- To, co działo się wokół Trybunału Konstytucyjnego, i to, co działo się wokół sądów nomen omen, to Kafka żywcem wycięty. To wynaturzenie prawa i sprawiedliwości, rozmiar absurdu smoleńskiej religii i rozmiar krzywdy ludzkiej jest większe niż u Kafki. I nie chodzi tu o to, czy się strzela do ludzi, być może i to nas nie ominie. Myślę, że jeśli nie otrząśniemy się w ciągu dwóch lat, to może pójść jeszcze o wiele dalej - mówi Krystian Lupa. 'Proces' w jego reżyserii właśnie trafił na afisz Teatru Nowego w Warszawie.
Więcej
  Komentarze
  Życie przerosło Kafkę a ja zastanawiam się z jakim kacem ockniemy się po tej tragifarsie.
  @evito99
  My? Głosowałeś na PiS?
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  religia smolenska to kompletny absurd I kwintesencja kafki. polski kosciol katolicki nie reagujac a wlasciwie popierajac staje sie wspolodpowiedzialny za pissowska dyktature ciemnogrodu. popieranie dyktatur to oczywiscie w historii kosciola katolickego nic nowego, jednak tym razem mysle ze zostanie z tego rozliczony a jego rola zmarginalizowana. tak jak dekomunizacja I deubekizacja nastepnym etapem bedzie depissyzacja I dewatykanizacja. polska sie przebudzi I pozbedzie okupantow!
  @Jacko44
  Kościół zawsze był przy 'ludzie gnojnym' . W Polsce do pocz. XX wieku wspierał system feudalno - folwarczny! I doił w nieskończoność. Teraz jest kłopot. Jak tu doić skutecznie? Pewne rozwiązania już działają tylko co zrobić z tymi niby chrześcijanami, którzy w Boga wierzą ale w dojną zmianę niekoniecznie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  no dobra, kolejny, który jojczy i wzdycha.
  z całym należnym szacunkiem dla Pana Reżysera - mamy Was już dosyć, Was, tej roztrzęsionej, narzekającej inteligenckiej galarety!
  macie rolę do odegrania: zorganizować się wreszcie, zacząć wywierać realny wpływ, a nie tylko solo stękać i kwękać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  knur żoliborski nie jęczał - zorganizował mafię i wziął się do swego chorego dzieła, my prości ludzie, jesteśmy jego ofiarami.
  wy nie macie nad tym płakać - wy macie coś zainicjować! z odpowiednią, permanentną, siłą nacisku!
  bo tu wkrótce zgliszcza po Polsce zostaną!
  @bokaj

  Też mam dosyć tego "ojkania".
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @bokaj
  A Ty co robisz? Czekasz, aż inni załatwią sprawy za ciebie, leniu?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @bokaj

  A co, według ciebie, ma zrobić polska inteligencja? Zorganizować własną, "swoją" mafię?

  Problem polega na tym, że jedna strona (wojny domowej, bo to nie jest spór polityczny) bezwzględnie i konsekwentnie stosuje brzydkie chwyty - i niestety to działa.

  Inaczej mówiąc: zasadniczym problemem nie są pojedyncze świry typu Kaczyńscy czy Macierewicz, zasadniczym problemem jest "ciemny lud", który oddał świrom władzę absolutną.

