W tym tygodniu w programie 'Nogaś na stronie' zagości znakomity pisarz Michel Faber. Autor 'Szkarłatnego płatka i białego', 'Pod skórą' czy 'Księgi dziwnych nowych rzeczy' był gościem festiwalu Ars Cameralis. Opowie między innymi o swojej ostatniej powieści, którą - jak przyznaje - żegna się z pisaniem powieści i z naszą planetą. W drugiej części Brygida Helbig, mieszkająca w Niemczech od ponad trzydziestu lat pisarka i nauczycielka akademicka, zdradzi, dlaczego w swojej nowej książce 'Inna od siebie' zdecydowała się przypomnieć czytelnikom o Marii Komornickiej, czyli o Piotrze Odmieńcu Właście. I dlaczego - jej zdaniem - jej/jego teksty powinny stać się szkolnymi lekturami.

Książki są dostępne w formie ebooków w Publio.pl
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  my parents were very fucked up by the war - rodzice byli bardzo wsciekli z powodu wojny :D freak accident - dziwaczny wypadek :D nie nie no jednak nie
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  słucha się smakowicie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W czasie w którym tak duża ilość osób posługuje się językiem angielskim, "spawanie" filmu z lektorem jest krzywdzące. Oglądałbym z dużo większą przyjemnością posługując się napisami. Zdziwiło mnie też że redaktor Nogaś zadaje pytania po polsku!
  @kasek666 mnie odpowiada, słucham jak radia, nie siedzę przed ekranem
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Książka B. Helbig jest świetna, oby więcej takich biografii.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  `