Akcji 'przejąć samorząd' - PiS nie ogłosiło. Jednak w rozmowie z Wyborczą pl. wiceszef klubu przyznaje, że 'trwa dyskusja' w sprawie przyspieszonych wyborów samorządowych. Choć w kampanii Prawo i Sprawiedliwość stanowczo wykluczało tego rodzaju scenariusz. 'Gdybyśmy teraz rozpoczęli procedurę, przed wakacjami nie skończymy, więc oznaczałoby to skrócenie kadencji o rok, więc pytanie, czy to ma sens. Różne rozterki się pojawiają. Decyzji na razie nie ma'- mówi Marek Suski. Ale w ugrupowaniu nie brakuje entuzjastów takiego ruchu. 'Gdyby to zależało ode mnie wygasiłbym kadencje wszystkich sejmików' - mówi wprost poseł Stanisław Pięta. Na uwagę, że to 'suweren' wybrał radnych- polityk odpowiada- 'suweren to siedzi w Sejmie'.

'Tego typu rozważania oznaczają, że oni mają w nosie prawo'.- komentuje Sławomir Nitras z PO. Zaraz po wyborach samorządowych PiS złożyło projekt ustawy skracającej kadencje sejmików wojewódzkich. Wielu ekspertów uznało, że jest niezgodny z konstytucją. Teoretycznie ten projekt może być odgrzebany. Szczególnie, że wyroki Trybunału Konstytucyjnego nie są uznawane przez władzę. Opozycja podejrzewa, że ostatnia akcja CBA może być takim szykowaniem gruntu pod ewentualne wybory. Funkcjonariusze CBA weszli równocześnie do wszystkich urzędów marszałkowskich. Sprawdzają jak wydawane są unijne pieniądze. 'Nam powiedzieli, że przyszli się porozglądać'- twierdzi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. O kulisach akcji opowiada też marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Suweren to siedzi na Nowogrodzkiej
  @kublikowa Gonić szefernakerowych politruków z forum!
  już oceniałe(a)ś
  23
  23
  @kublikowa Gonić PiS najlepiej z Polski,no to jest zaraza,która niszczy Polskę w kraju jaki za granicą.A Pani życzę mniej radia maryja i TV TRWAM a więcej samodzielnego myślenia.
  już oceniałe(a)ś
  24
  19
  Gdyby to ode mnie zależało to wygasiłbym mandat posła Pięty
  @banwit dozywotnio
  już oceniałe(a)ś
  19
  17
  Wiadomo jedno - całą organizację przestępczą pod nazwą CBA należy jak najszybciej rozwiązać zaś osoby odpowiedzialne za działania stanowiące naruszenie prawa bezwzględnie pociągnąć do odpowiedzialności KARNEJ z tym, że ogłoszenie wyroków należy tak zgrać w czasie aby kasjer dupa nie miał możliwości wyręczania sądów...
  już oceniałe(a)ś
  35
  3
  Nigdy nie będę uważał Pięty za posła. Kryminalistą jest się do końca życia.
  już oceniałe(a)ś
  56
  27
  Pięt, to ten złodziejaszek z Bielska?
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Przyszli sie rozgladnac, zeby przygotowac "suwerenowi" przedpole do kolejnego kroku w rozpieprzaniu panstwa.
  już oceniałe(a)ś
  46
  27
  Boże w trójcy jedyny prawdziwy oszczędz nam tego widoku
  już oceniałe(a)ś
  46
  27
  Suweren już przejrzał na oczy i czeka na jakiekolwiek wybory i pokaże PiS gdzie jest jego miejsce.
  już oceniałe(a)ś
  43
  27
  `