Posłowie zdecydowali o losach czterech projektów ustaw o Trybunale Konstytucyjnym - KOD, PiS, PSL i Nowoczesnej. Trzy pierwsze zostały skierowane do pierwszego czytania, czyli Sejm zajmie się nimi już jutro. Tuż przed posiedzeniem Nowoczesna zdecydowała o wycofaniu wniosku o wprowadzeniu do porządku obrad swojego projektu. Lider Nowoczesnej Ryszard Petru tłumaczył, że nie chce uczestniczyć w 'hucpie'. - Mamy obawy graniczące z pewnością, że całe zamieszanie z ustawami o TK i wprowadzenie na obrady Sejmu ustaw, które od miesięcy nie były procedowane, jest po to, aby stworzyć wrażenie, że w polskim parlamencie poszukiwany jest kompromis wokół TK - przekonywał. Czy z trzech projektów powstanie jeden?
Więcej
  Komentarze
  Jaki KOD świry? Kod to zlepek cwaniaczków i ubecji wraz z poprzednią ekipą rządzącą. Jest opozycja a KOD to zlepek gówna postkomunistyczno-ubeckiego, z doklejonymi przestępcami gospodarczymi, samo guano śmierdzące nie warte więcej od nawozu, zdrajcy i szkodniki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Za dużo mieszania w tym "kotle", niech przyjmą proste i zrozumiałe rozwiązanie; Przysiąc trzech sędziów, wycofać się z ustaw uchwalonych przez PiS i pozwolić działać TK, a na spokojnie przygotować nową ustawę o TK. Niestety TK nie jest bez winy, wydaje wyroki sprzeczne z Konstytucja np. zezwalając na gloryfikację religii w szkole, wieszaniu symboli kk w urzędach itp. Przykład Rzeplinskiego przyjął medal watykański czym potwierdził że jest za łamaniem kopnstytucji na korzyść kk.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  `