Sergiusz Najar, Hubert Janiszewski, Roland Paszkiewicz i Tadeusz Mosz w EKG
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czterech facetów, dość inteligentnie wyglądających, nie rozumie, że bilet kolejowy kupiony przez internet można wydrukować (powielić) w dowolnej liczbie egzemplarzy. Porównanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) na bilecie i w dokumencie tożsamości jest niezbędne dla sprawdzenia autentyczności biletu. Jeżeli ktoś chce zachować anonimowość, zawsze może kupić bilet w kasie lub u konduktora.
o to chodzi, że nie tylko imienia i nazwiska, więc może powiesz mi, geniuszu, po co mam podawać serię i numer dowodu osobistego?!
już oceniałe(a)ś
10
9
A gdzie jest napisane, że potrzeba serię i numer dowodu osobistego? Poza tym ten pan powinien wiedzieć, że imię i nazwisko NIE SĄ danymi osobowymi.
już oceniałe(a)ś
8
4
1. nr dowodu też jest potrzebny. Albo go drukują (PR) albo żądają do rejestracji (IC) 2. nie można kupić biletu anonimowo - musisz mieć spersonalizowane konto 3. kiedyś, gdy było więcej promocji - personalizacja miała uniemożliwić sprzedaż hurtową promocyjnych biletów przez internautę. 4. autentyczność biletu konduktor sprawdza nie nazwiskiem, tylko kodem QR
już oceniałe(a)ś
2
0
Skoro QR znajduje się na wydrukowanym bilecie to jaki jest problem wydrukować powiedzmy 3 kopie tego biletu ?
już oceniałe(a)ś
0
0
Obecnie już nie wymagają podania numeru dowodu tożsamości
już oceniałe(a)ś
0
0
już oceniałe(a)ś
0
0
Czterech specjalistów i żaden nie potrafi napisać artykułu? Przepłacili za matury? ;>
Jak to, przepłacili? Sądzisz, że ktoś sprzedałby, tym idiotom, matury taniej?
już oceniałe(a)ś
0
3
No trochę Panowie przesadzili. Wydaje mi się, że tu chodzi nie tyle o zbieranie danych, ale o zabezpieczenie przed oszustami. Jaki to problem wydrukować sobie bilet 2x? Bez imienia i nazwiska można by wydrukować nawet 100 biletów.....A poza tym kupując bilet można wpisać inne dane (poza imieniem i nazwiskiem), a w pociągu nie trzeba się legitymować dowodem,ale można także każdym innym dokumentem ze zdjęciem.
już oceniałe(a)ś
27
4
Oni tak na serio? Toż to jakiś seans dziadolenia a nie program ekonomiczny. Uczta się laicy: dane zbierają zarówno PKP jak i linie lotnicze żeby nie handlować biletami na niskich taryfach. FV w drodze.
już oceniałe(a)ś
25
4
Znowu dziennikarzynom z Wybiorczej nie chcialo sie pisac, wiec puscili jakis belkot? Nie podoba sie, to nikt im nie kaze jezdzic pociagami. Rozumiem, ze wielce oburzeni nie lataja rowniez samolotami i wszedzie poruszaja sie rowerami...
już oceniałe(a)ś
25
5
Siedzi czterch starych dziadków na ławce przed blokiem i pieprzy o sprawach o których nie mają zielonego pojęcia.
już oceniałe(a)ś
16
4
Autoryzacja, dzięki temu nie ma sytuacji, gdy tych czterech panów, każdy w innym przedziale, jedzie na tym samym bilecie - mogli by zamiast nazwiska wprowadzić nr dowodu osobistego, albo PESEL ale ci prostoduszni naiwniacy też by byli zbulwersowani, że ktoś każe się wylegitymować i podejrzewali zbieranie danych... Ale gdy podawał dane w momencie zakupu biletu, to mu się "lampka ostrzegawcza" nie zapaliła?
już oceniałe(a)ś
4
0
To to pies. Dzisiaj chciałem kupic bilet powrotny wyjazd 22 wrzesień i powrót 13 październik. Pani mi nie mogła spzedac, bo komputer nie sprzeda rezerwacji na więcej niż 1 miesiąc do przodu. Więc podziękowałem. Kupują Pendolino a nie potrafią sprzedawac głupich biletów.
już oceniałe(a)ś
6
2
`