' Kukiz ładnie' - w taki nietypowy sposób nowo wybrany szef NBP zrecenzował postawę klubu Pawła Kukiza. Wszyscy posłowie zagłosowali za kandydatura Adama Glapińskiego. Nie wykluczone, że będą bronić Antoniego Macierewicza. Wbrew opozycji, która chce szefa MON odwołać. 'Ja tego wniosku nie poprę. Te rzeczy, które do tej pory zrobił Antoni Macierewicz z całą pewnością przysłużą się bezpieczeństwu państwa'- mówi Wyborczej. pl Paweł Kukiz.

Od początku kadencji Kukiz'15 wyłamuje się prostego podziału na opozycję i koalicję. Od kilku tygodni za kulisami toczy się gra o najwyższa stawkę. 'Rozmawiamy z każdym'- tak Paweł Kukiz odpowiada na nasze pytanie, czy trwają negocjacje z partią rządzącą w sprawie zmiany ordynacji wyborczej. Na obietnicach rewolucji ustrojowej wszedł przebojem do polityki. W czasie prezydenckiego wyścigu od rana do nocy promował wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. To miał być granat, który rozsadzi partiokrację. Tym bardziej zaskakująco brzmi najnowsza deklaracja.

'Ja dawno mówiłem o minusach JOW-ów.(...) 460 JOW- ów tak -230 nie.(...) W Senacie co prawda są Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, ale liczba tych wyborców, około 300 tysięcy przypadająca na jednego senatora, jest tak potężna, że media, pieniądze, propaganda mogą tak zmanipulować wizerunek, że bandzior będzie uznany za osobą świętą'. W kampanii takich wątpliwości nie było słychać. 'Dokonuje takiego procesu edukacyjnego i już dziś wie, że ten system ma wady'- komentuje słowa Kukiza -Sławomir Nitras z PO.

Gdy PiS zdecydowało się na wprowadzenie systemu mieszanego mniejsze partie stanęły przed dylematem- albo się zjednoczyć, albo zaryzykować marginalizację. Ugrupowania teoretycznie antyestablishmentowe wchłonąłby system. 'Nie jestem na pewno zwolennikiem ordynacji mieszanej 50 na 50. Mogłoby to zabetonować to rozdanie polityczne na wiele lat'- mówi Paweł Kukiz. Strategie klubu Kukiz'15 opozycja nazywa grą w dwa ognie. Jak głosowali kukizowcy w kluczowych momentach? W materiale.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  obszczymurki głosujace na kukiza "na złość mamie" pewnie czuja sie super, och, bravo !!! bravo !! poklask dla idiotów którzy wprowadzili do Sejmu idiotów, grajków, złodziei i nazistów TO WY, głupie szczyle wybraliscie tych ludzi, jacy dumni musicie być z siebie ! Wyruchał was pis [ kłamali od poczatku, nawet maciarewicza wepchneli ], wyruchał was kukiz co posadził doopę na fotelu sejmowym, żre i wozi doopę za wasze pieniadze, na koncie odkłada kupkę kasy i ma was w ddopie A wy jeszcze sie cieszycie z tego i jak wam piszemy prawdę stawiacie minusy Dajcie sie pochlastac za tych debilów w rządzie a oni i tak wam dadzą kopa
  @3-kuleczka Ależ on kilka lat temu mówił jak dziś zarabia muzyk. Nie na płytach, nie na koncertach ale na tzw. monetyzacji japy. No i Kukiz postanowił zmonetyzować japę. Mówię to od 2 lat ale do ciemnoty nie trafia. Ale w końcu zacznie.
  już oceniałe(a)ś
  30
  26
  @tksiazek ale popatrz jak pisowsko-kukizowe doopki nas zminusowali, nic tak nie boli jak prawda dajcie sie dyymać dalej
  już oceniałe(a)ś
  32
  26
  @3-kuleczka minusują bo im za to płacą
  już oceniałe(a)ś
  18
  1
  Ten pan to już tylko fotel bujany, kapcie i gitara, bo plecie beznadziejnie.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Jowy? Zawsze wydawało mi się, że chodzi joby, czyli jego wyborców.
  @halfl-itra >> że chodzi [o] joby, czyli jego wyborców << Pojoby...
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Przysłużą się oczywiście bezpieczeństwu państwa rosyjskiego , którego tutaj chyba jest przedstawicielem
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Kukiz'15 to trucizna.
  już oceniałe(a)ś
  34
  26
  Bo ten Kukiz to też pewnie ruskie ucho
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Dureń. I tyle w temacie Kukiza.
  już oceniałe(a)ś
  30
  24
  "Ogolnie jestem za zwiekszeniem bezpieczenstwa panstwa" A ja to jestem ogolnie i szczegolnie za tym zeby bylo lepiej.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  `