  Inteligentów w to nie mieszaj!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  To co wyprawiają obecnie rządzący przypomina warsztat pełen narzędzi i materiałów, którym zawładnęli osobnicy rwący się do pracy, żądni podziwu i poklasku, rżną, wyginają, dziurawią i spawają, są w snopach iskier i hałasie okropnym. Zanim dokończą to totalne psucie, wyłączmy im zasilanie.
  @kafe
  Każdy kto cokolwiek stworzył wie, że zepsuć można łatwo. Gorzej z tym tworzeniem. Trud, wysiłek, czas i na końcu / początku wiedza czyli czas do potęgi. Z pozdrowieniami:)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  sorki, ale gość jojczy i stęka straszliwie. z całym szacunkiem do jego osoby, jednakowoż co też on wnosi nowego, co mówi, czego jeszcze nie wiemy? Pani Agnieszka, musiała służbowo wysłuchać tego inteligenckiego nadęcia...
  @jerzy z konopii
  to nie jest zadne "inteligenckie nadecie" tylko zwykle stwierdzenie faktow !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  nie Kafka, nie faszyzm, tylko zabrali Panu Lupie pieniazki i konfiturki. I to cala tajemnica tego ogromnego "zagrozenia". Zalosne.
  @giaurr
  Żałosna to jest twoja wypowiedź pisowski prymitywie. Przez takich troglodytów właśnie nasz kraju upada.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @giaurr
  WSTYD MI ZA TAKICH JAK TY. P. LUPA, KTOREGO ZNAM Z CZASOW LICEUM W ZORACH, BYL WYBITNYM MATEMATYKIEM, TERAZ JEST WYBITNYM W SWIECIE CENIONYM REZYSEREM.JESLI ZDOBYL PIENIAZE, TO TYLKO SWOJA CIEZKA SYSTEMATYCZNA PRACA, TERAZ O NIE NIE MUSI SIE MARTWIC.TWOJE WNUKI CIE PRZEKLNA, ZE MUSZA PLACIC TWOJE DLUGI.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @giaurr
  Pan Lupa może zbierać konfiturki na całym świecie i to pewnie dużo słodsze, niż w Polsce. Myślę, że jednak nie o to mu chodzi
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  "absurd smolenskiej religii" to brzmi obrazliwie dla ludzi traktujacych powaznie nie wyjasnione okolicznosci tragedii smolenskiej. Proba wyjasnienia okolicznosic smierci Prezydenta i czolowych dowodcow armii nie powinna byc obiektem kpin i politykowania.
  @awro
  Manipulacja wypadkiem komunikacyjnym wynikłym z arogancji Lecha Kaczyńskiego nie powinna być obiektem politykowania debilu.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  @awro
  Okoliczności śmierci pasażerów TU154 są już dawno wyjaśnione. Czy ty jesteś jednym z tych trzech pasażerów, którzy przeżyli? Obudż się z komy! Wszystko wyjaśnione. Nikt nie przeżył
  już oceniałe(a)ś
  34
  0
  @x50n66
  Jeden ze sprawców tej katastrofy w niej zginął drugi przeglądał dziś atlas kotów
  już oceniałe(a)ś
  32
  0
  @awro
  Człowieku, komisja Millera i eksperci lotniczy Laska od wypadków wyjaśnili wszystko.
  Jak się wymusza lądowanie na ślepo na przestarzałym lotnisku wojskowym, to kończy się tak, jak się skończyło. Więc stuknij się w łeb !
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  @awro
  Tę katastrofę wyjaśniła komisja złożona ze specjalistów: doświadczonych pilotów, kontrolerów lotów i inżynierów lotniczych. Nie jestem specjalistą od wypadków lotniczych, więc nie twierdzę, że rozumiem każdy szczegół. Zasadnicze wnioski są dość oczywiste: zasady bezpieczeństwa są po to, żeby zapobiec wypadkom, a jeśli się tych zasad nie przestrzega, to wypadki się zdarzają.
  Gdybym jednak chciał zrozumieć każdy szczegół, poszedłbym na wykłady na Politechnikę, a nie słuchał amatorów od teorii spiskowych.
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  @awro
  Zmieścisz się, śmiało!
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @awro
  Pana Prezydenta, nie "Prezydenta", chamie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @awro
  Ty samodzielnie mysec nie potrafisz, wiec jaka z toba dyskusja. Nie ma czegos takiegom, jak celebrowanie zaloby siedem lat. Chorzy jestescie.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @awro
  Nikt. Nikt! a badali ten wypadek wszyscy! Każdy, nawet student awioniki z rozkoszą by udowodnił błąd, ostatecznie ten tak gorący fakt medialny. Nikt nie znalazł błędu w raporcie Komisji Millera. Wierz dalej sk..synom w rodzaju Antek-narzedzie-polityczne a obudzisz się w Rosji. Brawo ty. Obudź się tam sam a może od razu pojedź. Ręce opadają. Albo jesteś trollem albo masz problemy z rzeczywistością. Jeżeli to drugie to czas by znaleźć pomoc. Na pierwsze lekarstw nie starczy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `