej ustawy o TK'- deklaruje przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości.

Obejrzyj więcej materiałów wideo
Więcej
  Komentarze
  pisoidzi nawet się specjalnie nie wysilają, żeby ukryć właściwy cel tej ustawy, czyli sparaliżowanie TK. Ich intencje jaskrawo zdradza sam ten kuriozalny zapis, nieznany dziejom konstytucjonalizmu, o czterech sędziach mogących zablokować czy odesłać ustawę do "święty nigdy". Ciekawa musiała być dyskusja w wewnętrznej tajnej pisowskiej "komisji ustawodawczo-konstytucyjnej" na ul. Nowogrodzkiej, kalkulującej, ilu by tych sędziów-paralizatorów tam wpisać, żeby dobrze wyglądało, a jednocześnie żeby to jeszcze działało. Jednego? No nie, to już tylko głupi by nie zauważył, o co biega. Dwóch? To już lepiej, ale dalej będzie krzyk. Trzech? Ciepło, ciepło. Czterech? Tak, czterech. Czterech, czterech. Dobrze wygląda, a i da się jeszcze łatwo takich załatwić, pewniaków, co nie brykną. Bo pięciu to już mogłoby wymagać więcej zachodu. No więc co? Czterech? Tak, czterech. Piszci towarzyszu Piotrowicz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  kaczor będzie smażył się w piekle razem z tym całym nierządem. pisdzielcy to najgorszy rząd od wielu lat. Próbkę tego co wściekła kaczka potrafi mieliśmy wtedy gdy na czele rządu stali kaczyńscy. Gwałtownie rosła inflacja, zostawili kraj zadłużony. To że ta mafia dostała się do władzy zawdzięczamy w duże mierze PSL. Oni wystawiając swojego kandydata na prezydenta pozbawili P. Komorowskiego objęcia tej funkcji ponownie. Byłaby jakaś równowaga. Komorowski popełniał błędy, ale był o wiele lepszy niż ta kukła pociągana za sznurki. duda to nie prezydent to sługa kaczyńskiego pozbawiony honoru .
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Studio Yayo.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Co zrobią towarzysz Piotrowicz i madame Pawłowicz, jak obudzi się Komisja Wenecka?
  @janzdechlak Mam nadzieję, że rozwolnienia tak długo trwającego aż znikną z Sejmu. Niestety smród pozostawią. No ale po co wymyślono środki dezynfekujące?
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  "...liderzy PiS będą mówić światowym przywódcom, że kryzys konstytucyjny został rozwiązany" oni wiele rzeczy mowia, ale zapominaja, ze czasy tam-tamow minely i informacje przeplywaja juz w inny sposob. Obrazaja tym samym przywodcow, ktorych chca po chamsku oszukac, ordynarnie oklamac..
  już oceniałe(a)ś
  5
  9
  Ciemny lud NATOwski to kupi? Obama chyba nie powinien... Obama - ostatnia nadzieja Polaków... (w ambasadzie USA powinni dobrze przetłumaczyć tę aluzję do znanego hasła, jednego z posłów PiS, sprzed kilku lat)
  @re_pupa Samismy sobie ten los zgotowali, wiec dlaczego Obama ma nas teraz ratowac ? A jak nawet pomoze, to myslisz, ze Polacy sie czegos naucza ? Dla przypomnienia, Obama pamieta lecha kaczora, jego wyskoki i jakim marnym byl prezydentem. Teraz po paru latach, ci wlasnie sami Polacy wiebieraja duzo gorsza wersje blizniakow ? Czy Polakow mozna powaznie traktowac ? Jezeli nam sie poprawia, to robimy wszystko aby to zepsuc i byc nadal nieszczesliwymi.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4