Policja zabezpieczyła monitoring z meczu Legia Warszawa- Piast Gliwice. W niedzielę, podczas spotkania ligowego, na trybunie zajmowanej przez najzagorzalszych kibiców Legii, tzw. Żylecie, pojawił się baner o treści: 'KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice'.

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez autorów baneru. Wskazał, że jego treść może nosić znamiona przestępstwa zniesławienia, nawoływania do użycia przemocy, stalkingu oraz gróźb karalnych.

Władze Legii zdystansowały się od zachowania kibiców, podkreślając, że nie ma tolerancji dla nawoływania do przemocy w jakiejkolwiek formie. Wewnątrz klubu trwa postępowanie wyjaśniające.
Więcej
  Komentarze
  Żądam ukarania tych łobuzów równie surowo, jak ukarano autora słów "zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie". Sprawiedliwość musi być taka sama dla wszystkich!
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  I tak sobie bedą postępować i wyjaśniać i p.......ć w stołki i nic zupełnie z tego nie wyniknie, czekają na dyrektywy z Żoliborza
  już oceniałe(a)ś
  4
  6
  Stanowne wladze Legii, nie trzeba sie teraz po czasie dystansowac, tylko trzeba bylo od razu zareagowac. Od tego macie porzadkowych na stadionie, ktorzy natychmiast powinni transpartent i gosci go zawieszajacych skasowac! Postepujecie tak samo, jak biskupi po mszy narodowcow w katedrze bialostockiej. W konsekwencji jest to jednoznaczne z akceptowaniem takiego postepowania. Czyli nie tylko durne kibole do sadu za zawieszenie transparentu, ale rowniez szanowne wladze Legii za tolerowanie takich wydarzen.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7