Prezydent podpisał uchwaloną wcześniej przez Sejm ustawę inwigilacyjną. Zakłada ona, że policja i służby mogą uzyskać wgląd w dane internetowe obywateli bez zezwolenia sądu. W jaki sposób można ochronić się przed inwigilacją?

Najprostszym sposobem jest nadanie hasła dokumentom w programie, w którym tworzony jest dokument. Zaszyfrowane pliki stają się odporne na złośliwe oprogramowanie śledzących. Można korzystać też z serwera Proxy, który pozwala ukryć informację o tym, na jakie strony wchodzimy. Serwer ten działa na zasadzie pośrednika pomiędzy przeglądarką, a stronami, które odwiedzamy, zmieniając IP naszego komputera. Innym sposobem jest korzystanie z sieci TOR - sieci, która pozwala na anonimowość. Wejście na stronę odbywa się poprzez wiele różnych komputerów, które pracują w tej sieci, a IP naszego komputera zostaje wielokrotnie zmienione.

Zobacz pozostałe możliwości, które pomogą w ochronie przed inwigilacją. Należy jednak pamiętać, że stuprocentową ucieczką przed śledzeniem w sieci daje tylko odłączenie internetu.
Więcej
    Komentarze
    Jeden z sposobów ochrony jest korzystanie z 'proxy' w przypadku ściągania torentów, ale kosztem mocnego obniżania prędkości. Bardziej uniwerzalna ochrona (do anonimowego 'surfowania' i ściągania torentów przy przywoitych prędkościach rzędu 20-30MB/s). W sieci są róźni dostawcy usług typu VPN, które maskują adres IP użytkownika. Oferują ochronę w przypadku ściągania torentów, między innymi. Np. nordvpn.com/?ref=114283a3
    @vik Owszem, ale jest jeszcze kilka sposobów aby buszować po Internecie swobodnie. Ci co chcą, to je znają...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @vik @vik I ty myslisz, ze tym prostym sposobem islamisci porozumiewaja sie miedzy soba i sluzby nie trafiaja na ich slad???
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Wystarczy włączyć mózg gdy siadamy do klawiatury...Najpierw myśleć a potem pisać.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0