- Rząd będzie realizował w przyszłym roku tylko program 500 plus, natomiast wszystkie inne propozycje, bardzo kosztowne, jak np. podniesienie kwoty wolnej od podatku czy obniżenie wieku emerytalnego, a także jeszcze parę innych, mają być odłożone - mówi prof. Stanisław Gomułka, oceniając szanse na dopięcie budżetu PiS w 2017 roku. Jego zdaniem, jeżeli stanowisko ministra finansów zostanie zaakceptowane przez rząd i kierownictwo PiS, będzie to oznaczało kolejne przesunięcie realizacji programu PiS, nie wiadomo na jak długo.

Obejrzyj pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bosze, jaka ta kobieta jest szpetna!
  @ze_swiata Ale jaki ty w porównaniu z nią jesteś głupi!
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  moje ty "kochane 500,00" to najczulsze zdania wypowiadane do własnego drugiego dziecka i pozostałe w dobie pis
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Jak agencje obniżą wiarygodność Polski a Euro będzie po 5 pln za sztukę, to wszystkie plany i teczki z gotowymi ustawami będzie sobie pis mógł włożyć w pewne miejsce...
  @ekomorda nie końca, bo w rozumowaniu tych matołów im droższe Euro, tym więcej dostaniemy kasy z tej niedobrej Unii...więcej złotówek oczywiście...
  już oceniałe(a)ś
  11
  18
  @michalek malutki Putin też tak mówi, im większy kurs dolara tym więcej rubelków wpada do kasy za ropę. No i wiadomo krewni i znajomi królika się wyżywią.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @michalek malutki Ale z ta kasa z unii juz nie jest najlepiej. Polska bedzie musiala na nowo negocjowac unijne doplaty.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Populizm PISu który daje mu prowadzenie w umysłach szarmackiej mentalności to jeszcze dwa lata. Realizacja obniżonych emerytur, zmniejszenia podatku, podniesienie płąc itd itd jeżeli nawet zostanie przesunięta w czasie to spowoduje, że Polska stanie się partnerem Grecji nie mówiąc o innych unijnych konfliktach. Za dwa lata nastąpi okres kiedy pisowscy hejterzy będą stali w kolejkach o pomoc co łaska więc minusy w GW staną sie rzadkością i co pozostanie to beatifikować Lecha jeżeli będą na to jeszcze pieniądze.
  @timonlisa Pełna zgoda!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @timonlisa Nie bedzie zmniejszenia podatkow. PIS pracuje nad nowa ustawa podatkowa i nie bedzie to cukierek.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jednym słowem, z prawie wszystkich swoich kłamstw wyborczych PiS się wycofuje, spełniwszy tylko jedną obietnicę - tę, która zapewnia poparcie patologii.
  @ar.co Oni to znaczy PIS są za ciemni by pezyznać się ze wiedzą iż w ANGLIJ z benefitów żyje bardzo duża część społeczeństwa ,POLAKOM też się to spodobało dlatego spora grupa tam jest .Są w ANGLIJ rodziny w których już od dwu pokoleń nikt sie pracą nie skalał i to wcale nie jest margines społeczny nauczyli się tak i jest im dobrze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nieodpowiedzialne te pisiory i ich zwolennicy jak za króla Sasa
  już oceniałe(a)ś
  14
  15
  Ja nie czekam na podwyżkę ,tylko zwolnienie z podatku od najniższej krajowej. Nie sztuka przerzucić koszty pracy na pracodawce,ale odjąć sobie od rządowego ryja.Kwota wolna od podatku to był jedno z haseł na sztandarach PiS-u. I co ,ano dupa,kasa pusta.
  @henryk57 Przecież lumpenelektorat PiSu i tak podatków nie płaci, to co mu po podwyżce kwoty wolnej od podatku? Szybciej pisiory wprowadzą dopłaty dla patologii za nicnierobienie, niż zwolnienia podatkowe dla pracujących.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  oczywiscie, tzw.pis juz zrujowal finanse Polski!!!! dlugi beda splacac obywatele+ich wnuki i prawnuki!! tzw. pis rujnuje przyszlosc mlodych i przyszlych Polakow!!tzw. pis nie inwestyuje w przyszlosc Polakow, w ich ksztalcenie i ciagle rozwijanie umiejetnosci zawodowych potrzebych na rynku pracy! tzw. pis jest poprostu prymitywny i ma prymitywne wizje spoleczenstwa i obywateli!!
  już oceniałe(a)ś
  17
  21
  `