Ada Lovelace doskonałe wykształcenie matematyczne zawdzięczała swojej matce, która w ten sposób chciała ochronić ją przed 'złymi genami' ojca - lorda George'a Byrona. Ale może to właśnie odziedziczona po wielkim poecie wyobraźnia pomogła jej przewidzieć erę cyfrową, ponad sto lat przed wynalezieniem komputera?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Droga wyborcza. Wielokrotnie załamujecie ręce nad zanikiem czytelnictwa, prasy, książek. Proszę zwróćcie uwagę na swoje postępowanie. Zamieszczanie filmików zamiast porządnie napisanego artykułu przyczynia się do zaniku umiejętności czytania ze zrozumieniem. To dążenie do uczynienia ze społeczeństwa czytających, wtórnych analfabetów. To tyle. Fimu nie oglądałem, ale na jej cześć został nazwany ADA jeden z języków programowania.
  @emcza na BBC oglądałem doskonały program o niej, z przyjemnością, jest na youtube ale nie w HD BBC Calculating Ada The Countess Of Computing - Documentaries 2016
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Podzielam uwagi na temat video zamiast tekstu. A co do Madame co przewidziała epokę cyfrowa, to warto również przypominać, prócz historycznej Hypatii \z Aleksandrii zamordowanej przez fanatycznych chrześcijan za wolność mysli, i oczywisci Madame Curie, także markizę Émilie du Châtelet (1706-1749), która poprawiła wielkiego Newtona i dzisiejsza formuła na energie kinetyczną E(k)=mv2/2 jest jej , wielki Newton uważał, że energia kinetyczna jest zależna liniowo do prędkości.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  przeczytalabym, ale filmikow nie ogladam bo mnie wkurzaja te autostarty z tysiacem reklam na poczatku.
  @minkatminkat Nie masz adblocka? W jakim świecie ty żyjesz?
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @ustawiamdlasiebienick mam. wlasnie dlatego, ze mam zablokowane wszystko z "autostart" wiem, ze to autostart :D
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  `