To jest ten moment, kiedy artyści muszą pokazać, co znaczy kultura w życiu naszej wspólnoty - mówi gość 'Kublikacji' Paweł Potoroczyn, wieloletni dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, obecnie dyrektor generalny Uniwersytetu SWPS. Wielokrotnie twórcy wyprowadzali nas z 'czarnej d..y', mam nadzieję, że nie zostawią swojej publiczności w biedzie - dodaje rozmówca Agnieszki Kublik. Jego zdaniem możliwe odwołanie obecnej szefowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki to element szerszego zjawiska: chodzi o przejęcie wszelkich instytucji i źródeł publicznych pieniędzy, by za ich pomocą wychować nowe elity. Jak mówi, będzie zachęcał ją i każdego, kto zostanie potraktowany w bezprawny sposób, do drogi sądowej. Mam niczym niezachwianą wiarę w prawo i sprawiedliwość - mówi Paweł Potoroczyn.
Więcej
  Komentarze
  Ojczyzną PiSu jest Rosja, Turcja, Iran i cała masa autorytarnych krajów. Bandyci polityczni ciągna nas do lochu.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Trudno sie z takim twierdzeniem nie zgadzać. Dyskutowałbym o tym czy to PiS czy moze jednak mściwy, mały człowiek, ktory pokazał prawdziwe oblicze w Sejmie " bez zadnego trybu"?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Przede wszystkim daliśmy sobie wmówić, że "patriotyzm", "naród", "ojczyzna" to są jakieś bezwzględnie dobre rzeczy. Gdyby nie to, nie byłoby problemu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ideolodzy komunizmu chcieli wychować nowego człowieka w Polsce przez pół wieku, i co?

  Czy ideolodzy Partii chcą okazać się lepsi, bardziej skuteczni? Ze swoimi kadrami pełnymi prymitywów żadnych zemsty na wyimaginowanym wrogu? Sama chęć, to za mało. W świecie zglobalizowanym internetem, bez żelaznych kurtyn, kościółek nie wystarczy do zglajszachtowania umysłów. Żyłka im wcześniej pęknie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Powinny być plakietki z hasłami: "Kocham Polskę. Jestem lewakiem" albo "Kocham moją rodzinę. Jestem lewakiem" itp.
  @no.idea.pro
  A dlaczego lewakiem, jesteśmy normalni i to wystarczy
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Okraść? A niech sobie je wezmą i sobie wsadzą w wachlarzyk. W imię boga, narodu, ojczyzny i honoru popełniano na tym świecie najpodlejsze zbrodnie.

  Prawda, że w imię wolności, równości i braterstwa też.

  Wielkie słowa nie są mi do niczego potrzebne. Wolę takie małe: dzień dobry, miło cię widzieć, czy mogę pomóc, kocham cię!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pogubiliśmy się w Wielkich Słowach. Dajemy ich używać tym, którzy nie rozumieją ich znaczenia. Pozwalamy na niszczenie kultury na ograniczenie edukacji do jedynie właściwej. Co jeszcze zrobimy za kasę?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `