Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział przeniesienie większości pieniędzy z OFE na indywidualne konta emerytalne. Pozostała część ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej. Morawiecki przedstawił też pomysł na powszechny system dobrowolnych pracowniczych programów emerytalnych. Co to wszystko oznacza dla naszych emerytur? Komentuje Maciej Samcik
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jeżeli rząd zabiera 1/4 pieniędzy z II filaru do rezerwy demograficznej, a reszta ma pójść na III filar dobrowolnego oszczędzenia - to mam pytanie: dlaczego? Ja już dawno temu podjęłam decyzje, że ocalałe resztki moich składek mają zostać w OFE, a nie w ZUSie. Teraz pieniądze z II filara znajdujące się w OFE mają zostać przekazane do III filaru w OFE. Po co? Jedyny sens jaki widzę w tym posunięciu jest taki, że rząd wykonując działania pozorowane w kierunku III filaru, chce położyć łapę na pieniądzach, które już niektórzy mają tam odłożone. Najpierw ukradł ludziom II filar, teraz przymierza się aby zacząć okradać III.
  @eau Wejdź do sklepu. Potrzymaj przez chwilę boczek w dłoni. Odłóż boczek w inne miejsce. Boczek dalej jest ale rączka tłuściutka.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  nie można by ło tego napisać zamiast video?
  @nux Nie po to wykupujemy abonament wyborcza.pl, żeby oglądać video. Chcemy to przeczytać!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Sk-syny - złodzieje
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  To logiczne, że Wielki Sternik zapowiedział "wielki prezent dla społeczeństwa".
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dla dobra finansow panstwa i jego obywateli trzymajmy politykow i politycznych historykow z dala od kasy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Komentatorzy chyba nie chcą dostrzec, że pieniądze z OFE pis zainwestuje w niezależne media i przejmie nad nimi kontrolę. W ten sposób zbuntowane społeczeństwo zafunduje sobie knebel za własne niegdysiejsze emerytury.
  już oceniałe(a)ś
  6
  6
  "dobrowolne" oszczędzanie na "dobrowolną" emeryturę z obowiązkiem zrzucania się na nią pracodawcy i pracobiorcy.. No i komunistyczna urawniłowka, że wszystkim po równo - dla mnie która pracuje od 20 lat i na koncie w OFE ma dużo więcej, i dla kogoś, kto pracuje lat 5. Czy ktoś ma u dobry humor?
  już oceniałe(a)ś
  9
  9
  Złodzieje !!!
  @pw63 I oszuści !!!
  już oceniałe(a)ś
  7
  8
  `