- Kornel Morawiecki, mówiąc o przyjmowaniu uchodźców, zachował się jak prawdziwy chrześcijanin. Z kolei premier Mateusz Morawiecki trwa w uporze nie chrześcijańskim, a wręcz nieludzkim - uważa ks. prof. Alfred Wierzbicki. I dodaje: - Pomiędzy chrześcijaństwem a islamem są różnice, ale obie te cywilizacje nie muszą się zderzać ze sobą. Gość Dominiki Wielowieyskiej odniósł się także do zapowiedzi obecnego premiera Polski Mateusza Morawieckiego, który zamierza 'rechrystianizować Europę'. - To jest tylko takie gadanie. Bo niby, jakimi instrumentami premier Rzeczpospolitej Polskiej miałby uczyć śpiewać na nowo, powiedzmy Francuzów czy Belgów, kolędy? - pyta ks. Wierzbicki.

W programie poruszona została także kwestia wypowiedzi Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia, który podczas pasterki powiedział, że 'polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli'. - To jest rzeczywiście wypowiedź polityczna i zaskakująca. Tego typu opinie nie powinny mieć miejsca podczas homilii - uważa ks. Alfred Wierzbicki. Czy polski kościół jest podzielony politycznie? Oglądaj nowy odcinek 'Crash testu'.
Więcej
  Komentarze
  Jako absolwent KUL dumny jestem z ks. prof. A. Wierzbickiego. Taka jak On była cała ta uczelnia w latach siedemdziesiątych. To był wielki, wolny, liberalny, otwarty na innych KUL. Dziś większości kadry tej uczelni-takie mam wrażenie-bliżej do ojca Rydzyka niż do Ojca Świętego, bliżej do Grzegorza Brauna i jemu podobnych niż do Arcybiskupa J. Życińskiego czy ks. J. Tischnera. "quo vadis" KUL-u?
  @pora-dnik
  Proszę oszczędniej z tym Ojcem bo to tylko zwykły zakonnik
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Premier Morawiecki sam wymaga radykalnej chrystianizacji.
  już oceniałe(a)ś
  37
  3
  pełny szacun dla księdza profesora
  już oceniałe(a)ś
  34
  3
  Wielki szacunek dla ks.prof Wierzbickiego, wielki szacun dla ks.abp.Polaka, że nie wyrzekli sie ewangelii i odrzucili inspiracje Szatana któremu uległa wiekszośc episkopatu polskiego i 88 procent "kalotynów" niższego szczebla. Szatan niby tasiemiec osłabia i tak mierny autorytet episkopatu, a jego cel to puste świątynie w ciągu tego pięciolecia. Do 15 roku 75 procent chrześcijan polskich nie miało nic przeciwko przyjęciu siedmiu tysięcy bl;iźnich uciekających przed wojną, w wyniku szatańskiej indoktrynacji Władzy i wyprania mózgów przez "toruńskie i państwowe media" - rodzime "Szatany" odebrały uchodźcom ludzką godność (zarazki, pierwotniaki prezesa), sprawiając, że oto dziś 75 procent chrzescijan polskich nie chce nawet słyszeć o przyjeciu, choćby jednego uchodźcy, nawet jesli to będzie chrześcijańskie dziecko... Prezydenci z nad morza chcieli dzieci na leczenie, syryjskie dzieciaki i tylko na czas określony... to Katolicki Rząd Szydło zabronił!!! Hańba wam fałszywcy polscy chrześcijanie, to co robicie i powiadacie to dla Boga ohyda!!!
  @staccato
  "to co robicie i powiadacie to dla Boga ohyda!!!"
  Masz gorącą linię telefoniczną z "Bogiem" wiedząc, że dla niego ohyda?
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @staccato
  Naiwniak jesteś niestety.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  I pomyśleć że za kilkadziesiąt lat jakiś przedstawiciel resztki kościelnych apologetów powie, że Kościół to był fajny o czym świadczą wypowiedzi ks. Wierzbickiego... Ale chyba wtedy już teraz nikt tego nie kupi. Już dziś przestają kupować bajki o tym jaki to kiedyś Kościół był spoko...
  już oceniałe(a)ś
  24
  2
  Jako Luteranin "serdecznie dziękuję" sejmowi RP za splunięcie mi w twarz - osobiście wraz z rodziną podziękuję przy wyborach. A księdza pozdrawiam i mam pytanie jak to możliwe, że w Krakowie rządzi biskup opowiadający bzdury o zamachu w Smoleńsku ??? i to przy Franciszku to nikt mu nie uświadomił tego ?? a czy nie jest tak, że głos księdza to głos"wołającego na puszczy" bo reszta liczy srebrniki !! a może gdyby w każdą niedzielę kazanie zaczynałoby się od Ewangelii Św Mateusza dzień Sądu i tak do skutku to niektórzy by się zastanowili i dla przypomnienia poganom z KK : Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
  Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
  byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;

  byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;

  byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
  byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."

  Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?"

  Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego?.
  @asr1
  Dobrze mowisz,prawdziwie po chrzescijansku.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @asr1
  Luteranie, w przeciwieństwie do piskatolików, traktują chrzescijaństwo poważnie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @asr1
  katolicy nie znaja Biblii a kler wcale do czytania nie zachęca.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jeden madry i przyzwoity ksiadz nie czyni wiosny.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Ja też dziękuję.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1