- Jest wola kompromisu. 90 proc. żądań Komisji Weneckiej zostało spełnionych - mówi Jarosław Kaczyński i zapowiada, że już w lipcu może zostać uchwalony projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Na pytanie Justyny Dobrosz-Oracz, czy kompromis, który proponuje PiS w sprawie TK, to zasłona dymna - jak twierdzi opozycja - odpowiada, że obecna opozycja jest 'totalna' i nie może pogodzić się z przegranymi wyborami. Tymczasem Ryszard Petru zaznacza, że obiecywany przez partię rządzącą kompromis wprowadzi tak naprawdę ustawę, która jest niekonstytucyjna.
Więcej
  Komentarze
  Powiem tak PIs ma tylko zamiar postawić PO PSL-Opozycję do więzienia a później przyjdzie czas na ludzi z gorszego sortu...
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  A po wyborach (o ile będą) Jarosław z Pawłem szwendać się będą. Szwendać się będą Paweł z Jarosławem - za to że Polskę zrobili szmatławę ...
  już oceniałe(a)ś
  14
  10
  Trzeba sobie jeszcze raz jasno, szczerze, w pewien sposob brutalny, powiedziec, ze to jest tylko ze strony PIS-u gra na czas i przeciaganie, propagandowa, wizerunkowa akcja. Osiagniecie prawdziwego, rzeczywistego, zgodnego z Konstytucja i prawem kompromisu w sprawie TK jest w praktyce niemozliwe, albo w najlepszym przypadku bardzo malo prawdopodobne. Kaczynski, Duda i PIS daza do wprowadzenia w Polsce dyktatury, a sparalizowanie, podporzadkowanie TK jest bardzo waznym, chociaz oczywiscie nie jedynym elementem tego planu. PIS juz w 2007 roku przygotowal ustawe ktora miala sparalizowac prace TK, autorem ustawy, niektorzy mowia, ze ja tylko autotyzowal, byl owczesny wiceminister sprawiedliwosci, niejaki Andrzej Duda. Rozbije sie sprawa o tryb powolywania prezesa TK, PIS chce wprowadzic niezgodne z Konstytucja i prawem zapisy dotyczace jego wyboru, i w ten sposob podporzadkowac sobie TK. Zwalanie teraz winy w sprawie TK na PO jest zwyklym propagandowym klamstwem, akcja przeciwko TK byla zaplanowana i przygotowana juz wiele lat temu, ostatni projekt PIS-u ktory jest teraz w Sejmie jest prawie identyczny z projektem z PIS-owskim projektem z roku 2007. Zamachowcy i uzurpatorzy nie maja najmniejszego zamiaru wycofywac sie ze swoich przestepczych zamiarow, czego zreszta, zeby jasnosc, wcale nie ukrywaja.
  @pysio62 Bo najpewniej chodzi o niezgodne z konstytucją przeforsowanie zmian ordynacji wyborczej, żeby zapewnic sobie następna kadencję...
  już oceniałe(a)ś
  9
  6
  @pysio62 Pisowska gra pozorów.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Który projekt ustawy będzie procedowany ?? "Kompromis" PIS jest niezgodny z Konstytucją. Najnowsza nowelizacja jest dodatkowo niekonstytucyjna w uprawnieniach prezydenta.
  już oceniałe(a)ś
  9
  7
  No i co,myślą,że jak przepchną ustawę,to uniknął odpowiedzialności za łamanie prawa?Przez 26 lat "kolesie"z Wiejskiej wzajemnie kryli swoje "D" i może pora skończyć z tą polityczną degrengoladą i demoralizacją?A może polaczkowo jest za głupie,żeby dać kopniaka bufonom,którzy kiszą się we własnym sosie i traktują obywateli jak zło konieczne?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wróż Jarek EzoterykaTVPIS. A ja wiem, kiedy Ty, Prezesie zajmiesz się wymarzoną hodowlą byków (czyli poprowadzisz Punkt Unasieniania Zwierząt - tak to się na polskiej wsi nazywało za PRL-u, który chcesz wrócić Panie). Niebawem.
  już oceniałe(a)ś
  10
  9
  W nowej ustawie Kaczyński zamierza doprowadzić do sytuacji, że usunięcie 5 nielegalnych sędziów PISU wybranych z naruszeniem ustawy czerwcowej z 2015 w sytuacji kiedy zostali zaprzyśiężeni , zgłoszeni i wybrani przed wejściem w życie nowelizacji z listopada 2015 wpisanej nielegalnie do uchwał o ich wyborze, będzie blokowne przez prezydenta na mocy stosownego artykułu wpisanego do najnowszej nowelizacji . W nagrodę Duda otrzymuje usunięcie artykułu który umożliwia TK orzeczenie o czasowej niezdolności Dudy do sprawowania urzędu. Inne zasadniicze zmiany idą w kierunku krzyżowego blokowania prac TK poprzez nielegalnie wybranych sędziów i Dudę . Tak naprawdę w porównaniu z ustawą paraliżującą z grudnia 2015 ta ustawa niewiele się różni w zakresie naruszeń konstytucji. Wzmacnia wręcz rolę prezydenta w kreowaniu toku prac TK.
  Zgoda na ustawowe naruszanie trójpodziału władzy w sytuacji gdy Duda ma na koncie kilka naruszeń konstytucji to jakiś absurd i kpina z wyborców .
  już oceniałe(a)ś
  4
  6
  90% wg Kaczyńskiego to pewnie 1% realnie. Ot takie zakrzywienie czasoprzestrzeni. Kaczyński nie jest dobry z matematyki, a ja tak.
  już oceniałe(a)ś
  14
  14