Granicę wenezuelsko-kolumbijską każdego miesiąca przekraczają tysiące osób. Uciekają przed biedą, szukając w Kolumbii pracy, normalności. Reporterzy 'Gazety Wyborczej' udali się na miejsce, by porozmawiać z uchodźcami i osobami, które im pomagają. Zobacz materiał! Wesprzyj działania Polskiej Akcji Humanitarnej dla Wenezuelczyków: przelewem - Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 (z dopiskiem Wenezuela) lub poprzez stronę https://www.pah.org.pl - dołączając do klubu PAH SOS.
Więcej
  Komentarze
  Jeszcze parę lat pompowania przez PiS socjalu bez pokrycia
  i będziemy mieli Wuwuzelę nad Wisłą...
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Kochani, głosujemy na PiS? Za kilka lat #polexit, a potem z górki jak w Wenezueli. Tam kościółek trzyma łapę z władzą na ludzie, wszędzie jest, ludzie opętani, władzy łatwiej takimi sterować, bo już tego zostali przez księdza nauczeni.
  Tak mi się wyrwało, nikt nie musi się zgadzać, ale tak będzie za kilka lat w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Pani Mazurek wie jak rozwiazywac problemy emigracyjne (glownie w innych krajach jak np Szwecja) Mozna ja zapytac o zdanie...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Tak jakby PRL-u nie doswiadczylismy? Wszyscy chcielismy uciec, tylko granica byla zamknieta.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Sami przez lata wybierali te lewacko - populistyczne marksistowske rządy. Może Wenezueli potrzebny jest szok żeby wyrwać się z zaklętego kręgu obłudy i załamania i chociaż dla przyszłych pokoleń zbudować w końcu normalne państwo
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Cyniczne pytanie:czy gdyby wojsko kolumbijskie broniło swojej granicy(a Brazylia swojej) to czy Maduro już dawno by nie upadł? Czy pomaganie tym ,,uchodźcom,, paradoksalnie nie umacnia reżimu?
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  To nie są uchodźcy. Tam nie ma wojny. Ucieczka przed biedą jest migracją z przyczyn ekonomicznych.
  już oceniałe(a)ś
  6
  14