W jaki sposób nowoczesne miasto może przystosować się do zmian klimatycznych? Odpowiedź na to pytanie starali się znaleźć uczestnicy szczytu klimatycznego COP21 w Paryżu. Stolica Francji zmieniła się w prawdziwie ekologiczne miejsce dając przykład tego, jakie zmiany powinny być wprowadzane w dużych miastach.

Głównymi pomysłami była ekologiczna uprawa warzyw i owoców, ekologiczne ogrzewanie i transport. Dając dobry przykład, Paryżanie przesiedli się na rowery, nowoczesne riksze oraz ekologiczne taksówki. Podczas szczytu, przedstawiciele 195 krajów zastanawiali się, jak nie dopuścić do większego niż 2 stopnie Celsjusza wzrostu średnich temperatur na świecie. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. - Chcemy aktywnie prowadzić politykę klimatyczną po roku 2020, zgodnie z konwencją klimatyczną - mówi Jan Szyszko, minister środowiska.

Najważniejsza w wypracowaniu konkretnych rozwiązań jest odwaga we wprowadzaniu zmian, a także obalanie pewnych mitów. Szczyt klimatyczny to także dobra okazja, aby zaprezentować swój kraj z jak najlepszej ekologicznie strony.

Sponsorem relacji jest Polskie Towarzystwo Energetyki Wiatrowej
Więcej
    Komentarze
    Zamienic smoka na CO2 i bedzie pasowac jak ulal... Abrazja to planeta w gwiazdozbiorze Wieloryba, na której, prócz mieszkańców licznych państw mieszka też smok (choć do smoka nie podobny). Duża cześć gospodarki tych krajów (skupionych w Związku Współpracy Ekonomicznej) nastawiona jest na dokarmianie smoka, w zamian za raczej wątpliwe korzyści. Istnieją też różne placówki badawcze smoka i oceniające skutki jego obecności (URSS - Urząd Regulacji Skutków Smoka). Smok tylko żre i rośnie, ale jakiekolwiek głosy mówiące o tym, by przestać go karmić, napotykają silną krytykę. Główne argumenty przeciw opierają się na fakcie, że przemysł i nauka związana ze smokiem (z którego nie ma nic w zamian), dają zatrudnienie i napędzają gospodarkę. h ttps://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCytek_ze_smoka
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    Czekamy teraz na ekspertów, którzy w dwie minuty obalą dorobek tysięcy naukowców poświęcających życie temu zagadnieniu z pomocą kilku wyssanych z palca "faktów" o wulkanach wyczytanych na blogu ufologów. :)
    już oceniałe(a)ś
    1
    3
    `