W pierwotnym planie konferencji w Krakowie Jarosława Kaczyńskiego nie było wśród mówców. Ale nieoczekiwanie wystąpił. Wrócił do idei IV RP. Ogłosił czwartą rewolucję przemysłową. - Te ogólne wizje to zasłona dymna dla sporu z Brukselą - komentuje posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Rząd zwleka z odpowiedzią na opinie Komisji Europejskiej. Próbuje skupić uwagę wyborców na zapowiedziach socjalnych. Wczoraj premier nieoczekiwanie zapowiedziała podwyżkę płacy minimalnej do 2 tysięcy złotych brutto. Pierwszy raz rząd przebił nawet związki zawodowe. Zaskoczenie było tym większe, że dzień wcześniej w kancelarii premiera była mowa o kwocie 1920 złotych. - To kupowanie wyborców. Możemy wpaść w pułapkę jak Grecy - mówi 'Wyborczej'. Jeremi Mordasewicz z BCC.

Wątpliwości ma profesor Witold Orłowski. Ale jest przekonany, że prezydent ustawę podpisze i nikogo nie będzie pytał, także Narodowej Rady Rozwoju. To ciało doradcze prezydenta, przynajmniej w teorii. Jak dotąd Rada nie debatowała nad żadnymi kontrowersyjnymi ustawami. Od czasu powołania zebrała się w pełnym składzie sześć razy, w kwestii tematów ogólnych. Nie dyskutowano nad kluczowymi obietnicami prezydenta z kampanii - jak obniżenie wieku emerytalnego czy podniesienie kwoty wolnej od podatku. Może dlatego, że na razie nie ma szans na realizację tej drugiej propozycji.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Gdzie jest generał? Dowolny, byleby miał autorytet i cojones. Taki, który poważnie traktuje słowa przysięgi wojskowej. "Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam ... Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego" Przysięga nakazuje stać na straży Konstytucji, a honorowi żołnierza raczej nie sprzyja posłuszeństwo wobec (tfu, jego mać!) prezesa i jego pachołków. No to na co czekać - aż wszystko do ruiny doprowadzą?
  @mmgazeta Czy naprawdę nie wiesz ze po to tam postawił MACIEREWICZA reduktora słuzb specjalnych ,czy nie pamietasz jak lech kaczyński dewaluował autorytety generalskie awansując w ciągu dwóch lat miernoty z majora na generała i dwie wielkie katastrofy lotnicze z tego powodu wynikły, nic tych naszych durniów nie nauczyły.Do końca dni kaczyńskiego prognozy pogody w związku z cotygodniowymi przelotami do Gdańska były robione pod potrzeby wylotu i przelotu a niezgodnie ze stanem rzeczywistym,Z nieżyjącym Stasiakiem po przypadkach NANGAR KHEL nikt nie miał prawa dyskutować bo on działał w imieniu naczelnego(w stanie wojny)wodzusia i lecieć musieli.Pradziwych żołnierzy zesłali (tak jak car na syberię) do różnych pipidówek aby utrudnić kontakt ,ale są za głupi by wiedzieć że odległość dzisiaj to ma znaczenie ale tylko dla strzelca wyborowego ,a nie dla kapitana ,majora ,czy pod-porucznika.ALE tymi niższymi stopniami też mieszają i przemieszczają i to jest groteskowe bo nawet wywiadu swego i kontrwywiadu nie są pewni co jest oczywistością,oczywistą.I wcale nie trzeba być analitykiem by to wiedzieć ,a szczególnie teraz jak CI to napisałem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @gabrys Toteż ja się właśnie pytam, czy został tam ktoś, kto jednak wyrasta ponad tę kaczą gnojówkę. I szacunek dla Wojska Polskiego każe mi wierzyć, że może jest.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  no i nawet jeżeli prezydent skonsultuje z narodową radą rozwoju i stwierdzą że nie da rady, to PiS będzie na pozycji wygranej 'bo my przecież chcieliśmy, ale nam nie pozwalają...'`
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Najnowszy sondaż poparcia wg. Gazety Bałtyckiej PiS 41% Kukiz'15 19% PO 14% Korwin 7% Nowoczesna 6% pod progiem: PSL 4,5% SLD 3% Razem 1,5% PiS+Korwin+Kukiz=67% Nowoczesna+PO=20% I CO POWIECIE NA TO KODZIARZE? ŁYSO WAM?
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  KOLEJNY ARTYKUŁ DLA BEZMÓZGICH KOMUNISTÓW. KTOŚ TĄ GAZETĘ JESZCZE CZYTA? NA SZCZĘŚCIE TAKICH BĘDZIE CORAZ MNIEJ. NIECH STARE DZIADKI I BABCIE Z UBECJI MAJĄ RADOCHĘ Z WYLEWANIA TUTAJ SWOICH ANTYPISOWSKICH ROZMYŚLEŃ. PIS WYGRA BEZ PROBLEMU NASTĘPNE WYBORY I BĘDZIE RZĄDZIŁ CO NAJMNIEJ PRZEZ KILKA KADENCJI. MY POLACY SIĘ O TO POSTARAMY.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Zbudował 2 RP,Ludową u,stawami zamordystycznymi a teraz buduje rękami młodzieniaszka 4 RP.W sumie będziemy mieli ,po kilku jeszcze zagraniach, Piątą RP..Kuuuua dlaczego musiałem dożyć czasów paranoi i debilizmu./?I kto za to jest odpowiedzialny?
  @waldemark112 Odpowiedzialni są ci, co im się rządy PO znudziły, a Komorowski był dla nich obciachowy i do tego polował. Sam znam takich debili.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Sentencja V. Hugo doskonale pasuje do poczynań prezesa PiSu: "UKRYTE POCZUCIE POTĘGI BYWA NIESKOŃCZENIE ROZKOSZNIEJSZE NIŻ JAWNA WŁADZA."
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Podobno gdzieś tam na Nowogrodzkiej już kończy budowę maszyny parowej.
  już oceniałe(a)ś
  7
  6
  na gospodarce najlepiej zna sie Szydlowiec, maz niejakiej Broszki, premiery PISuarowego rzundu. Dotacje z Uni brac garsciami, ale rozliczenia finansowe - nie. Premiera zalatwi mu u PISdudusia "ulaskawienie".
  już oceniałe(a)ś
  8
  8
  `